Exclusiv Marius Avram, după ce Hațegan i-a dat doar galben lui Homawoo: ”Nu ăsta e motivul” / ”S-a lăsat influențat”
Ovidiu Hațegan a rupt tăcerea după ce i-a dat doar galben lui Josue Homawoo, care l-a trimis în spital pe Luca Mihai
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
1 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Du 30.09.2018 17:00

Gaz Metan - Poli Iași 1-0. Victorie dramatică a gazdelor, după ce au ratat un penalty în prima repriză

30.09.2018, 17:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Gaz Metan Mediaş a învins-o pe Politehnica Iaşi cu scorul de 1-0 (0-0), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii I.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Ely Fernandes (90+1), după o lovitură liberă executată de Nasser Chamed. Gaz Metan a ratat un penalty în min. 17, prin Marius Constantin.

Poli Iaşi venea după trei victorii consecutive în campionat.

În partida dintre Gaz Metan și Poli Iași a plouat cu cartonașe galbene. Nu mai puțin de 11 avertismente au primit jucătorii celor două echipe din partea centralului.

VIDEO - REZUMATUL MECIULUI

• 90+4 final

Final de meci la Mediaș. Gazdele obțin o victorie dramatică, după ce au ratat un penalty în prima repriză.

• 90+1 g g

GOOOL, GAZ METAN! Ely Fernandes dă lovitura pe final, după o lovitură liberă executată excelent de către Nasser Chamed.

• 86 cg cg

Andrei Sin primește și el cartonașul galben.

• 84 s s

Schimbare la Iași. Iese Flores, intră N\'Dongala.

• 83 cg cg

Nasser Chamed, avertizat cu cartonaș galben.

• 80 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Yazalde trimite o lovitură de cap, dar mingea trece peste poarta oaspeților.

• 79 s s

Schimbare la Gaz Metan. Iese Fortes, intră Yazalde.

• 78 cg cg

Platini, avertizat cu galben de către arbitrul Sorin Antonie.

• 77 cg cg

Marius Constantin, avertizat cu cartonaș galben.

• 73 s s

Schimbare la Gaz Metan. Iese Olaru, intră Chamed.

• 72 s s

Schimbare la Iași. Iese căpitanul Andrei Cristea, intră camerunezul Lewis Enoh.

• 72 s s

Schimbare la Iași. Iese Qaka, intră Rus.

• 71 cg cg

Qaka vede cartonașul galben.

• 56 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Caiado centrează, iar Fortes trimite cu capul, pe lângă poarta oaspeților.

• 54 cg cg

Carlos Fortes, avertizat cu cartonaș galben, la o acțiune în ofensivă a Gazului.

A început repriza a doua a partidei de la Mediaș.

Final de primă repriză. Cele două formații au intrat la cabine la egalitate, 0-0

• 39 cg cg

Valentin Crețu vede și el cartonașul galben, pentru un fault în marginea careului ieșean

• 28 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Centare a lui Caiado în fața porții, pentru Fortes, care scapă de marcaj și reia cu capul, dar trimite peste poartă

• 27 cg cg

Primul avertisment și în echipa lui Flavius Stoican. Panțîru este cel care l-a văzut, după un fault asupra lui Darius Olaru

• 24 fm fm

Luis Aurelio șutează din colțul careului de 16 metri, însă mingea nu găsește cadrul porții apărate de Alberto Cobrea

• 21 fm fm

Urcat în careu la un corner, Frăsinescu trimite cu capul, dar balonul trece la un metru peste poarta gazdelor

• 19 cg cg

Decarul Gazului este primul jucător avertizat. Darius Olaru vede cartonașul galben după o intrare întârziată asupra lui Frăsinescu

• 17 rp rp

PENALTY RATAT GAZ METAN! Marius Constantin este cel care execută lovitura de la 11 metri, dar Cobrea ghicește colțul și apără mingea trimisă destul de slab de fundașul Gazului

• 16 p p

PENALTY GAZ METAN! Caiado a centrat, mingea l-a lovit în mână pe Gallego. Centralul Antonie era foarte aproape de fază și a indicat punctul cu var

• 7 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Caiado a centrat din lovitură liberă, Fortes a deviat ușor, dar Cobrea a fost atent și a respins în față, de unde fundații moldovenilor au îndepărtat balonul