Untitled

Video Gaz Metan - Concordia 2-1. Un gol din penalty în minutul 90 a adus medieşenilor prima victorie în 2018

Video Prepeliță, primul gol de la revenirea în Liga 1!

Valeriu Iftime

Exclusiv "Suntem o ligă de proşti. E ca în Siberia"! Patronul Botoşaniului a izbucnit în direct la TV

captura gol prepelita

17.03.2018, 19:53
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Andrei Prepeliță a marcat primul gol de când a revenit în Liga 1, la Concordia Chiajna.

Titular cu Gaz Metan, ÎN DIRECT la Digi Sport, fostul stelist a înscris pentru Concordia, în deplasarea ilfovenilor de la Mediaș (1-2). În minutul 80, Prepeliță a egalat pentru Chiajna, cu un șut plasat de la marginea careului. N-a fost însă suficient pentru o remiză, Rosado aducând succesul gazdelor.

În vârstă de 32 de ani, mijlocașul care a luat de trei ori titlul cu FCSB, este om de bază la Chiajna. În partida cu Voluntari, câștigată de Concordia cu 3-1, Prepeliță a văzut însă cartonașul roșu, după două cartonașe galbene.

900.000 de euro este cota lui Prepeliță, conform transfermarkt.de

3 titluri de campion în Liga 1 a câștigat Andrei Prepeliță, toate cu FCSB, în sezoanele 2012-2013, 2013-2014 și 2014-2015.

Video Mutu, după debutul cu dreptul ca antrenor: "Emoţii mari, parcă m-am apucat a doua oară de fotbal"