Ovidiu Burcă nu s-a ferit de cuvinte, după 0-2 cu Sepsi
articol scris de Digi Sport26.01.2025, 19:23
Sepsi a câștigat partida cu Oțelul Galați, scor 2-0, din etapa cu numărul 23 din SuperLigă.
SuperLiga SuperLiga: Hermannstadt - Dinamo, vineri, 20:00, DGS 1
SuperLiga: Metaloglobus - FC Argeș, vineri, 17:00, DGS 1
- Disputa a putut fi urmărită ÎN DIRECT la Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.
Ovidiu Burcă, după 0-2 cu Sepsi: "Am luat gol ca la juniori. Avem nevoie de personalitate"
În urma rezultatului înregistrat, Sepsi a urcat pe locul 7, cu 33 de puncte, la două lungimi distanță de Rapid, ocupanta ultimului loc care asigură prezența în play-off.
De cealaltă parte, Oțelul este pe 11, cu 25 de puncte. La finalul partidei, Ovidiu Burcă, antrenorul celor de la Oțelul, s-a declarat profund supărat de rezultatul înregistrat.
"Au jucat repede. Pentru mine e foarte supărător. Echipa are nevoie de ceva timp să așeze jocul. Avem nevoie de personalitate.
După ce am primit primul gol parcă am început să mai jucăm ceva. În astfel de momente nu trebuie să fim surprinși. E trist pentru mine, dar asta este. Contează să fim eficienți, în fotbal eficiența e cea mai importantă.
Noi sperăm săptămâna viitoare să rezulvăm cu atacantul cu care discutăm. Va fi un meci foarte greu, cu Gloria Buzău, încercăm să îmbunătățim lucrurile.
Încă sunt marcat de acest joc, au fost și lucruri bune, dar am primit un gol de copii și juniori. ", a spus Ovidiu Burcă, la finalul partidei cu Sepsi.
Clasamentul din Superligă
VIDEO rezumat Sepsi - Oțelul 2-0
Etichete: ovidiu burca , video sepsi otelul , burca otelul galati
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Apar noi detalii cutremurătoare despre crima din Cenei, județul Timiș, unde un băiat de 15 ani a...