mutu sapca
Adrian Mutu ”a răbufnit” înainte de Sepsi - CFR Cluj
Screenshot 2024-03-27 at 00.20.40
Video Mutu a văzut golul marcat de Ianis Hagi, dar altceva i-a atras atenția. ”Mi-a plăcut mai mult”
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
U Craiova 1948 U Craiova 1948
0 - 2
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Du 03.10.2021 22:00

U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2, în derby-ul fratricid. Echipa lui Mutu, fără șut pe poartă. Spectacol în tribune

03.10.2021, 23:00

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Derby-ul U Craiova 1948 - Universitatea Craiova s-a terminat cu victoria echipei lui Reghecampf cu 2-0. A fost spectacol doar în tribune, unde au intrat aproape 10.000 de spectatori.

U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2

După numai 10 minute, meciul a fost întrerupt din cauza torțelor și fumigenelor aruncate pe teren. În meci "a existat" o singură echipă, Universitatea Craiova, care a trecut prima dată pe lângă gol în minutul 23, când șutul lui Bancu a trecut pe lângă poartă.

A urmat apoi o fază la care ambele echipe au văzut henț în careu, iar în prelungirile primei reprize, trupa lui Reghecampf a mai avut o șansă. În cele din urmă, Universitatea Craiova a deschis scorul prin Nistor, în minutul 47, după o gafăă a lui Diallo.

Cel mai ciudat moment al meciului a avut loc în minutul 72, când Compagno l-a lovit cu palma în cap pe Pigliacelli și a primit cartonaș roșu direct. Rămași în 10 oameni, jucătorii antrenați de Adrian Mutu au mai primit un gol în minutul 85, prin Baiaram.

Ultima șansă a partidei le-a aparținut tot oaspeților, prin șutul lui Căpățână, iar U Craiova 1948 - Universitatea Craiova s-a terminat 0-2.

VIDEO cu rezumatul meciului U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 0-2:

U Craiova 1948 - Universitatea Craiova, partida programat diseară de la ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, este cel mai așteptat meci din etapa 11 a Ligii 1.

Duelul fratricid din Bănie va avea parte și de un public numeros, în condiții de pandemie. Aproximativ 10.000 de suporteri sunt așteptați la meci, deși fanii echipei lui Adrian Mititelu au anunțat că nu vor intra în tribune.

De unde vor urmări întâlnirea și ce i-a făcut să ajungă la o astfel de măsură a explicat Andrei Preda, unul dintre liderii galeriei de la U Craiova 1948.

U Craiova 1948 - Universitatea Craiova LIVE VIDEO 21:00, Digi Sport 1 | De ce oltenii lui Mititelu nu vor avea galerie la meci

”Nu, am dat acel comunicat. Trebuie să fie lăsat să se joace cu suporteri. Am spus că în comunicat că e un club mare, de tradiție și că acest meci trebuia să se joace cu suporteri, fără să fie obligați să se vaccineze.

Sperăm ca echipa să ia un meci bun și să ia cele trei puncte. De câteva zile, e multă poliție pe stradă în jurul stadionului. Da, sunt și persoane vaccinate, dar vrem să fim liberi, să fie decizia noastră dacă ne vaccinăm sau nu.

Vom sta în afara stadionului mereu, atât timp cât sunt aceste reguli. Este decizia noastră. Am înțeles că și cei de la Peluza Sud Steaua au dat același comunicat. Sunt mai multe peluze din țară care fac același lucru ”, a declarat Andrei Preda, la Digi Sport Matinal.

Unde vor sta ultrașii în timpul meciului

Andrei Preda a anunțat, în același timp, că suporterii se vor reuni pentru joc, în afara stadionului, în dreptul tribunii a doua.

Suporterii din Peluza Sud nu vor intra la meci, vor sta la tribuna a doua, în afara stadionului”, a anunțat Andrei Preda.

U Craiova 1948 - Universitatea Craiova LIVE VIDEO 21:00, Digi Sport 1 | Echipele probabile

U Craiova 1948: R. Popa - R. Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Asamoah, Dr. Albu, Van Durmen - Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan
Absenți: Mogoșanu, Achim (accidentați)

Antrenor: Adrian Mutu

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Conte, V. Găman, Screciu, Bancu - D. Nistor, A. Crețu, Houri - Câmpanu, Koljic, A. Ivan
Absenți: Markovic (incert)

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

• 90+2 oc oc
    Ocazie Universitatea Craiova

Căpățînă șutează din afara careului, dar puțin pe lângă poartă.