Constantin Budescu, OUT de la Farul Constanța
farul arcul de triumf (2)
Foto Farul și-a prezentat noua ”bijuterie”
becali bani
Gigi Becali chiar vrea un atacant bun la FCSB și nu se uită la bani. ”A aflat că ar costa 3 milioane € și n-a spus pas”
LIVE Digi Sport Special
UTA Arad UTA Arad
0 - 0
FCV Farul Constanţa FCV Farul Constanţa
Du 18.07.2021 19:30

UTA Arad - Farul Constanța 0-0. Hagi obține o remiză miraculoasă în doar nouă jucători

18.07.2021, 19:25

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

UTA Arad a remizat cu Farul Constanța, scor 0-0, în prima etapă din noul sezon al Ligii 1.

Echipa gazdă a oferit cea mai periculoasă fază a partidei în primele zece secunde de joc, atunci când Miculescu a șutat de la 20 de metri, iar mingea a lovit bara transversală.

În minutul 14, Minculescu și-a încercat din nou norocul cu un șut de la distanță, dar balonul a trecut pe lângă poartă.

În minutul 35, Ioan Hora a reușit să îi fure balonul lui Tordai și a trimis spectaculos cu călcâiul în poartă, dar golul nu a fost valid pentru că arbitrul a indicat fault în atac.

Farul Constanța a rămas în zece jucători, în minutul 70, atunci când Dussaut l-a tras de tricou pe Roger și a încasat al doilea cartonaș galben.

Partida a fost întreruptă minute în șir după ce a avut loc o ciocnire dură între Dănuleasa și Roger. A fost nevoie de intervenția echipei medicale care l-a scos pe Dănuleasa de pe teren, iar Farul a rămas în nouă jucători.

Partida cu UTA a fost primul meci al grupării din Constanța, după fuziunea Viitorul-Farul, cu Gică Hagi revenit pe bancă.

VIDEO Rezumatul partidei UTA Arad - Farul Constanța

UTA Arad - Farul Constanța 0-0.| LIVE VIDEO, ora 18:30, pe Digi Sport 1. Gică Hagi revine pe bancă

"Mi-era dor să vorbesc la conferințe, am revenit unde mi-era locul. Sper să facem un an foarte bun, o să muncim pentru acest lucru. Legat de meciul de la Arad, e un început, un meci în deplasare, cu o echipă care a făcut foarte bine anul trecut, o echipă puternică, cu un antrenor foarte disciplinat.

E greu să o desfaci pe UTA, să câștigi contra ei, dar mergem cu gândul de a ne întoarce la Constanța cu rezultat pozitiv”, a declarat Gică Hagi, la conferința de presă premergătoare meciului de la Arad.

În meciurile de pregătire dinaintea startului sezonului, UTA a obținut trei victorii, o remiză și o înfrângere, cu Hajduk Split, în timp ce Farul a bifat un singur succes în șase partide.

UTA Arad - Farul Constanța | LIVE VIDEO, ora 18:30, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

• UTA: Iacob - Vukcevic, Medjimorec, Erico, Shlyakov - Batha, Passaglia - Miculescu, Roger, Ubbink - Hora
  • Farul: Tordai - Dussaut, Mladen, Larie, De Noijeer - Purece, Pires, Grameni - Chițu, Petre, Ely Fernandes
  • 90+7 final

Final de partidă!

• 90 s s

Schimbare la UTA Arad! Ubbink este înlocuit cu Claudiu Negoescu.

• 85 s s

Schimbare la UTA Arad! Evgeni Shlyakov este înlocuit cu Sorin Cristian Bustea.

• 77 fm

Partida este întreruptă după o ciocnire dură între Dănuleasa și Roger! Este nevoie de intervenția echipei medicale.

• 73 s s

Schimbare la Farul! Chițu este înlocuit cu Dănuleasa!

• 70 cg cg

Bradley De Nooijer primește cartonașul galben în urma protestelor!

• 70 cgr cgr

Dussaut îl trage de tricou pe Roger și vede al doilea cartonaș galben! Farul rămâne în zece jucători!

• 64 oc oc

Ocazie pentru Farul Constanța! După o lovitură la colțul terenului, balonul ajunge la Chițu. Acesta îi pasează lui Pitu care șutează, dar balonul este prins de Iacob.

• 60 s s

Schimbare la UTA Arad! Ioan Hora părăsește terenul, iar în locul său este introdus Filip Dangubic.

• 56 s s

Schimbare la Farul Constanța! Adrian Petre este înlocuit cu Betancor.

• 56 s s

Schimbare la Farul Constanța! Grameni iese de pe teren și, în locul său, este introdus Purece

• 56 s s

Schimbare la Farul Constanța! Darius Grosu este înlocuit cu Alin Dobrosavlevici.

• 49 oc oc

Passaglia îi centrează lui Erico, dar lovitura sa de cap trece pe lângă poarta lui Tordai.

A început repriza a doua!

• 45+4 fr1

Arbitrul fluieră finalul primei reprize!

• 45+3 cg cg

Mladen vede cartonașul galben, după o intrare asupra lui Roger!

• 35 fm fm

Ioan Hora reușește să îi fure balonul lui Tordai și să trimită spectaculos în poartă cu călcâiul, dar golul nu este valid pentru că arbitrul fluieră fault.

• 28 cg cg

Dussaut vede cartonașul galben după o intrare dură asupra lui Miculescu.

• 16 s s

Mălăele s-a accidentat și nu mai poate continua. În locul său, este introdus Darius Grosu.

• 14 oc oc

Miculescu își încearcă din nou norocul cu un șut de la distanță, dar balonul trece pe lângă poartă.

• 1 oc oc

Miculescu are șansa să deschidă scorul cu un șut trimis de la 20 de metri. Balonul lovește bara transversală.