Exclusiv Probleme la Farul cu Iancu și cu Bălașa
articol scris de Digi Sport18.06.2025, 10:05
Gică Hagi (60 de ani) a avut mereu la Farul relații excelente cu jucătorii. A reușit transferuri la care nu se aștepta nimeni și s-a despărțit fără nicio problemă de jucători de la care te-ai fi așteptat să strâmbe din nas că s-a renunțat la ei.

SuperLiga: Universitatea Craiova - FC Argeș, vineri, 21:30, DGS 1
SuperLiga: Hermannstadt - Metaloglobus, vineri, 19:00, DGS 1
Dar această vară ar putea fi excepția de la regulă. Pentru că sunt mai mulți fotbaliști care nu vor să părăsească echipa, deși clubul i-a anunțat că nu se va mai baza pe ei.
Iancu, Bălașa, Casap și Grosu se pregătesc separat la Farul după au refuzat rezilierea contractelor
Rămâne de văzut cum se va încheia situația de la Farul, însă Iancu, Bălașa, Casap, și Grosu nu vor să rezilieze contractele pur și simplu.
Oricum, ei nu se mai pregătesc cu echipa, ci separat și deocamdată nu s-a luat nicio măsură mai dură împotriva lor. Așa cum se știe, în România, atunci când un club vrea să scape de un fotbalist recurge la fel de fel de șicane, cum ar fi chemarea la antrenamente dimineața în zorii zilei și apoi seara, foarte târziu. Aici nu a fost cazul, cel puțin până acum.
Denis Alibec (34 de ani), transferat de FCSB, Daniel Kiwinda (20 de ani), Dragoș Nedelcu (28 de ani), Ionuț Vînă (30 de ani), Reginaldo (23 de ani), Fabinho (24 de ani), Gabi Iancu (31 de ani), Mihai Bălașa (30 de ani) și Carlo Casap (26 de ani) sunt jucătorii la care Farul a decis să renunțe după ce a fost numit noul antrenor al echipei, Ianis Zicu.
Gică Hagi nu l-a menajat pe Gabi Iancu după 1-0 cu Gloria Buzău: ”De aia nu l-am băgat pe Iancu ... Jucător plătit regește”

La finalul meciului Farul - Gloria Buzău 1-0, în etapa a 7-a a play-out-ului, Gică Hagi nu și-a menajat elevii pentru modul în care s-au prezentat pe teren contra ultimei clasate. Managerul de la acel moment al echipei și-a continuat discursul și la conferința de presă.
Acolo, Hagi a ținut să numească și jucătorul care l-ar fi nemulțumit constant în ultima perioadă. Este vorba despre Gabi Iancu. Atacantul a revenit în vara anului 2024 la Farul și mai are contract până în 2026.
”De aia nu l-am băgat pe Iancu. Trebuie să vină în viteză, nu cum alerg eu. Dar nu are chef. Atunci, Gabi, îmi pare rău. Jucător plătit regește! El de abia mergea”, a spus Hagi.
Etichete: gabi iancu , mihai balasa , carlo casap , jucatori farul , rezilieri farul
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Autorităţile Berlinului, Forţele Armate ale Germaniei şi 12 spitale din oraş au efectuat pregătiri...