Screenshot 2024-04-15 at 22.53.03
Exclusiv Gabi Balint n-are dubii! Știe ce decizie va lua Rapidul în cazul lui Cristiano Bergodi: E clar! 100%”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, PLAY OUT, LIGA 1 BETANO (23.05.2018)
Exclusiv ”Este șocant! Nu înțeleg!”. Florin Bratu l-a criticat pe Adrian Mutu după Corvinul - CFR 4-0
Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon
Liga Digi Sport
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
3 - 2
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Lu 06.08.2018 22:00

Gaz Metan - Dinamo 3-2. Prima înfrângere pentru "câini", Mediaş este noul lider din Liga 1

06.08.2018, 19:37

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

VIDEO GAZ METAN - DINAMO 3-2 | Echipa Gaz Metan Mediaş a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1), formaţia FC Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a treia a Ligii I de fotbal, disputat luni seara.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Darius Olaru, însă dinamoviştii au restabilit egalitatea până la pauză, prin Diogo Salomao (32), iar apoi au preluat conducerea în debutul reprizei secunde, graţie golului lui Robert Moldoveanu (47).

Bucuria oaspeţilor nu a durat însă prea mult, medieşenii preluând din nou conducerea pe tabela de marcaj, după autogolul lui Mihai Popescu (56) şi reuşita lui Carlos Fortes (58).

În urma acestui succes, Gaz Metan Mediaş a urcat pe prima poziţie a clasamentului, cu 7 puncte, în timp ce Dinamo ocupă locul opt, cu 4 puncte.

Gaz Metan Mediaş - FC Dinamo Bucureşti 3-2 (1-1), stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Darius Olaru (7), Mihai Popescu (56 - autogol), Carlos Fortes (58), respectiv Diogo Salomao (32), Robert Moldoveanu (47)

• 90+4 final

FINAL DE MECI. Dinamo pierde primul meci din acest sezon din Liga 1. În urma acestei victorii, Gaz Metan Mediaş este noul lider din Liga 1.

• 90+3 oc oc

Ocazie Mediaş. Penedo intervine salvator.

• 85 oc oc

Ocazie imensă Dinamo. Dan Nistor trage de la distanţă, mingea loveşte bara şi ricoşează din spatele lui Batista în corner.

• 84 s s

A ieşit Moldoveanu, a intrat Axente.

• 79 s s

Schimbare la Dinamo. A ieşit Pesic, a intrat Sorescu.

• 78 cg cg

Sorin Buşu a primit cartonaşul galben.

• 73 s s

Schimbare la Mediaş. A ieşit Chamed, a intrat Coimbra.

• 69 s s

Schimbare la oaspeţi. A ieşit Hanca, a intrat Neicuţescu.

• 58 g g

GOOOOL MEDIAŞ. Carlos Fortes înscrie al treilea său gol din Liga 1 cu un şut la colţul lung.

• 56 ag ag

Autogol Dinamo. Popovici a încercat să respingă mingea din propriul careu, dar degajarea sa îl loveşte pe Popescu, iar balonul ricoşează în plasă.

• 54 oc oc

Încă o ocazie pentru gazde. Carlos Fortes reia cu capul din colţul careului de 6 metri, Penedo este atent şi respinge în corner.

• 52 cg cg

Diallo este avertizat după un fault asupra lui Sergiu Hanca.

• 51 oc oc

Ocazie uriaşă a gazdelor. Ely Fernandes centrează de pe partea stângă, Fortes deviază balonul, dar apărătorii dinamovişti resping de pe linia porţii.

• 47 g g

GOOOOL DINAMO. Robert Moldoveanu reia din prima centrarea perfectă a lui Salomao de pe partea stângă.

Schimbare la Mediaş. A ieşit Caido, a intrat Ely Fernandes.

• 46 sr2 sr2

A început cea de a doua repriză.

Pauză la Mediaş. Cele două echipe se află la egalitate, scor 1-1.

• 40+1 oc oc

Gaz Metan a fost aproape de gol în prelungirile primei reprize. După o fază prelungită de la atac a gazdelor, mingea ajunge la Chamed, însă acesta nu poate profita şi Penedo reuşeşte să reţină.

• 40 oc oc

Ocazie pentru Gaz Metan. Chamed câştigă duelul aerian cu Katsikas, însă lovitura de cap ocoleşte de puţin pe lângă poarta apărată de Penedo.

• 37 oc oc

Contraatac şcoală al celor de la Dinamo. Dan Nistor îl lansează pe Sergiu Hanca, dinamovistul pătrunde în careu, dar şutul său trece pe lângă poarta Mediaşului.

• 32 g g

GOOOOOL DINAMO. Sergiu Popovici centrează perfect de pe partea stângă, portarul Gazului iese pe sub minge, iar Salomao trimite mingea în plasă.

• 29 fm fm

Hanca a executat o lovitură liberă de pe partea dreaptă, faza a rămas fără rezultat, apărarea gazdelor reușind să respingă.

• 20 oc oc

Ocazie pentru Mediaş. Olaru profită de acalmia apărării dinamoviste, centrează în careu, Chamed trage slab, mingea ajunge la Fortes, însă golgheterul Gazului reia pe lângă poartă din poziţie favorabilă.

• 9 oc oc

Carlos Fortes a fost aproape de a reuşi un gol senzaţional. Atacantul Mediaşului a tras de la 25 de metri, mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii apărate de Penedo.

• 7 g g

GOOOOL GAZ METAN. Buşu a centrat de pe partea stângă, Darius Olaru preia perfect şi îl învinge pe Penedo cu un şut din interiorul careului.

• 3 fm fm

Lovitură liberă pentru Gaz Metan după ce Mahlangu l-a faultat pe Chamed la 25 de metri. A executat Chamed, însă mingea a fost deviată de zidul dinamovist.