BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”
sucu varga
Varga l-a vândut pe Krasniqi la Rapid cu 1.000.000€, deși avea ofertă de 5 ori mai mare! Acum, a tras concluziile
LIVE Stirile Digi Sport
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
0 - 0
Sepsi Sepsi
Sb 17.04.2021 21:30

Universitatea Craiova - Sepsi 0-0. Oltenii, cu două goluri anulate, pas greșit în lupta la titlu, în primul joc din play-off

17.04.2021, 22:20

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Universitatea Craiova s-a împiedicat acasă de "campioana remizelor", Sepsi, chiar în prima etapă din play-off, scor 0-0.

Universitatea Craiova - Sepsi 0-0. Baiaram a ajuns la spital după o accidentare în primul minut

Universitatea Craiova a fost lovită de ghinion în jocul cu Sepsi din prima etapă a play-off-ului. După nici m[car un minut, Baiaram s-a accidentat și a ajuns direct la spital. Apoi, în minutul 17, Tudorie a înscris, dar golul a fost anulat pentru că pasatorul Bancu se afla în offside.

Sepsi a dat replica prin Fofana, însă tot oltenii au fost mai periculoși, iar Cîmpanu a șutat exact în brațele portarului. Până la pauză, Papp a ratat și el, iar Craiova a mai avut un gol anulat, de această dată al lui Mateiu, tot pentru offside.

Universitatea Craiova - Sepsi 0-0. Oltenii au trei remzie albe la rând în campionat

Apoi Tudorie a cerut penalty, dar a primit cartonaș galben pentru simulare. În repriza a doua, șutul lui Cîmpanu a fost respins de portarul lui Sepsi, iar finalul a fost incendiar.

Oltenii s-au "trezit" și au atacat în valuri, iar Cicâldău n-a ajuns la o minge pe care scria gol. Ba mai mult, s-a și accidentat. Sepsi a avut o șansă de gol prin Dimitrov, în minutul 90, însă oltenii au mai irosit două ocazii mari în prelungiri și Craiova - Sepsi s-a terminat 0-0. Este a treia remiză albă consecutivă a oltenilor în campionat.

VIDEO cu rezumatul meciului Universitatea Craiova - Sepsi 0-0:

Partida Universitatea Craiova - Sepsi, din prima rundă a play-off-ului Ligii 1, va fi transmisă în direct, azi, de la ora 20:30, pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro.

Universitatea Craiova - Sepsi LIVE VIDEO, 20:30, Digi Sport 1

Universitatea Craiova şi Sepsi s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus oltenii, de trei ori au câştigat covăsnenii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

Universitatea Craiova a încheiat sezonul regulat cu cea mai bună apărare din campionat, doar 14 goluri primite, dintre care numai trei din faze fixe.

Marinos Ouzounidis: "Nu va fi ușor să o batem pe Sepsi, dar vom încerca"

"Sepsi este o echipă bună, atletică, bine organizată. Va fi greu pentru noi, va trebui să muncim. Pentru a câştiga trebuie să dăm tot ce avem mai bun. Ei joacă foarte bine defensiv, sunt foarte buni la dueluri... ceea ce înseamnă că trebuie să avem răbdare. E important să jucăm rapid, să speculăm spaţiile libere.

Însă pentru mine contează să ne facem jocul nostru. Apoi trebuie să fim mai concentraţi în faţa porţii, pentru că e important ca atunci când ne creăm ocazii să le fructificăm. Nu va fi uşor să o batem pe Sepsi, dar vom încerca", a afirmat Marinos Ouzounidis.

Sepsi este echipa cu cele mai multe remize înregistrate în primele 30 de runde, 15 egaluri, dintre care șapte în deplasare. 18 goluri a marcat gruparea covăsneană din momente statice, cele mai multe dintre toate competitoarele.

În play-off, oltenii, locul al treilea, pornesc cu 29 de puncte. Elevii lui Ouzounidis sunt la patru puncte de FCSB și la trei de CFR Cluj. Sepsi e pe patru, cu 23 de puncte.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

Final de meci. Universitatea Craiova - Sepsi se termină 0-0.

• 90+3 oc oc

Ocazia Craiova. Nistor centrează din corner, iar Papp reia cu spatele pe lângă poartă.

• 90+2 oc oc

Ocazie Craiva. După o centrare din corner, Camara reia cu capul din apropiere, dar Kovacs respinge din fața porții.

• 90 oc oc

Ocazie Sepsi. Dimitrov intră în careu și centrează de pe dreapta, dar Pigliacelli iese și respinge.