Exclusiv Dinamo a pregătit ”planul B”, după ce a fost sancționată dur: ”Sperăm ca Tribuna 1 să fie plină!”
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
UTA UTA
0 - 0
Dinamo Dinamo
Du 13.02.2022 17:00

UTA - Dinamo 0-0. "Câinii" bifează primul punct în 2022, după ce au avut doi eliminați. Arădenii au avut două bare

13.02.2022, 18:40

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Dinamo a obținut primul punct din 2022, 0-0 pe terenul celor de la UTA Arad, în etapa a 26-a din Liga 1. "Câinii" au avut două eliminări, iar arădenii au nimerit bara de două ori.

UTA Arad - Dinamo 0-0. Primul punct pentru "câini" în 2022

Dinamoviștii au început meciul destul de "așezat", față de celelalte partide jucate în 2022, însă cei care au avut prima ocazie a meciului au fost arădenii, când Dangubic a irosit o șansă uriașă, singur cu portarul.

Până la pauză, voleul lui Isac a trecut pe lângă poartă, Dangubic a ratat din nou, iar dinamoviștii au rămas în 10 oameni, după al doilea galben primit de Ehmann, în minutul 41.

În ultimul minut din prima repriză, Dangubic a cerut un penalty, dar arbitru nu a acordat. În debutul părții secunde, Laukzenis a ratat prima șansă a arădenilor, iar în minutul 64, Roger a țintit transversala.

UTA Arad - Dinamo 0-0. Oaspeții au avut doi jucători eliminați

Patriche a fost apoi pe fază la o centrare a lui Vukcevic. În careul celălalt, șutul lui Răuță a fost blocat, dar acesta a cerut henț. În minutul 78, trupa lui Stoican a mai pierdut un jucător, după ce Răuță a primit al doilea galben în 3 minute.

Pe final, dinamoviștii au scăpat din nou fără să ia gol, la ocaziile lui Otele și Cardoso, iar în prelungiri, "câinii" au fost aproape de autogol, când au lovit bara. UTA -Dinamo s-a terminat 0-0, iar "câinii" au obținut primul punct din acest an.

VIDEO cu rezumatul meciului UTA Arad - Gaz Metan Mediaș 0-0:

UTA și Dinamo se înfruntă la Arad, de la ora 17:00, în direct pe Digi Sport 1, în etapa cu numărul 26 din Liga 1.

UTA Arad – Dinamo, LIVE VIDEO, ora 17:00, la Digi Sport 1

Dinamo are șase eșecuri la rând în Liga 1 și ocupă penultimul loc în clasament.

Cei de la UTA au un moral bun, după egalul cu CFR Cluj și victoria cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Flavius Stoican, fără punct câștigat la Dinamo

În meciul tur din acest sezon, Dinamo și UTA au încheiat la egalitate, scor 2-2.

Flavius Stoican are mai multe probleme de lot. Aloe este suspendat, iar Azankpo, Tomozei, Eșanu, Mihaiu, Carp sunt accidentați. Torje nu face parte din lot, după moartea tatălui său.

De cealaltă parte, Ionuț Badea nu poate miza pe Cardoso (accidentat) și Miculescu (suspendat).

UTA UTA
  • 90+5 fr2

UTA - Dinamo se termină 0-0.

• 90+3 oc
    Ocazie UTA

Cardoso centrează în fața porții, Otele îi fură mingea din mâini portarului, Pierret respinge în bară și e aproape de autogol, iar Patriche degajează.

• 90+2 s
    Schimbare Dinamo

Ricardo Grigore intră în locul lui Ivanovski.

• 90 oc
    Ocazie UTA

Shlyakov centrează, iar Cardoso reia cu capul pe lângă poartă.

• 90 cg
    Cartonaş galben Dinamo

Figueiredo e avertizat.

• 89 oc
    Ocazie UTA

Vukcevic centrează în careu, Otele, reia slab, iar dinamoviștii scapă din nou fără gol.

• 87 s

Borcea intră în locul lui Matei, accidentat.

• 78 cgr
    Cartonaş galben-roşu Dinamo

Răuță este eliminat, după al doilea galben pentru o intrare la Shlyakov.

• 75 cg

Răuță e avertizat.

• 74 oc
    Ocazie Dinamo

Cosmin Matei centrează în fața porții, Răuță șutează în adversar și cere henț în careu.

• 71 s
    Schimbare UTA

Dumitru Cardoso intră în locul lui Dangubic.

• 67 oc
    Ocazie UTA

Vukcevic driblează pe partea dreaptă și centrează în fața porții, portarul respinge până în picioarele lui Patriche, care degajează din fața adversarului.

• 64 oc
    Ocazie UTA

După o intervenție a lui Pierret, mingea sare la Roger, care șutează în transversală.

• 60 s

Crețu intră în locul lui Jovanovic.

• 56 s

Otele intră în locul lui Laukzemis.

• 47 oc
    Ocazie UTA

Shlyakov centrează pe colțul scurt, de unde Laukzenis reia cu capul, dar pe lângă poartă.

La pauză, UTA - Dinamo 0-0.

• 44 fm
    Fază meci UTA

Dangubic cade în contact cu Buleică și cere penalty.

• 41 cgr

Ehmann este eliminat pentru două cartonașe galbene.

• 38 oc
    Ocazie UTA

Vukcevic centrează în careu, Dangubic reia cu capul, dar portarul reține.

• 36 cg

Ehmann e avertizat.

• 35 fm

Dangubic înscrie, dar golul e anulat pe motiv de offside.

• 28 cg
    Cartonaş galben UTA

Shlyakov e avertizat.

• 23 oc
    Ocazie UTA

Laukzenis pasează la Roger, care centrează în careu, de unde Isac reia din voleu, dar pe lângă poartă.

• 10 oc
    Ocazie UTA

Patriche pierde ușor un balon, Isac îl lansează pe Dangubic, care scapă singur cu portarul, dar trage pe lângă poartă. Ocazie uriașă a arădenilor.