Reghecampf știe când FCSB poate fi 100% sigură de titlul de campioană. Ce a zis de Muniru

Regretele lui Miriuță: "Puteam fi în fața Stelei, vă garantez!"

Dinamo îi poate pune probleme FCSB-ului în lupta la titlu: ”Se joacă până în ultima etapă”

Miriuta play-off

17.04.2017, 22:58
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 26 februarie, 17:30, Digi Sport 1)

VIDEO CFR - FCSB 0-0. CFR a scos un egal cu liderul FCSB (0-0), într-un meci în care a avut multe ocazii, mai ales în prima repriză, iar Vasile Miriuță crede că ardelenii erau azi pe primul loc, dacă nu plecau cu penalizare.

"Dacă nu plecam cu acel minus 6, astăzi eram în faţa Stelei, vă garantez eu. Mă bucură că Deac şi Larie vor să continue, sunt doi jucători excepţionali. Cu noul patron, sper să facem o echipă puternică şi să ne luptăm la campionat", a spus Miriuță.

"Obiectivul e să terminăm cât mai sus, de aceea am folosit o echipă ofensivă, azi. Dacă ne uităm per ansamblu, rezultatul e echitabil. Cu toate că în prima repriză am avut ocazii multe de a marca.

În repriza a doua, au avut şi ei şanse de a înscrie pe greşelile noastre individuale. Dar am controlat meciul de la un cap la altul, l-am anihilat pe Alibec, sunt mulţumit", a afirmat Miriuță, la microfonul Digi Sport.

Deși Viitorul este în scădere vizibilă de formă, Miriuță crede că lupta dintre echipa lui Hagi și FCSB nu este încheiată. Distanța dintre cele două este de 3 puncte. "Orice e posibil. Au meci direct, acum, cu Viitorul, iar dacă învinge Hagi, atunci egalează".

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Miriuţă răspunde criticilor: "Ne-au egalat pe teamă. Simeone a luat gol în minutul 90 în finală de UCL"

miriuta fcsb simeone

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Exclusiv Craiova dă lovitura! Va aduce un fost jucător al lui Sporting și La Coruna