buga

VIDEO FC Brașov - CS Severin 2-1. "Super Buga" lovește din nou cu un gol și o pasă decisivă

VIDEO Ceahlăul - CFR 2-2. Campioana a rămas fără victorie sezonul acesta

balauru uCluj

"U" Cluj l-a luat pe Balauru de la Tg Mureș

ceahlaul cfr

27.07.2012, 10:59
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

CFR Cluj nu reușește să schimbe tradiția. După fiecare titlu castigat, pornește cu stângul în următoarea ediție de campionat. Trupa lui Andone a rămas fără victorie și după a doua etapă. Bătută de Petrolul cu 5-0 în prima rundă, Ceahlăul a început mai bine și bomba lui Monroy s-a dus puțin pe lângă vinclu. Ocazia s-a răzbunat și Kapetanos a deschis scorul cu o lovitură de cap - a fost a doua reușită a grecului în două meciuri. 10 minute a durat avantajul clujenilor. Ichim a egalat din centrarea lui Stana.

În repriza secundă, gazdele au reușit să întoarcă scorul - Tolimir a facut 2-1. Campioana s-a trezit greu și abia în ultimul sfert de oră a forțat. Ichim a salvat aproape de pe linia porții, iar Jovic a făcut minuni în poartă la ocazia lui Ciprian Deac. Norocul nu a mai ținut cu nemțenii la a patra lovitură de cap transformată în gol în acest meci. Maftei a înschis tabela, scor 2-2.

CFR Cluj are două egaluri în două partide, iar Ceahlaul a reușit primul punct din sezonul actual.

Ceahlăul - CFR 2-2

LIVE SCORE

Min. 84: Schimbare Ceahlăul: Bădescu îi ia locul lui Constantinescu.

Min. 79: Schimbare Ceahlăul: Intră Chiș, iese Onciu.

Min. 77: Gool CFR Cluj! Maftei egalează cu capul, după un corner.

Min. 69: Schimbare CFR: Iese Mureșan, intră Vass.

Min. 66: Gool Ceahlăul! Gazdele preiau conducerea pe tabela de marcaj după un gol cu capul reușit de Tolimir.

Min. 62: Schimbare CFR: Intră Sougou, iese Edimar.

Min. 56: Cartonaș galben primit de Tolimir.

Min. 44: Marc vede galben.

Min. 28: Gool Ceahlăul! Ichim egalează cu capul pentru gazde și reușește primul său gol în Liga 1.

Min. 26: Maftei vede galben.

Min. 20: Gool CFR Cluj! Kapetanos deschide scorul cu capul, din 8 metri, după un corner.