Reacția lui Eugen Neagoe, după ce Petrolul a scăpat de locurile de baraj
articol scris de Digi Sport01.12.2025, 18:40
Petrolul s-a impus clar, 4-1, împotriva celor de la Metaloglobus, în etapa a 18-a din SuperLigă. Golurile "Lupilor Galbeni" au fost semnate de Grozav (45, 62), V. Gheorghe (54) și Dulca (90), în timp ce unicul gol al bucureștenilor a fost marcat de Camara (46).
SuperLiga SuperLiga: UTA Arad - Petrolul, luni, 17:30, DGS 1
SuperLiga: Botoșani - Rapid, luni, 20:30, DGS 1
La finalul partidei, antrenorul Petrolului Eugen Neagoe (58 de ani) a declarat că se bucură în primul rând pentru rezultat, dar mai ales pentru efortul depus de echipa sa. În urma acestui rezultat, gruparea din Ploiești a scăpat de locurile de baraj și a urcat pe poziția a 11-a, cu 19 puncte.
Declarația lui Eugen Neagoe, după Petrolul - Metaloglobus 4-1
"În primul rând sunt foarte mulțumit de rezultat. Am marcat 4 goluri, de mult nu s-a mai întâmplat asta. Băieții merită felicitări pentru efortul făcut. Am început repriza a doua foarte prost, am primit acel gol, dar după ne-am trezit. O repriză foarte bună, am marcat 3 goluri și puteam să mai marcăm. Mă bucur pentru toți, nu doar pentru cei care au marcat, cu toate că e important să marchezi.
(n.r. despre Dulca) Cred că avem mai mulți jucători cu cote bune, jucători care au fost la națională. Nu a fost ușor să-l aducem, dar l-am convins. Cred că e bine și pentru el că a venit aici, s-a integrat foarte bine. Mă bucur și pentru revenirea lui Vali Gheorghe", a declarat Eugen Neagoe, la finalul partidei cu Metaloglobus.
Clasamentul din SuperLigă, după Petrolul - Metaloglobus 4-1
VIDEO cu rezumatul partidei Petrolul - Metaloglobus 4-1
Etichete: eugen neagoe , video petrolul metaloglobus
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Rezultatele oficiale ale votului pentru Primăria Capitalei, comunicate de Biroul Electoral, îl...