seculin

CS U Craiova l-a pierdut pe Seculin. Italienii nu-l lasă să plece

News Alert Dinamo, implicată într-un blat? Nemec l-a certat pe portarul adversarilor

craiova

Video Exclusiv Craiova a încercat lovitura iernii. A ofertat un fost jucător al rivalei FCSB

blat dinamo cipru

19.01.2018, 18:48
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Dinamo a câştigat categoric şi controversat primul meci amical al cantonamentului din Cipru. Succesul cu 5-0 pe care alb-roşiii l-au obţinut în faţa lui Aris Limassol este suspect de blat.

Patru dintre golurile "câinilor" au fost marcate în ultimul sfert de oră, după ce două persoane au apărut în spatele porţii lui Aris, echipă care a schimbat portarul la pauză, scrie Gazeta.

Mai mult decât atât, la golul de 4-0, portarul ciprioţilor a plonjat în colţul opus celui în care a şutut Adam Nemec, iar slovacul i-a reproşat că nu îşi apără corect şansele. Pentru ca ridicolul situaţiei să fie complet, atacantul dinamovist a fost avertizat pentru proteste.

Sursa citată notează că arbitrul întâlnirii avea pe spate însemnele unei case de pariuri, iar golurile marcate de Dinamo în repriza a doua au fost parabile. Toate acestea duc cu gândul la faptul că adversarii echipei lui Vasile Miriuţă nu şi-ar fi apărat corect şansele.

Fotbalistul aflat mult timp pe lista rivalei FCSB, Adam Nemec, şi proaspătul revenit Dan Nistor au reuşit câte o "dublă", după ce Mihai Popescu deschisese scorul în finalul primei reprize.

Dinamo a început meciul în formula Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Mahlangu, Dudea – I. Gheorghe, Moldoveanu, Salomao – D. Popa.

În repriza a doua, au evoluat Muţiu – Corbu, Nica, M. Popescu, Vl. Olteanu – Monroy, Nascimento – Hanca, D. Nistor, Pesic – Nemec.

Următorul amical al lui Dinamo va fi cu Austria Viena, luni.

Cristi Hîldan, reprezentantul suporterilor în CA al lui Dinamo: "Mă simt onorat!"

cristi hildan negoita

Video Bratu: "Sper ca Hanca să se distreze în seara asta!". De ce nu a jucat mijlocaşul la Chiajna

Florin Bratu

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Prima oferta pentru Hagi: Iata ce echipa il vrea pe Rege

Video Nistor, după cea mai clară victorie a lui Dinamo în play-out: "Vrem să arătăm că locul nostru e în play-off"

Nistor Dinamo

Bratu: "Am găsit o echipă ruptă în două. O să vedeţi surprize plăcute în privinţa transferurilor"

bratone

Rivalii nu o văd pe FCSB campioană: "E complicat să creadă, mi-e greu să cred că se schimbă lucrurile"

cristi tanase fcsb

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"