lucescu-negoita
Video Exclusiv Ionuț Negoiță, atac dur la Mircea Lucescu. ”N-are măsura cuvintelor. Pun pariu că nu va investi la Dinamo”
FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-FC U CRAIOVA, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (18.03.2024)
Video ”Cine a țipat așa tare în vestiar?”. Cum a reacționat Nicolo Napoli după eșecul cu Petrolul
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Partida dintre Universitatea Cluj și Rapid București s-a încheiat cu o remiză, scor 0-0, în deschiderea etapei a 23-a din Liga 1

În urma remizei de pe ”Cluj Arena”, Rapid a revenit provizoriu pe podiumul Ligii 1

”U” Cluj - Rapid 0-0, în etapa a 23-a din Liga 1

Meciul din deschiderea etapei a 23-a din Liga 1 a început cu Rapidul în ofensivă. Marko Dugandzic a șutat din interiorul careului mare, dar Plamen Iliev a parat lovitura atacantului giuleștean.

Chipciu a replicat cu un șut în minutul 26, Emmers l-a imitat în minutul 27, iar Remacle a încercat, de asemenea, în minutul 28.

Prima repriză s-a încheiat cu o fază în care arbitrl Barbu l-a accidentat pe Florin Ilie de la ”U” Cluj”.

Partea secundă a meciului a început tot cu giuleștenii în ofensivă. Lovitura de cap a lui Săpunaru din minutul 51 s-a dus pe lângă poartă.

Apoi, în minutul 66 ardelenii au cerut o lovitură de la 11 metri, la un contact între Onea și Oancea. Apoi, Remacle a șutat pe lângă poarta lui Moldovan, în minutul 70, iar Valentin Costache a venit cu replica în minutul 74, dar șutul său a fost parat de Iliev.

Meciul s-a încheiat cu ratarea lui Vlădoiu din șase metri, în minutul 80.

În urma remizei din etapa a 23-a a Ligii 1, Rapid se află pe locul trei, cu 42 de puncte, în timp ce ”U” Cluj” se află pe locul 13, cu 23 de puncte.

VIDEO Rezumat ”U” Cluj - Rapid 0-0

Știrea inițială

"U" Cluj - Rapid,LIVE VIDEO, ACUM, pe Digi Sport 1. Oaspeții caută să rămână aproape de liderul CFR Cluj

Ardelenii au început cu dreptul anul 2023, după victoria obținută pe teren propriu, 2-1, contra celor de la FC Voluntari.

Giuleștenii nu au fost nici ei mai prejos și au învins, într-un mod și mai categoric, 3-0, pe Sepsi, iar confruntarea de pe Cluj Arena se anunță a fi una extrem de echilibrată.

Ultima partidă dintre cele două formații a fost în grupele Cupei României și s-a terminat la egalitate, 0-0, în timp ce în campionat, în tur, bucureștenii s-au impus cu 1-0, datorită unui gol marcat de Marko Dugandzic, din penalty.

Etapa viitoare Universitatea Cluj va juca în deplasare, contra celor de la U Craiova 1948, în timp ce Rapid va primi vizita celor de la FC Voluntari.

Clasament Liga 1

VIDEO REZUMAT Rapid - U Cluj 1-0, meci jucat în turul sezonului 2022-2023

Rapid Rapid
  • 90+6 fr2

Arbitrul pune capăt meciului de la Cluj.