fcsb-rapid
Echipele de start la FCSB - Rapid! Decizia rar întâlnită în acest sezon la gruparea roș-albastră
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Live Video&Text FCU Craiova - Dinamo 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Milanov a deschis scorul în Bănie!
Etapa 5 Superliga: FCU 1948 Craiova-Dinamo
Play-out
Sepsi Sepsi
2 - 2
Voluntari Voluntari
Sb 30.01.2021 14:15

Sepsi - FC Voluntari 2-2. Revenire impresionantă a ilfovenilor în repriza a doua

30.01.2021, 16:05

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Sepsi și FC Voluntari au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 20 din Liga 1.

Covăsnenii au început în forță, cu gol marcat încă din minutul 5, după ce fundașul Bogdan Mitrea a transformat o lovitură liberă de la marginea careului. În minutul 32, Boubacar Fofana a dus scorul la 2-0 cu o lovitură de cap venită tot în urma unei faze fixe.

Ilfovenii au făcut trei schimbări la pauză, iar rezultatele s-au văzut. FC Voluntari a marcat două goluri într-un interval de 10 minute (58' și 68'), prin Ivanov, respectiv Alexandru Stoica, iar partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe locul 4, cu 33 de puncte, în timp ce FC Voluntari urcă, cel puțin temporar, pe poziția 14, cu 17 puncte, la egalitate cu FC Hermannstadt.

În runda următoare, FC Voluntari primește vizita Astrei, în timp ce Sepsi va juca pe terenul lui FC Argeș.

Știrea inițială

Sepsi OSK primește vizita formației aflate pe locul 15, FC Voluntari, de la ora 14:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Ambele formații vin după câte o remiză în runda cu numărul 19, dar Sepsi este favorită în duelul de la Sf. Gheorghe. În cazul unui succes, oamenii lui Leo Grozavu se apropie la două lungimi de Universitatea Craiova, ocupanta locului 3.

LIVE VIDEO Sepsi - FC Voluntari, ora 14:15, la Digi Sport 1. Gazdele se pot apropia de locul 3

De partea cealaltă, cu un eventual succes, trupa lui Bogdan Andone poate urca până pe locul 13, peste Astra și Hermannstadt. Sub FC Voluntari se află doar Poli Iași, care a rămas și fără antrenor după ultima înfrângere.

Sepsi are câteva absențe importante din cauza focarului de COVID-19 din club, însă până acum acest lucru nu s-a resimțit în jocul echipei. FC Voluntari nu se poate baza pe Sebastian Mailat, care este accidentat.

LIVE VIDEO Sepsi - FC Voluntari, ora 14:15, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Sepsi: Fejer - Deligiannidis, Tincu, B. Mitrea, Csiszer - Eder, ajrovici, Fofana - G. Dragomir, Safranko, Aganovic

FC Voluntari: Râmniceanu - C. Costin, C. Achim, Armaș, Briceag -Droppa, Ricardinho, A. Ivanov - I. Gheorghe, Jetfe, Marcelo

Sepsi Sepsi
  • 90+3 final

Fluier final: Sepsi - FC Voluntari 2-2.

• 90+2 cg cg

Mitrea vede cartonașul galben.

• 90

3 minute suplimentare se arată de la margine.

• 87 s s

Schimbare la FC Voluntari: iese Ivanov, intră Anderson.

• 79 cg cg

Borțoneanu vede cartonașul galben.

• 70 s s

Schimbare la Sepsi: iese Kovacs, intră Bajrovic.

• 70 s s

Schimbare la Sepsi: iese Dimitrov, intră Dumitrescu.

• 68 g g

GOL FC Voluntari! Alexandru Stoica se întinde și trimite în plasă, din apropierea careului mic, după o centrare a lui Ricardinho.

• 58 g g

GOL FC Voluntari! Ivanov transformă superb lovitura liberă de la marginea careului.

• 57 cg cg

Fofana vede cartonașul galben pentru un fault la marginea careului său.

• 46 oc oc

Alexandru Stoica scapă pe contraatac, șutează în diagonală, însă mingea lovește bara lui Sepsi, iar Ivanov trimite mult peste din respingere.

Start în repriza secundă!

Schimbare la FC Voluntari: iese Ion Gheorghe, intră Borțonenau.

Schimbare la FC Voluntari: iese Droppa, intră Stoica.

Schimbare la FC Voluntari: iese Alexandru Vlad, intră Achim.

Pauză: Sepsi - FC Voluntari 2-0

• 43 cg cg

Ionuț Balaur este avertizat pentru un fault asupra lui Safranko.

• 32 g g

GOL Sepsi! Eder Gonzalez centrează excelent din lovitură liberă, iar Boubacar Fofana trimite decisiv cu capul din careu.

• 21 oc oc

Angelov primește în fața porții de la Costin, însă Bouhenna blochează șutul atacantului de la FC Voluntari.

• 5 g g

GOL Sepsi! Bogdan Mitrea marchează dintr-o lovitură liberă executată de la marginea careului!