neubert
Antrenor "remote" pentru FCSB. Cum s-a descurcat echipa la ultimul mandat al lui Laurențiu Reghecampf
FOTBAL:CHINDIA TARGOVISTE-AFC HERMANNSTADT, PLAY-OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (6.07.2020)
Video Târgoviștenii contestă penalty-ul din care Sibiul s-a impus, Ruben Albes nu a văzut nimic: ”Nu știu dacă a fost sau nu!”
FOTBAL:CONFERINTA DE PRESA FCSB, PREZENTARE BOGDAN VINTILA (23.08.2019)
Cum a reacţionat Gigi Becali, când a aflat că fotbaliştii de la FCSB ar fi petrecut alături de Bogdan Vintilă, în cantonament
Fotbal European
Politehnica Iași Politehnica Iași
2 - 3
Hermannstadt Hermannstadt
Ma 30.06.2020 20:00

Poli Iași - Hermannstadt 2-3. Sibienii au fost conduși de două ori, dar au revenit. Moldovenii au cerut două penalty-uri

30.06.2020, 21:40

• Barcelona - Espanyol (miercuri, ora 23:00, Digi Sport 1)

• FCSB - Dinamo (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1)

Într-unul dintre derby-urile retrogradării, Poli Iași a deschis scorul în meciul cu Hermannstadt după 9 minute, prin Luckassen.

Doar 4 minute a durat bucuria gazdelor, pentru că Vodă a egalat. Ieșenii au cerut două penalty-uri, în minutele 24 și 37, însă arbitrul Radu Petrescu nu a dat nimic. Până la pauză, Luckassen a reușit dubla pentru moldoveni, însă debutul reprizei secunde a adus o lovitură de pedeapsă pentru sibieni, la un henț al lui Cabral, iar Romario Pires a transformat.

Poli Iași - Hermannstadt 2-3. Prima victorie a antrenorului spaniol Ruben Albes pe banca sibienilor

Portarul Figueiredo a ieșit apoi la rampă și l-a blocat la timp pe Klimavicius, dar Hermannstadt a dat lovitura în minutul 76, prin Debeljuh.

Același Figueiredo și-a mai salavat de două ori echipa, în fața lui Chacana în minutul 79 și Luckassen în minutul 90+5, iar Poli Iași - Hermannstadt s-a terminat 2-3. E prima victorie a antrenorului spaniol Ruben Albes pe banca sibienilor.

Poli Iași și Hermannstadt se duelează de la ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

LIVE VIDEO Poli Iași - Hermannstadt, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 1

Poli Iași și Hermannstadt se află la egalitate înaintea meciului direct, ambele având 18 puncte. Sibienii ocupă locul baraj, iar Poli Iași se află deasupra liniei. Echipa lui Mircea Rednic a învins Chindia Târgoviște etapa trecută, scor 2-0, în timp ce Hermannstadt a pierdut primele două meciuri sub comanda lui Ruben Albes.

De notat și faptul că Hermannstadt are un meci în minus față de Poli Iași. Sibienii și Chindia trebuie să dispute câte un meci restant, cu Dinamo.

Meciul Poli Iași - Hermannstadt va fi pe Digi Sport 1 şi pe site-ul digisport.ro pentru abonaţii RCS-RDS.

LIVE VIDEO Poli Iași - Hermannstadt, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 1. Cum arată clasamentul din play-out

• 90+5 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Figueiredo iese eroic și degajează din fața lui Luckassen.