Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
profimedia-0864347547
Exclusiv Ladislau Boloni a rupt tăcerea, după ce Laszlo Dioszegi i-a făcut oferta să meargă la Sepsi
valceanu
Video ”Adversarii au jucat în 12 oameni! Și-a distrus echipa”. Două gafe uriașe ale lui Vâlceanu, iar Voluntari ”tremură”

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

UTA Arad și Sepsi s-au întâlnit, în direct la Digi Sport 1, în etapa cu numărul 19 din Liga 1.

Trupa lui Cristiano Bergodi a practicat un joc mai spectaculos, la capătul căruia s-a impus cu 4-1.

UTA - Sepsi 1-4. Covăsnenii au câștigat meciul în care au evoluat în superioritate numerică

Sepsi a câștigat meciul cu UTA Arad, după ce a fost echipa care a practicat un joc mai solid și spectaculos.

Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 29 al meciului, din penalty, dar avantajul nu a ținut decât un minut. Otele a egalat la faza imediat următoare pentru UTA.

Meciul dintre cele două formații a intrat cu scorul de 1-1 la cabine.

Partea a doua a meciului a început din nou cu cei de la Sepsi în atac, iar Marius Ștefănescu a înscris în minutul 53.

Avantajul covăsnenilor a fost dublat de Alexandru Tudorie în minutul 64, ca în minutul 69 Aly Abeid să fie eliminat pentru un gest grosolan. L-a scuipat pe Aganovic.

Arădenii au încercat să înscrie și ei, însă nu au reușit acest lucru. Nicolae Păun a marcat pentru 4-1 în minutul 90+5 și a înschis astfel tabela de marcaj.

În urma rezultatului din această rundă, Sepsi a urcat pe poziția a șasea în Liga 1, cu 28 de puncte, în timp ce UTA Arad ocupă locul 14, cu 17 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului UTA - Sepsi 1-4

UTA - Sepsi, LIVE VIDEO, ACUM, Digi Sport 1. Gazdele sunt în zona "fierbinte" a clasamentului

UTA traversează un moment bun de la revenirea lui Laszlo Balint, iar arădenii nu au mai pierdut în ultimele meciuri. Cu toate acestea, "Bătrâna Doamnă" continuă să fie pe locul 14 în clasament și are 17 puncte acumulate în primele 18 meciuri disputate.

De cealaltă parte, Sepsi este pe poziția a 8-a, iar covăsnenii au 25 de puncte. Trupa lui Cristiano Bergodi nu a mai pierdut de aproape o lună și speră să continue seria și după deplasarea de la Arad.

Gol Sepsi

Păun a marcat din șase metri, după mai multe erori din partea cleor de la UTA.

• 90
    Info

Au fost acordate 5 minute de prelungire.

• 86 s
    Schimbare Sepsi

Au ieșit Rondon, Aganovic și Rodriguez. Au intrat Varga, Dimitrov și Francisco.

• 84 cg
    Cartonaş galben UTA

Cibi a fost avertizat pentru fault.

• 80 oc
    Ocazie Sepsi

Păun s-a trezit cu mingea la picior, în careul celor de la UTA, a șutat, dar Iacob a respins mingea în corner.

• 73 s

A ieșit Ștefănescu și a intrat Ion Gheorghe.

• 73 cg
    Cartonaş galben Sepsi

Alexandru Tudorie a fost avertizat de arbitru.

• 71 s
    Schimbare UTA

Au ieșit Pop și Postolachi. Au intrat Godwin și Dobrescu.

• 69 cr
    Cartonaş roşu UTA

Aly Abeid a fost eliminat pentru că l-a scuipat pe Aganovic.

• 65 oc
    Ocazie UTA

Șut din careul mare al lui Otele, dar Niczuly a respins mingea în corner.

• 64 g
    Gol Sepsi

Alexandru Tudorie a înscris la colțul lung, din interiorul careului mare și a majorat diferența pentru formația sa.

• 61 oc

Marius Ștefănescu a reluat cu capul o centrare, dar mingea a fost reținută de Iacob.

• 60 s

A ieșit Safranko și a intrat Tudorie.

• 58 s

Au ieșit din teren Florentin Matei și Claudiu Keșeru. Au intrat Cibi și Stahl.

• 53 g
    Gol Sepsi

Marius Ștefănescu înscrie din șase metri, după ce a luat o acțiune pe cont propriu în partea dreaptă a careului celor de la UTA.

• 46 cg

Portarul lui Sepsi a fost avertizat la pauza meciului.

A început partea a doua a meciului.

• 45+8 fr1
  • 45
    Info

S-au acordat trei minute de prelungire.

• 39 cg

Ștefănescu a fost avertizat pentru fault.

• 30 g
    Gol UTA

Otele a restabilit imediat egalitatea, după o incursiune în careul celor de la Sepsi.

• 28 gp
    Gol din penalty Sepsi

Cosmin a transformat lovitura de la 11 metri.

• 27 p
    Penalty

Arbitrul a acordat penalty pentru Sepsi, după faultul comis de Keșeru.

• 25
    Info

Șut de la distanță al lui Ștefănescu, dar mingea s-a dus pe lângă.

• 23 fm
    Fază meci Sepsi

Jucătorii lui Sepsi s-au încurcat în careul celor de la UTA, iar din șase metri au trimis mingea în brațele lui Iacob.

• 13 oc

Șut puternic al lui Cosmin Matei din marginea careului de 16 metri. Balonul s-a dus pe lângă poartă.

• 9
    Info

Mario Rondon a reluat cu capul din interiorul careului mare, dar balonul s-a dus la câțiva metri pe lângă poartă.

• 3 oc
    Ocazie UTA

Batha a realut cu capul la o lovitură de colț. Mingea a ajuns în brațele portarului de la Sepsi.

A început meciul dintre cele două formații.