voluntari
Live Video&Text Voluntari - Hermannstadt 0-0, ACUM, în direct la DGS1. Ilfovenii pot scăpa de locul de retrogradare directă
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (4.03.2024)
Arbitrul ”măcelărit” în trecut de Gigi Becali a fost delegat la partida Universitatea Craiova - Rapid
hagi
L-a auzit pe Gică Hagi în direct și a răbufnit: ”Frustrare!”
Etapa 2 Superliga: Voluntari-Hermannstadt
Play-out
Sepsi Sepsi
1 - 1
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Du 21.03.2021 16:00

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 1-1. O eliminare, două penalty-uri, dintre care unul controversat și altul neacordat + un gol anulat

21.03.2021, 17:52

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Gaz Metan Mediaș a obținut un punct nesperat, cât o victorie, pe terenul lui Sepsi. A fost 1-1, după două penalty-uri, însă cel al medieșenilor a fost controversat.

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 1-1. Două penalty-uri au stabilit rezultatul

Partida din etapa a 28-a a început cu un penalty primit de Sepsi și transformat de Vașvari în minutul 8. Peste câteva minute, gazdele au mai cerut unul evident, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Echipa lui Leo Grozavu, care era deja calificată în play-out, a irosit apoi o triplă ocazie în minutul 14, iar în minutul 18 Lorand Fulop a înscris, dar reușita sa a fost anulată controversat, pe motiv de offside.

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 1-1. Covăsnenii au avut și un gol anulat

Tot gazdele au ratat apoi prin Dimitrov și Golofca, însă prima repriză s-a încheiat cu șansele medieșenilor, prin Alceus și Horșia. După o oră de joc, Mediașul a rămas în 10 oameni, însă peste minute, oamenii lui Teja au primit un penalty controversat și transformat de Ronaldo Deaconu.

Până la final, Vașvari nu l-a putut bate pe Pleșca din lovitură liberă, iar Morar a ratat singur cu portarul. Ultima ocazie a meciului le-a aparținut celor de la Sepsi, iar meciul s-a terminat 1-1. După acest scor, medieșenii obțin primul punct după 6 eșecuri la rând, dintre care 5 în campionat.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - Gaz Metan Mediaș 1-1:

Meciul Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș, din cadrul etapei a 28-a din Liga 1, se dispută duminică, de la ora 16:00, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1 și pe digisport.ro, în format live video și text.

Înaintea meciului direct, Sepsi, formație care și-a asigurat deja accederea în play-off, este pe locul patru în Liga 1, cu 43 de puncte, în timp ce Gaz Metan se află pe a 13-a poziție a ierarhiei, cu 28 de puncte, fără șanse de a prinde un loc în primele șase la finalul sezonului regulat.

LIVE VIDEO Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș, de la 16:00, în direct la Digi Sport 1

Sepsi vine la partida cu Gaz Metan Mediaș după victoria cu FC Botoșani, scor 2-1, care, cumulată cu remiza din această rundă dintre FC Argeș și Academica Clinceni, 1-1, i-a garantat prezența în top 6 la finalul sezonului regulat, cu trei meciuri rămase de disputat.

Formația antrenată de Leo Grozavu are doar două înfrângeri în 2021, cu CFR Cluj și Chindia, înregistrând alte trei victorii, cu Astra, Hermannstadt și Botoșani, și șapte remize, cu Universitatea Craiova, Viitorul, Voluntari, Poli Iași, Dinamo, FC Argeș și Academica Clinceni.

De partea cealaltă, Gaz Metan Mediaș, preluată de Mihai Teja în iarnă, traversează o formă sportivă modestă, cu cinci înfrângeri la rând în ultimele etape, cu Botoșani, CFR Cluj, UTA Arad, FCSB și Universitatea Craiova.

LIVE VIDEO Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș, echipele probabile

• Sepsi: Niczuly - Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, Ștefan - Fofana, Vașvari, Ștefănescu - Tamaș, Safranko, Petrila
  • Gaz Metan: Pleșca - Butean, Larie, Baco, Velisar - Francisco, Deaconu, Alceus - Sarr, Nițu, Ze Manuel
Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

Final de meci. Sepsi - Gaz Metan Mediaș 1-1.

• 90+3 cg cg

Pleșca primește cartonaș galben.

• 86 oc oc

Ocazie Sepsi. Florin Ștefan șutează din unghi, dar Pleșca respinge.

• 81 s s

Roberto Romeo intră în loul lui Ze Manuel.

• 79 oc oc

Ocazie Mediaș. Morar e lansat spre poartă, dar șutul său e parat superb de portar.

• 74 oc oc

Ocazie Sepsi. Vașvari șutează din lovitură liberă, dar portarul respinge de la rădăcina barei.

• 67 s s

Pambou intră în locul lui Ronaldo Deaconu.

• 66 s s

Gabriel Moura intră în locul lui Horșia.

• 65 gp gp

GOOOOL Gaz Metan Mediaș! Ronaldo Deaconu transformă lovitura de pedeapsă.

• 64 p p

Penalty pentru Gaz Metan Mediaș, la un duel dintre Ninaj și Morar. Pe reluare se vede că jucăorul lui Sepsi atacă mingea.

• 60 cr cr

Francisco Junior este eliminat direct pentru o intervenție asupra lui Safranko.

• 58 s s

Morar intră în locul lui Sarr.

• 57 cg cg

Francisco Junior primește cartonaș galben.

Nandor Tamas intră în locul lui Petrila.

Începe repriza secundă.

La pauză, Sepsi - Mediaș 1-0.

• 43 oc oc

Ocazie Mediaș. Ipsar îi pasează lui Horșia, care trage din marginea careului, dar portarul boxează.

• 35 oc oc

Ocazie Mediaș. Alceus șutează din colțul careului, dar direct în brațele portarului.

• 31 oc oc

Ocazie Sepsi. Golofca pătrunde spre careu și șutează cu exteriorul, dar mingea ocolește poarta.

• 23 oc oc

Ocazie Sepsi. Golofca pătrunde în careu și întoarce pentru Dimitrov, care șutează din apropiere, dar portarul apără incredibil.

• 22 s s

Dimitrov intră în locul lui Csiszer.

• 18 fm fm

Gol anulat Sepsi. Lorand Fulop îi pasează lui Petrila, dar golul său este anulat pe motiv de offside. Pe reluare se vede că decizia este una la limită.

• 14 oc oc

Triplă ocazie Sepsi. După o centrare din corner, Golofca șutează în bocaj, mingea sare la Lorand Fulop, care șutează din foarfecă, dar mingea se duce în umărul lui Francisco Junior. Faza continuă și Csiszer trimite cu capul peste poartă.