Costel Gâlcă a spus cum va gestiona relația cu Mihai Rotaru în privința deciziilor tehnice: ”O să fiu clar”
Denis Drăguș și-a dat acordul, dar riscă să rateze transferul
Fotbal Club

VIDEO CSMS Iași - Pandurii 0-1, Nistor aduce victoria în prelungiri!

26.08.2012, 10:23

Pandurii a plecat cu trei puncte de la Iași după un meci mult mai spectaculos decât ar sugera-o rezultatul alb înregistrat la finalul timpului regulamentar. Gazdele puteau deschide scorul încă din minutul 3, când Milea a trimis puțin pe lângă poartă o centrare perfectă venită de la Keita. Pandurii a replicat în minutul 12 prin Ibeh, care a trimis cu capul aproape milimetric de bara aflată în stânga lui Irimia, pentru ca după alte 120 de secunde moldovenii să aibă din nou golul în vârful ghetelor. Pătulea, care avea să se arate unul dintre cei mai active jucători de pe teren, nu l-a putut învinge pe Lazar din câțiva metri.

mihai radut pandurii
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Lovitură în prelungiri

În minutul 24, același Pătulea a reușit o combinație de efect cu Keita, pentru ca apoi să introducă mingea în poartă. Golul a fost însă anulat corect pentru o poziție de ofsaid mare, aproximativ doi metri, ceea ce nu l-a împiedicat însă pe tehnicianul gazdelor, Ionuț Popa, să-i reproșeze dur asistentului decizia luată. Deși jocul s-a mai domolit spre finalul primei reprize, minutul 34 a adus și cea mai controversată fază a meciului: Mamele a avut o intervenție neglijentă asupra lui Pătulea, atacantul a căzut în careu, dar  Marius Avram a lăsat jocul să continue.

Partea secundă a pornit oarecum după același scenariu, cu ieșenii masați în jumătatea de teren a celor de la Pandurii, dar ocaziile mari au fost mult mai rare. Fără să mai fi avut aceeași doză de periculozitate ca în prima repriză, echipa lui Ionuț Popa putea să marcheze totuși până la finalul timpului regulamentar, în timp ce prelungirile au îngenuncheat-o. Când toată lumea se resemnase cu gândul unei remize albe care n-ar fi ajutat în mod deosebit vreuna din echipe, Nistor a adus o victorie uriașă pentru olteni. Iar Pandurii privește Liga 1 de pe prima poziție a clasamentului, cu 16 puncte în șase etape!

CSMS Iași - Pandurii 0-1

LIVE TEXT

Min 90+3: Fluier final, Padurii câștiga la Iași printr-un gol marcat în prelungiri.

Min 90+1 GOOOL PANDURII: Nistor primește mingea de la Maxim și intră în careu, pentru ca apoi să înscrie pe sub Irimia.

Min 79: Iese Ibeh și intră Matulevicius la Pandurii.

Min 76: Irimia respinge lateral șutul bun al lui Nistor.

Min 75: Pătulea îi lasă locul lui Petrovic.

Min 74    : Keita este avertizat.

Min 67    : Galben pentru Cl. Ionescu.

Min 64: Grigoraș jr. intră în locul lui Boutadjine.

Min 63: Șutul lui Maxim este deviat în corner de Irimia.

Min 61: Șut Herghelegiu puțin pe lângă poartă, Iașiul domină copios începutul cele de-a doua reprize.

Min 60: Keita croșetează frumos o fază pe partea dreaptă, intră în careu, însă pasa înapoi este interceptată în ultimul moment.

Min 58: Claudiu Tudor este înlocuit de Claudiu Ionescu la CSMS Iași.

Min 55: Răduț îi lasă locul lui Lemnaru.

Min 53: Schimbare la gazde, iese Ciucur și intră Herghelegiu.

Min 46: Jocul a fost reluat.

Min 45: Prima repriză se termină nedecis, 0-0, după 45 de minute de fotbal bunicel, cu destule faze de poartă

Min 44: Răduț execută o lovitură liberă de la 22 de metri departe de poartă, la peste zece metri lateral dreapta

Min 37: Voiculeț trimite tare din 16 metri lateral stânga, însă șutul trece puțin peste transversală

Min 34: Mamele are o intervenție în careu asupra lui Pătulea la care se putea acorda penalty.

Min 29: Onofraș scapă pe dreapta, intră în careu, dar ratează complet centrarea, care survolează toată suprafața de pedeapsă a oltenilor.

Min 24: Fază bună de atac a ieșenilor, la capătul căreia Pătulea introduce minga în poartă, dar golul este anular corect pentru un ofsaid de 2 metri.

Min 16    : Nistor primește un avertisment.

Min 14: Gazdele irosesc și ele o bună oportunitate prin Pătulea, a cărui lovitură de cap este respinge greu de Lazar.

Min 12: Ocazie mare pentru Pandurii. Ibeh reia cu capul din 8 metri puțin pe lângă poartă după centrarea lui Maxim.

Min 3: Milea reia cu capul de la 12 metri o centrare a lui Keita, dar mingea se duce pe lângă poartă.

Min 1: A început partida.

ECHIPELE DE START

Etichete: liga 1 , petre grigoras , pandurii tg jiu , ionut popa , csms iasi , etapa a sasea

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

Foto ”Cea mai frumoasă fotbalistă din România” a răbufnit: ”M-a deranjat acest lucru”
Teodora Meluță / Foto: Instagram @teeeomeluta
Țările care vor avea câte CINCI echipe în UEFA Champions League! Una dintre ele poate trimite 10 formații în cupele europene
Das Logo der UEFA Champions League mit dem Spielball. Fussball UEFA Champions League, Achtelfinale Rueckspiel: Real Madr
Exclusiv Marcel Răducanu nu vede cu ochi buni transferul lui Florinel Coman: ”Acolo te duci când ai 34-35 de ani!”
marcel-raducanu-steaua
”Vor pleca mulți”. Șucu l-a pus antrenor pe Lobonț, dar Pancu e convins că Rapid va avea alt ”principal”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Victoria Beckham și-a marcat aniversarea de 50 de ani într-un mod unic. Vedeta a fost cuprinsă de nostalgie: „Au trecut 26 de ani”
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Șut are șansa de a deveni campion cu FCSB, dar când era mic ținea cu altă echipă. ”Recunosc”