Exclusiv Poziția lui Victor Angelescu, după scandalul dintre Alex Dobre și suporterii Rapidului
articol scris de Digi Sport24.09.2025, 19:17
Alexandru Dobre (27 de ani) a intrat într-un conflict verbal cu mai mulți suporteri ai Rapidului, la scurt după înfrângerea 1-2 cu Hermannstadt.
SuperLiga Europa League: FCSB - Feyenoord, joi, 22:00, DGS 1
Conference League: Universitatea Craiova - Sparta Praga, joi, 19:45, DGS 1
O parte dintre fanii care au asistat la partida din Giulești, dezamăgiți de rezultatul final, i-au înjurat pe jucători, iar Dobre, vizibil iritat, le-a răspuns.
Victor Angelescu, președintele Rapidului, a comentat, în direct la emisiunea Digi Sport Special, conflictul dintre Dobre și suporteri.
Victor Angelescu: ”Am văzut cuvintele pe care le-a spus Dobre și mie mi s-au părut mai mult decât normale”
Victor Angelescu a subliniat că Alex Dobre nu i-a înjurat pe suporteri și că, din punctul de vedere al limbajului folosit, fotbalistul nu a greșit.
De asemenea, oficialul a pus acest conflict pe seama frustrării care a existat după eșecul 1-2 cu Hermannstadt și a spus că oricând există șansa să mai apară și astfel de incidente.
”La cluburi gen Rapid aceste lucruri sunt iminente. În momentul în care pierzi acasă, există frustrare. Nu e primul și nici ultimul incident care se va întâmpla în Giulești.
Am văzut cuvintele pe care le-a spus Dobre și mie mi s-au părut mai mult decât normale, mai ales în situația în care este Rapidul, cu o singură înfrângere. Căpitanul e normal să vorbească cu suporterii. Nu i-a înjurat. Ce s-a întâmplat?”, a spus Angelescu.
VIDEO cu momentul conflictului dintre Alex Dobre și fanii Rapidului
Clasament SuperLigă
VIDEO Rezumat Rapid - Hermannstadt, scor 1-2
Etichete: rapid , suporteri , victor angelescu , alex dobre
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
În timpul conferinței de presă tensionate de la Curtea de Apel București, de joi, vicepreședinta...