CFR Cluj v FCSB - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 05 Feb 2023
Decizie finală: Malcom Edjouma se întoarce la FCSB!
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi
farul-cfr
LIVE Digi Sport Special
Politehnica Iași Politehnica Iași
0 - 2
Voluntari Voluntari
Lu 01.03.2021 17:30

Poli Iași - FC Voluntari 0-2. Ivanov a rezolvat meciul cu o dublă. Ambele echipe au rămas în 10 oameni în același minut

01.03.2021, 19:20

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Nici venirea lui Marian Rada nu a salvat situația la Poli Iași, care a pierdut acasă cu Voluntari, scor 0-2, și rămâne pe ultimul loc. Moldovenii nu au mai câștigat din 20 decembrie.

Poli Iași - Voluntari 0-2. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat

Ieșenii s-au văzut conduși după mai puțin de 9 minute de joc, prin reușita lui Ivanov, iar până la pauză, Voluntariul a lovit transversala în minutul 20, prin Pesic.

După o oră de joc, ambele echipe au rămas în câte 10 oameni, după ce Angelov și Passaglia au fost eliminați. Ieșenii au ratat apoi prin Duranovic, însă au luat din nou gol prin același Ivanov.

Poli Iași - Voluntari 0-2. Situația dramatică pentru moldoveni, care rămân pe ultimul loc

Până la final, ilfovenii au mai ratat prin Ricardinho și Ion Gheorghe, iar Poli Iași - Voluntari s-a terminat 0-2.

După acest eșec, ieșenii au bifat 9 meciuri la rând fără victorie în toate competițiile.

VIDEO cu rezumatul meciului Poli Iași - Voluntari 0-2:

Meciul Poli Iași - FC Voluntari, din cadrul etapei a 25-a din Liga 1, se dispută luni, de la ora 17:30, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro, în format live video și text.

Înaintea meciului direct, Poli Iași este pe locul 16, ultimul, în Liga 1, cu 16 puncte acumulate în 23 de etape, în timp ce Voluntari este penultima, cu cinci puncte mai mult, dar și un joc mai mult disputat.

LIVE VIDEO Poli Iași - FC Voluntari, de la 17:30, la Digi Sport 1

Poli Iași, preluată de Andrei Cristea în urmă cu lună, echipă la care Marian Rada va debuta ca principal, cel puțin în acte, cu Voluntari, nu a mai câștigat din 20 decembrie, de la 1-0 cu Hermannstadt, bifând de atunci două remize și șase înfrângeri în campionat.

De partea cealaltă, FC Voluntari, care, de asemenea, a schimbat antrenorul recent, în ianuarie, Bogdan Andone înlocuindu-l pe Mihai Teja, a avut o revenire de formă în ultima perioadă, reușind remize cu Universitatea Craiova, Sepsi și CFR Cluj și o victorie la Viitorul, însă în ultima etapă a fost învinsă de FC Argeș.

În meciul tur, FC Voluntari s-a impus fără drept de apel în fața lui Poli Iași, cu 4-0.

LIVE VIDEO Poli Iași - FC Voluntari, echipele probabile

• Poli Iași: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - Stan, Popa, Vanzo - Bega, Djuranovic, Popadiuc
  • FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Achim, Armaș, Vlad - Gheorghe, Ivanov, Ricardinho - Ilie, Pesic, Jefte
  • 90+3 fr2

Final de meci. Poli Iași - Voluntari se termină 0-2.

• 86 cg cg

Briceag primește cartonaș galben.

• 85 oc oc

Ocazie Voluntari. Tavares îi pasează lui Ion Gheorghe, care trage din unghi, dar Brănescu respinge.