FOTBAL: AFC UNIREA 04 SLOBOZIA - GLORIA BUZAU, LIGA 2 CASA PARIURILOR PLAY-OFF (14.04.2024)
Video Singura nemulțumire a lui Andrei Prepeliță, după victoria cu Csikszereda. Ilyes Robert i-a ”înțepat” pe buzoieni
buzau captura
Video Gloria Buzău - Csikszereda 1-0. Echipa lui Andrei Prepeliță urcă pe loc de promovare directă
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
Play-out
Rapid Rapid
2 - 0
Argeș Argeș
Vi 10.12.2021 20:30

Rapid - FC Argeș 2-0. Giuleștenii au rezolvat meciul în 3 minute. În prima repriză și-au surclasat adversarul

10.12.2021, 22:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

După două remize și o înfrângere, Rapid a obținut și o victorie, 2-0 cu FC Argeș, în etapa a 19-a. În prima repriză, giuleștenii și-au surclasat adversarul, deși echipa lui Mihai Iosif era măcinată de indisponibilități.

Rapid - FC Argeș 2-0

Partida a început printr-o ocazie uriașă a giuleștenilor, când Latovlevici a fost aproape de autogol, după ce mingea deviată de el a fost scoasă de Tofan de pe linia porții. Pe reluare, balonul pare să fi intrat în poartă.

În minutul 9 a venit primul gol al meciului, pe care l-a reușit Stahl. Peste doar 3 minute, Albu s-a distrat cu defensiva argeșenilor și a făcut 2-0. Până la pauză, Junior Morais a ratat și el o șansă imensă.

Piteștenii a dat primele semne la poarta adversă abia în debutul părții secunde, iar apoi Arias s-a trezit și el cu mingea la picior, în careu, dar a ratat incredibil.

Trupa lui Prepeliță a mai avut două ocazii bune pe final, iar ultima șansă a meciului le-a aparținut tot rapidiștilor, prin Sefer, care s-a și accidentat la acea fază. Rapid - FC Argeș s-a terminat 2-0.

VIDEO cu rezumatul meciului Rapid - FC Argeș 2-0:

Partida dintre Rapid și FC Argeș din etapa cu numărul 19 a Ligii 1 se joacă de la 20:30, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe www.digisport.ro.

Ambele formații se luptă pentru un loc în playoff, iar un rezultat de egalitate nu ar mulțumi pe nimeni, având în vedere situația strânsă din clasament.

Rapid - FC Argeș LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1 | Gazdele încearcă să iasă din criză

Formația antrenată de Mihai Iosif nu se află în cel mai bun moment de formă din acest sezon, iar rezultatele din ultimele etape aduc o presiune suplimentară pe echipă.

Giuleștenii nu au mai învins pe nimeni în ultimele 3 etape, iar ceea ce părea sigur la un moment dat, prezența în playoff, acum este pusă la îndoială serios.

Ultima etapă a adus o înfrângere fără drept de apel a Rapidului la Farul, meci care a fost dominat în marea lui parte de trupa pregătită de Gheorghe Hagi.

Rapid - FC Argeș LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1 | Prepeliță și elevii săi speră să producă surpriza

De cealaltă parte, cei de la FC Argeș vin și ei după o înfrângere în ultima etapă, 1-2, contra celor de la Gaz Metan.

Piteștenii au fost bătuți printr-un gol marcat chiar la ultima fază a partidei, de Raul Șteau.

Trupa pregătită de Andrei Prepeliță este la doar un punct distanță de Rapid, pe locul 8, iar o eventuală victoria ar duce-o până pe poziția a 4-a.

În tur, giuleștenii s-au impus, 1-0, datorită unui gol marcat de Ștefan Pănoiu.

Rapid Rapid
Argeș Argeș
  • 90+3 fr2

Rapid - FC Argeș se termină 2-0.

• 85 s s
    Schimbare Rapid

Pănoiu intră în locul lui Sefer, accidentat.

• 84 oc oc
    Ocazie Rapid

Sefer trece de Latovlevici și șutează din afara careului, dar pe lângă poartă.

• 82 oc oc
    Ocazie Argeș

Said centrează perfect pentru Viana, care reia cu capul, dar portarul Moldovan are o paradă superbă.

• 79 oc oc

Belu Iordache pierde mingea în careu în fața lui Latovlevici, care centrează în fața porții, pentru Arias, dar Junior Morais blochează eroic șutul său.