Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
Exclusiv Ladislau Boloni a rupt tăcerea, după ce Laszlo Dioszegi i-a făcut oferta să meargă la Sepsi
Sepsi Sepsi
1 - 0
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Vi 31.08.2018 20:30

Sepsi Sf Gheorghe - Dunărea Călărași 1-0. Simonovski a marcat cel mai rapid gol al sezonului

31.08.2018, 21:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat la limită, 1-0, primul meci al etapei a 7-a din Liga 1. Formația lui Eugen Neagoe a învins nou-promovata Dunărea Călărași prin golul marcat de Marko Simonovski în minutul 2. Atacantul lui Sepsi a reușit cel mai rapid gol al acestui sezon din Liga 1.

Sepsi a câştigat primul meci al etapei a 7-a din Liga 1. Gruparea din Sf. Gheorghe a învins-o pe Dunărea Călăraşi. Alb-roşiii au înscris încă din minutul doi. Marko Simonovski nu i-a dat nicio șansă portarului advers și a marcat cel mai rapid gol al sezonului.

Oaspetii au răspuns prin Vali Alexandru, dar atacantului de 26 de ani nu a trimis cadrat. Simonovski a rămas principalul pericol pentru poarta Dunării. Macedoneanul a avut o dublă ocazie în decurs de 30 de secunde, a doua oară nimerind chiar bara.

Jucătorii lui Alexa au avut o şansă uriaşă de a obţine un punct. Drăghici a reparat greşeala lui Niczuly şi a respins in extremis. În prelungiri, veteranul Hadnagy nu a reuşit să marcheze din poziţie ideală şi Sepsi s-a impus la limită, cu 1-0. Sepsi are maximum de puncte pe teren propriu. A câştigat toate cele trei dispute din acest sezon.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

Final de partidă. Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus la limită, 1-0, în duelul cu Dunărea Călărași. Unicul gol al meciului a fost marcat de Simonovski în minutul 2

• 90+3 cg cg

Drăghici a întârziat repunerea balonului în joc și a primit cartonașul galben

• 90+1 oc oc

OCAZIE SEPSI! Hadnagy reia din prima, cu latul, către colțul lung un balon centrat de Fulop, dar Straton se întinde și respinge în corner

• 89 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Oaspeții au fost aproape să dea lovitura în acest final de partidă. Niczuly a ieșit greșit pe o centrare, Pușcaș a ajuns primul la minge și a lovit cu capul, dar balonul a fost scos de Drăghici din apropierea liniei porții gazdelor

• 74 oc oc

OCAZIE SEPSI! Viera a urcat în careul gazdelor la o fază fixă și a reluat cu capul, de la 15 metri. Mingea a căzut pe plasa porții lui Straton

• 73 cg cg

Ispas vede primește cartonașul galben pentru o intrare întârziată

• 65 s s

A doua modificare la Dunărea Călărași. A ieșit Șandru, accidentat, și a intrat Munteanu

• 61 s s

Prima modificare și la Sepsi. Tandia este înlocuit de Hamed

• 54 s s

Prima modificare a partidei are loc în echipa vizitatoare. Honciu intră în locul lui Kouakou

• 50 cg cg

Dobrosavlevici face un fault la marginea propriului careu și centralul Sorin Antonie îi arată cartonașul galben

• 46 sr2 sr2

Start în repriza secundă a meciului Sepsi - Dunărea Călărași. Prima posesie aparține gazdelor

Final de primă repriză. Sepsi conduce cu 1-0, unicul gol fiind marcat de Simonovski în minutul 2

• 45 cg cg

Valentin Alexandru are un atac întârziat la mijlocul terenului și vede și el cartonașul galben

• 41 cg cg

Simonovski, autorul unicului gol de până acum, este și el avertizat

• 33 fm fm

Urcat în careu la un corner, Pușcaș a trimis cu capul peste poarta lui Niczuly

• 30 oc oc

BARĂ SEPSI! Același Simonovski apare la finalizare. De această dată a trimis mingea cu capul, după un corner, Straton era învins, dar balonul a lovit bara

• 30 oc oc

OCAZIE SEPSI! Simonovski a fost aproape să realizeze dubla. Atacantul gazdelor a tras de la 20 de metri, mingea a fost deviată de un jucător al gazdelor, dar Straton a avut un reflex bun și a scos de sub transversală, în corner

• 27 cg cg

Primul cartonaș galben al partidei este văzut de Gabriel Simion, de la Dunărea Călărași, pentru un fault la mijlocul terenului

• 22 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Vali Alexandru a fost lansat în adâncime de Pană și a șutat din prima, către vinclul porții lui Niczuly. Mingea a trecut puțin pe lângă poartă

• 10 fm fm

Tandia trage de la 20 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta lui Straton

• 2 g g

GOOOOL SEPSI! GOOOOL SIMONOVSKI! Deschidere rapidă de scor în meciul de la Sf. Gheorghe. Simonovski a marcat cu capul, din 6 metri, după o centrare din flancul drept al ofensivei gazdelor și o recentrare a lui Nouvier

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre Sepsi Sf. Gheorghe și Dunărea Călărași. Oaspeții au avut lovitura de start. Este primul meci al etapei a 7-a din Liga 1