mutu sapca
Adrian Mutu ”a răbufnit” înainte de Sepsi - CFR Cluj
Screenshot 2024-03-27 at 00.20.40
Video Mutu a văzut golul marcat de Ianis Hagi, dar altceva i-a atras atenția. ”Mi-a plăcut mai mult”
philip otele cfr cluj
Brighton a făcut deja planul! Ce se întâmplă cu Philip Otele dacă ajunge în Premier League

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

U Craiova 1948 a învins la limită Dinamo, scor 1-0, într-o partidă în care elevii lui Adrian Mutu au dominat complet jocul.

Prima ocazie importantă a partidei a venit în minutul 6, atunci când Vlad Achim a recuperat balonul în jumătatea lui Dinamo. William Baeten a ajuns în posesia balonului, a șutat dar nu a nimerit spațiul porții.

U Craiova 1948 – Dinamo 1-0. Victorie la limită pentru Adrian Mutu

Steliano Filip a încercat să deschidă scorul în minutul 15, când a vrut să marcheze dintr-o poziție extrem de dificilă. Balonul a fost prins cu ușurință de goalkeeper-ul oltenilor.

În minutul 18, Huyghebaert a centrat în careul lui Eșanu, iar Claudiu Bălan a reluat cu capul, dar balonul a trecut pe lângă poarta lui Eșanu. Două minute mai târziu, Negru a centrat în interiorul careului dinamovist, Bauza a trimis cu capul, dar mingea a trecut pe lângă poartă.

În minutul 38, Bauza a irosit încă o șansă, după ce Mihai Eșanu a avut o paradă fabuloasă și a păstrat scorul intact.

Dinamo a avut o șansă imensă în minutul 52, atunci când Steliano Filip i-a dat o pasă superbă cu călcâiul lui Moldoveanu care a șutat puternic, iar mingea a izbit bara transversală.

U Craiova 1948 a deschis scorul în minutul 65, atunci când Bauza a centrat perfect pentru Vieira care a trimis cu capul spre poartă. Mihai Eșanu nu a mai avut nicio șansă să ajungă la balon.

La finalul acestei partide, U Craiova 1948 ocupă poziția a opta în clasamentul Ligii 1, cu un total de 3 puncte, în timp ce Dinamo se află pe locul nouă, cu același număr de puncte.

În prima etapă din noul sezon al Ligii 1, U Craiova 1948 a fost învinsă pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 2-3, în timp ce Dinamo s-a impus ”acasă” cu același scor, în fața celor de la FC Voluntari, prin hattrick-ul lui Deian Sorescu.

VIDEO Rezumatul partidei U Craiova 1948 - Dinamo 1-0

U Craiova 1948 - Dinamo | LIVE VIDEO, ora 21:30, pe Digi Sport 1. Declarații Adrian Mutu & Dario Bonetti

Știm cu toții rivalitatea de-o viață dintre Dinamo și Craiova, o știu și eu. Mă aștept la un meci bun, solid din partea elevilor mei. Suntem dornici de victorie, sperăm ca prima din campionat să fie luni seară.

Eu sunt obișnuit cu presiunea. Mă face să dau sută la sută. Nu avem cel mai bun calendar, după meciul cu campioana României să jucăm cu o rivală istorică, dar poate așa e mai bine. Sper ca băieții să lase emoțiile deoparte pentru că au puterea de a câștiga acest duel”, a declarat Adrian Mutu, la conferința de presă premergătoare jocului din Bănie.

"Cred că ne vom prezenta bine la ora jocului. Îl știu foarte bine pe Mutu, a fost un jucător mare, dar cariera de antrenor este cu totul altceva. Avem multe probleme, e normal să vezi anumite greșeli într-o echipă cu jucători tineri. Trebuie să-i ajutăm pe cei tineri să devină mai buni.

Cred că problemele financiare se vor rezolva, încerc să mă concentrez acum pe situația sportivă. E normal să fie o problemă interdicția la transferuri, lotul nostru este foarte, foarte tânăr acum și nu prea avem timp", a spus Dario Bonetti.

• Partida va fi condusă de Iulian Călin, ajutat la cele două tușe de Ciprian Danșa și Romică Bîrdeș.
  • Adrian Mutu s-a duelat o singură dată, din postura de antrenor, cu trupa din Ștefan cel Mare: Dinamo - FC Voluntari 2-0 (2018).

U Craiova 1948 - Dinamo | LIVE VIDEO, ora 21:30, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• 80 oc oc

Ahmed Bani încearcă să restabilească egalitatea de pe tabelă, dar execuția sa este blocată.

• 77 s s

Bauza este înlocuit cu Robert Răducanu.

• 75 cg cg

Steliano Filip primește cartonașul galben.

• 72 cg cg

Andrei Radu primește cartonașul galben!

• 69 cg cg

Huyghebaert vede cartonașul galben după o intervenție dură asupra lui Deian Sorescu.

• 65 g g

Gool U Craiova 1948! Bauza centrează perfect pentru Vieira care lovește balonul cu capul, iar Eșanu nu are nicio șansă să intervină.

• 64 s s

Diniță este înlocuit cu Țone.

• 58 s s

Bălan este înlocuit cu Hugo Vieira.

• 52 oc oc

Ocazie imensă pentru Dinamo! Steliano Filip pasează superb cu călcâiul, mingea ajunge la Moldoveanu care șutează foarte bine, dar balonul izbește bara transversală,

• 49 oc oc

Achim avansează spre poarta lui Eșanu, șutează, dar mingea ajunge în brațele portarului dinamovist.

• 45+4 fr1

Finalul primei reprize!

• 42 cg cg

Geani Crețu vede cartonașul galben după o intervenție dură asupra lui Bauza.

• 38 oc oc

Ocazie U Craiova 1948! Bauza încearcă să marcheze cu un șut trimis de pe partea stângă, dar Eșanu intervine spectaculos și păstrează scorul intact.

• 35 s s

Mihaiu este înlocuit cu Neicuțescu.

• 35 s s

Florescu este înlocuit cu Bani.

• 20 oc oc

Negru centrează în interiorul careului lui Eșanu, Bauza reia cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 18 oc oc

Ocazie uriașă pentru U Craiova 1948! Huyghebaert centrează, Claudiu Bălan reia cu capul, dar balonul nu ajunge în poarta lui Eșanu.

• 15 oc oc

Steliano Filip încearcă să înscrie dintr-o poziție dificilă, dar balonul este prins cu ușurință de portarul oltenilor.