FOTBAL: POLI IAȘI - FC PETROLUL PLOIEȘTI, SUPERLIGA SUPERBET (02.10.2023)
”Strigătul” de disperare al lui Florin Pîrvu, după eliminarea lui Ricardinho din FC Voluntari - FCU Craiova 0-0
Verdictul specialistului, după cartonașul roșu controversat acordat la Voluntari - FCU Craiova
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (14.08.2023)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-0, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” înscriu în propria poartă și ratează un penalty
LIVE Stirile Digi Sport
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
1 - 1
Sepsi Sepsi
Lu 13.09.2021 22:00

Universitatea Craiova - Sepsi 1-1. Reghecampf și Grozavu remizează la capătul unui meci spectaculos

13.09.2021, 22:55

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Partida dintre Universitatea Craiova și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, după un meci extrem de spectaculos.

Prima ocazie importantă a partidei le aparține oltenilor, în minutul 13. Koljic a trimis cu capul spre poartă, dar Niczuly a reușit o paradă frumoasă și a păstrat scorul neschimbat.

Universitatea Craiova - Sepsi 1-1. Grozavu și Reghecampf remizează la capătul unui meci spectaculos

Scorul a fost deschis în minutul 17 de Sepsi, când poziția lui Fofana a fost suspectă de ofsaid. Mitrea a executat o lovitură liberă, Pigliacelli a respins greșit balonul, iar Fofana s-a înălțat și a trimis cu capul în poartă.

Câteva minute mai târziu, Koljic a avut șansa să restabilească egalitatea, Bancu i-a pasat foarte bine în fața porții, dar atacantul bosniac a trimis în bară.

Cu toate acestea, oltenii au reușit să egaleze în minutul 33, atunci când Nicușor Bancu a centrat, iar Gustavo a reluat cu capul în poarta lui Niczuly.

La finalul primei reprize, Gustavo i-a pasat foarte bine lui Andrei Ivan care a scăpat singur cu portarul. Acesta a preferat să îi paseze în stânga lui Koljic, dar este blocat de Ninaj și irosește o șansă imensă.

Oltenii au irosit încă o ocazie bună în minutul 50. Andrei Ivan a șutat puțin pe lângă poartă din interiorul careului.

Sepsi putea trece în avantaj în minutul 68, atunci când Luckassen a șutat cu stângul. Pigliacelli a intuit bine și a reușit să prindă balonul.

După o intervenție a lui Ninaj asupra lui Ivan, centralul partidei a dictat lovitură de la unsprezece metri. Cel care a executat-o a fost Gustavo, dar Niczuly a făcut o paradă și a parat șutul brazilianului.

În clasamentul din Liga 1, Universitatea Craiova se află pe locul șase, cu 13 puncte, iar Sepsi ocupă locul 13, cu un total de șapte puncte.

VIDEO Rezumatul partidei Universitatea Craiova - Sepsi

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Reghecampf caută a treia victorie consecutivă

Universitatea Craiova nu se poate baza în această seară pe ultimul jucător transfer, Alexandru Crețu, care s-a accidentat în pauza competițională.

Meciul de la Craiova va fi arbitrat de Marian Barbu. Asistenți vor fi Bogdan Gheorghe și Ferencz Tunyogi.

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Antoine Conte și Andrei Ivan, recuperați

Dacă Alexandru Crețu a devenit indisponibil pentru următoarele etape, Laurențiu Reghecampf a primit și două vești bune, de la Antoine Conte și Andrei Ivan, care s-au recuperat și pot evolua.

Venim după o perioadă foarte bună de pregătire, o perioadă în care cei doi jucători care au absentat, Conte și Ivan, au revenit. Koljic este și el din ce în ce mai bine”, a transmis Laurențiu Reghecamp.

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu - Nistor, Fedele, Vână - Gustavo, Koljic, Baiaram
  • Sepsi: Niczuly - Dimitrov,Ninaj, Mitrea, M. Ștefănescu - Păun, Fofana, Aganovic - Golofca, Luckassen, N. Tamaș
Sepsi Sepsi
  • 90+4 final

Final de meci!

• 90+3 s s

Ștefănescu este introdus în locul lui Aganovic.

• 81 s s

Baiaram este introdus în locul lui Gustavo.

• 80 s s

Markovic este introdus în locul lui Ivan.

• 80 s s

Damașcan este introdus în locul lui Chunchukov.

• 79 rp rp

Gustavo nu reușește să transforme lovitura de la unsprezece metri.

• 78 cg cg

Ninaj vede cartonașul galben.

• 77 p p

Arbitrul acordă lovitură de la unsprezece metri, după o intervenție a lui Ninaj asupra lui Ivan.

• 76 s s

Conte este introdus în locul lui Constantin.

• 76 s s

Fedele este introdus în locul lui Koljic.

• 71 cg cg

Fofana vede cartonașul galben.

• 68 oc oc

Ocazie pentru Sepsi! Luckassen șutează cu stângul, dar Pigliacelli reușește să prindă balonul.

• 58 s s

Cîmpanu este introdus în locul lui Vlădoiu.

• 58 s s

Gonzalez este introdus în locul lui Păun.