malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
CRISTIANO BERGODI NERVOS (7)
Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi
LIVE Digi Sport Special
Sepsi Sepsi
2 - 1
Daco-Getica Daco-Getica
Vi 18.05.2018 19:00

Sepsi - Juventus 2-1. Gazdele sunt practic salvate de la retrogradare, după a treia victorie la rând

18.05.2018, 20:00

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

De ziua lui, Istvan Fulop a strălucit din nou pentru Sepsi Sfântu Gheorghe. Cu un gol şi o pasă decisivă, mijlocaşul a urcat-o pe Sepsi pe locul al doilea în play-out, după 2-1 cu Juventus Bucureşti.

În urma cestui rezultat, echipa lui Eugen Neagoe s-a apropiat de salvarea de la retrogradare din punct de vedere matematic.

În ziua în care a împlinit 28 de ani, Istvan Fulop a şutat primul spre poarta oaspeţilor în minutul 6, dar Drăghia s-a opus. Golgheterul lui Sepsi s-a revanşat peste 30 de secunde, când a marcat cu un şut în diagonală de la marginea careului.

În minutul 15 era deja 1-1, după reuşita lui Leca. Fundaşul oaspeţilor a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Băjenaru.

Fulop putea marca din nou, înainte de pauză, dar a fost blocat de intervenţia senzaţională a lui DRăghia. Portarul bucureştenilor i-a mai refuzat o dată golul lui Fulop şi după pauză, la o fază la care nici Ghinga n-a fost mai norocos.

Cornerul care a urmat a fost executat perfect tot de Fulop, iar Ursu a stabilit scorul final, cu o lovitură de cap bine plasată.

Sepsi s-a impus cu 2-1 şi a urcat pe locul secund în play-out, depăşind-o la golaveraj pe FC Botoşani. De cealaltă parte, Juventus mai are şanse minime să evite retrogradarea.

Sepsi Sepsi
  • 94 fr2

FINAL DE MECI! Sepsi s-a impus cu 2-1 şi este aproape de salvarea de la retrogradare din punct de vedere matematic. De cealaltă parte, Juventus e cu un pas în liga a doua.

• 85 oc oc

Ocazie Juventus! Florin Ştefan a tras frumos de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Niczuly.

• 84 cg cg

Cartonaş galben primit de Viera.

• 83 s s

Ultima modificare la Juventus. Neacşu a intrat în locul lui Kardes.

• 82 s s

Schimbare la gazde. Filipe Oliveira a intrat în locul lui Sato.

• 71 s s

La gazde, Dima i-a luat locul lui Hamed.

• 64 s s

O nouă schimbare la bucureşteni. Balgiu a intrat în locul lui Ciprian Petre.

• 63 cg cg

Costel Ene, jucător de pe banca de rezerve a oaspeţilor, a primit cartonaşul galben pentru proteste.

• 60 s s

Schimbare şi la gazde. Hadnagy i-a lăsat locul lui Simonovski.

• 58 s s

Schimbare la oaspeţi. Marian Constantinescu a intrat în locul lui Nicoară.

• 52 g g

GOOOOOL, 2-1 Sepsi! Din cornerul rezultat în urma fazei anterioare, Ursu le-a readus pe gazde în avantaj, cu o lovitură de cap.

• 51 oc oc

Ocazie Sepsi! Şansă mare irosită de gazde. Fulop a executat foarte bine o lovitură liberă, Drăghia a respins, iar pe urmărire Ghinga nu a reuşit să înscrie, mingea fiind scoasă de pe linia porţii.

• 45 fr1

PAUZĂ! Sepsi şi Juventus sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză în care gazdele au ratat şi câteva ocazii mari.

• 44 cg cg

Cartonaş galben primit de Leca, autorul golului marcat de bucureşteni.

• 38 oc oc

Ocazie Sepsi! O nouă şansă ratată de formaţia lui Eugen Neagoe. Hamed a trimis cu capul la foarte mică distanţă de poarta lui Drăghia.

• 33 oc oc

Ocazie Sepsi! Gazdele puteau prelua din nou conducerea, dar DRăghia a avut una dintre paradele sezonului în faţa lui Fulop, care a primit o pasă excelentă de pe partea dreaptă, de la Tandia.

• 15 g g

GOOOOOL Juventus, 1-1! Bucureştenii au profitat de prima şansă pe care au avut-o şi au egalat prin Leca. Fundaşul echipei lui Marius Baciu a înscris cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă.

• 6 g g

GOOOOOL, 1-0 Sepsi! Gazdele au început evident mai bine, iar Fulop a deschis scorul. Mijlocaşul ofensiv al formaţiei din Sf. Gheorghe a marcat cu un şut în diagonală, de la marginea careului, la doar câteva secunde după ce ratase o ocazie.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.