iordanescu talpan

VIDEO Acuze grave ale lui Duckadam împotriva lui Iordănescu: ”Mă pune pe gânduri!”

VIDEO Mutu, titular la ASA. Mureșenii au remizat în al treilea amical din Antalya

budescu-9

VIDEO Budescu nu va continua la Astra: ”Va lua decizia într-o zi, două!”

mutu-5

27.01.2016, 19:24
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

ASA Târgu Mureș a disputat miercuri, 20 ianuarie, în cantonamentul din Antalya, al treilea amical contra polonezilor Pogon Szczecin, scor 0-0.

Partida a fost prima pentru Adrian Mutu (37 de ani) în tricoul celor de la Târgu Mureș. Antrenorul vicecampioanei, Petre Grigoraș, l-a folosit din primul minut, în stânga, în linia de trei din spatele lui Țucudean.

Chiar dacă nu se află în cea mai bună formă fizică, ”Briliantul” a jucat 60 de minute, timp în care a fost și protagonistul cele mai mari ocazii a partidei.

În minutul 57, cu trei minute înainte de a fi înlocuit cu Laurențiu Buș, Mutu a primit o pasă pe stânga de la Voiculeț, după care a șutat puternic în fața porții, dar Țucudean nu a ajuns la minge.

Mutu a arătat o mare dorință de a juca, semn că apropierea turneului final din Franța îl ambiționează și mai mult.

ASA Târgu Mureș: Stăncioiu - G. Matei (Romario 54), M. Constantin, Balic, Velayos - G. Mureșan (Candrea 84), Brandan - Jazvic (R. Costa 71), Voiculeț (Dedov 71), Mutu (L. Buș 60) - Țucudean (Axente 71).
Antrenor: Petre Grigoraș

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Adi Mutu îl pune la zid pe Miriuţă, după remiza cu FCSB. Ce critici îi aduce antrenorului dinamovist

miriuta mutu

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Dică și Mutu au uitat de rivalitate și au făcut spectacol într-un meci al legendelor jucat la Pitești