kolt
Fosta soție a lui Koltsov dă peste cap ipoteza sinuciderii! Ce s-ar fi petrecut, de fapt, în ziua decesului
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (02.02.2024)
FCU Craiova - Dinamo, Live Video 17:30, Digi Sport 1. ”Câinii” au șansa să salte pe loc de salvare
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Manea a spus totul despre haosul de la CFR Cluj: ”E nevoie de un antrenor ca lumea. Să fie seriozitate”
LIVE Stirile Digi Sport

Un suporter a făcut infarct în timpul meciului Rapid - U Craiova 1948, iar medicii nu l-au mai putut salva

11.02.2023, 08:06

Finalul meciului dintre Rapid și U Craiova 1948, scor 1-2, a avut parte de un eveniment nefericit.

eduard vlad
Suporterul Eduard Vlad a murit / Foto: Facebook @Fotbal Club Universitatea 1948
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a făcut infarct în prelungirile meciului cu Rapid, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a murit

Anunțul decesului suporterului oltean a fost făcut de U Craiova 1948 pe rețelele sociale, la câteva ore de la încheierea partidei din Giulești.

Din păcate, bucuria ne este umbrită de o veste tristă.

Fotbal Club Universitatea 1948 deplânge dispariția lui Eduard Vlad, în vârstă de 47 ani, suporter devotat al echipei, care a suferit un infarct în timpul prelungirilor din duelul cu Rapid.

Pe această cale, clubul nostru transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate”, a transmis U Craiova 1948, pe Facebook.

U Craiova 1948 i-a provocat Rapidului primul eșec pe Giulești din acest sezon. S-a terminat 1-2, iar oltenii confirmă "tradiția": au 6 victorii și o remiză cu rapidiștii.

Nici bine nu a început meciul, că Bauza a scorul în secunda 45 și a marcat cel mai rapid gol al acestui sezon. Rapidul a dat replica prin Ioniță, dar nu a nimerit poarta.

Tot Craiova a continuat însă să joace mai dezinvolt, iar Bahassa și Bauza au ratat și ei. A urmat apoi o acțiune personală superbă a lui Radu Negru, dar Moldovan a fost pe fază.

Giuleștenii au încheiat prima repriză cu șutul lui Emmers, reținut de portar de lângă bară. Repriza secundă a început ca și prima, cu Craiova în atac, însă craiovenii nu au mai avut noroc și au ratat incredibil, prin Chițu.

Rapid - U Craiova 1948 1-2. Oltenii se apropie de locurile de play-off

În cele din urmă, trupa lui Napoli a marcat și golul al doilea, prin Bahassa, în minutul 57.

Rapidul a ratat apoi prin Pănoiu, iar finalul a fost alert. Ganea a scăpat singur cu portarul, dar nu nu l-a putut învinge și a ratat o ocazie uriașă, iar cu 3 minute înainte de final, Iacob a redus diferența cu călcâiul, în stilul lui Ibrahimovic.

Ultima oportunitate le-a aparținut tot giuleștenilor, prin Funsho, iar Rapid - U Craiova 1948 s-a terminat 1-2.

VIDEO Rezumat Rapid - U Craiova 1948

Etichete: deces , infarct , rapid - u craiova 1948 , suporter u craiova 1948 , eduard vlad

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,8 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Ion Țiriac (84 de ani) a prezentat oficial, în cadrul unui eveniment, maşina Mercedes AMG One, care...

ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”
"Bijuteria" de 44 de milioane € de la Cluj-Napoca, transformată în mall. FOTO Noul proiect spectaculos
Screenshot 2024-04-19 091333

Jucătorul lui Dinamo e încrezător înainte de FCU Craiova - Dinamo: ”Stăm bine fizic! Mergem să câștigăm!”
FOTBAL: POLI IASI - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (01.03.2024)
Exclusiv ”A semnat din mașină”. Toate condițiile puse de Dan Petrescu au fost acceptate pe loc
Dan Petrescu / Foto: Sport Pictures
Ion Țiriac s-a 'dezlănțuit', după ce a fost contestat: ”Jucătorii români nu au valoare pentru nimic”