FC Universitatea U Cluj v Chindia Targoviste - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 13 May 2023
Dan Nistor, ”distrus” după ce U Cluj a ratat finala Cupei României: ”E foarte mare suferinţa. E dureros”
Marius Lăcătuș
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Hermannstadt dă lovitura: 1.300.000€
Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati
Play-out

VIDEO Oțelul-Steaua 0-3. Trei goluri valabile, trei anulate, două bare și o eliminare

05.10.2014, 15:00

Steaua s-a impus la Galați, pe terenul celor de la Oțelul, într-un meci care n-a avut parte de niciun istoric. Eliminarea lui Helder și cele două goluri marcate de roș-albaștri într-un interval de doar două minute au contat în stabilirea scorului final.

steliti bucurie
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Steaua a reuşit cel mai categoric succes în deplasările din acest sezon, 3-0 pe terenul Oţelului. Latovlevici, Sânmărtean şi Szukala le-au adus campionilor a opta victorie din acest sezon.

Steaua şi-a revenit după eşecul de la Kiev cu un succes categoric pe terenul Oţelului. Gălăţenii au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 16, atunci când portughezul Helder a fost eliminat pentru cumul de galbene.

CLICK AICI pentru VIDEO cu rezumatul partidei

Latovlevici a deschis scorul pentru campioni în minutul 21. Fundaşul stânga a finalizat elegant după şutul deviat al lui Tănase. Sânmărtean a dublat avantajul oaspeţilor peste doar două minute. În doar şapte minute, Papp a trimis de două mingea în poarta lui Hotoboc, însă de fiecare dată s-a dictat ofsaid.

Sânmărtean a nimerit bara direct din corner, apoi Rusescu l-a imitat pe mijlocaş la reluare, cu un şut din lovitură liberă. Scorul a luat proporţii în minutul 63. Szukala a reluat simplu centrarea perfectă din corner al lui Sânmărtean. Victorie cu 3 la 0 pentru Steaua, care a ajuns la 23 de goluri marcate în zece meciuri, în timp ce Oţelul rămâne penultima în clasament.

Oțelul - Steaua 0-3
Au marcat: Latovlevici 21, Sânmărtean 23, Szukala 63
Eliminat: Helder 16

Oțelul: Hotoboc - Mișelăricu, Miron, Sipovic, Popescu- Cojoc, Helder - I. Popa (Cucu 46), Fl. Cernat (Avdic 55), Brigido (Al. Zaharia 72) - Jula

Antrenor: Tibor Selymes

Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala (Râpă 85), Varela (Luchin 73), Latovlevici - Prepeliţă, Sânmărtean - Chipciu, Rusescu (G. Iancu 67), Tănase - Keşeru

Antrenor: Constantin Gâlcă

Arbitru: Cătălin Popa

LIVE TEXT:

Min. 90+4 - FINAL. STEAUA s-a impus la Galați, în fața Oțelului cu 3-0.

Min. 90+3 - Keșeru a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar mingea s-a lovit de zid.

Min. 89 - CC IANCU pentru că l-a lovit cu gheta pe Cucu.

Min. 85 - ULTIMA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Szukala, a intrat Râpă

Min. 82 - Jula a scăpat singur cu Arlauskis, a șutat cu forță, portarul roș-albaștrilor a boxat, dar vârful gălățenilor era în ofsaid.

Min. 75 - OCAZIE STEAUA! Keșeru a executat cu stângul o lovitură liberă, din afara careului, direct în zid, mingea i-a revenit, după care același Keșeru a reluat cu dreptul puțin pe lângă poartă.

Click AICI pentru VIDEO cu ratarea lui Keșeru

Min. 73 - A DOUA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Varela, a intrat LUCHIN

Min. 72 - ULTIMA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Brigido, a intrat ALEXANDRU ZAHARIA

Min. 70 - GOL ANULAT STEAUA! Contraatac rapid al Stelei, mingea a ajuns la Chuipciu, care a scăpat singur pe stânga, apoi a pasat în centru spre Szukala, care a finalizat cu latul, dar înainte ca balonul să intre în plasă, s-a fluierat ofsaid la mijlocașul din Ghencea.

Min. 69 - OCAZIE OȚELUL. Cucu a șutat de la distanță, dar Arlauskis a plonjat și a respins în corner.

Min. 67 - PRIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Rusescu, a intrat IANCU.

Min. 63 - GOOOOOL STEAUA: 0-3, SZUKALA! Fundașul central al roș-albaștrilor a finalizat cu capul, din interiorul careului, după o centrare din corner a lui Sânmărtean.

CLICK AICI pentru VIDEO cu gol Szukala

Min. 61 - BARĂ STEAUA! Rusescu a executat bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, mingea se îndrepta sub transversală, dar Hotoboc a atins-o cu vârful degetelor. Mingea a lovit transversala și a ieșit în corner.

CLICK AICI pentru VIDEO cu bara lui Rusescu

Min. 59 - Jula a căzut în careu, în urma unui duel cu Varela, și s-a lovit la mână. Masivul atacant a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Min. 55 - A DOUA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Cernat, a intrat AVDIC

Min. 51 - CC LATOVLEVICI pentru că l-a ținut de mână pe Jula.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 46 - PRIMA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Popa, a intrat CUCU

Min 45+1: Final de repriză la Galați. Steaua conduce cu 2-0 după golurile marcate de Latovlevici și Sânmărtean. Gazdele joacă în 10 oameni încă din minutul 16 când Helder a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene

Min 45:      Chipciu vede cartonașul galben pentru proteste

Min 45: Steaua termină repriza în atac. Chipciu trimite un șut de la 20 de metri puțin pe lângă poarta lui Hotoboc

Min 44: BARĂ pentru Steaua! Sânmărtean încearcă să marcheze direct din corner însă transversala salvează echipa gazdă de la primirea unui noul gol.

CLICK AICI pentru bara lui Sânmărtean

*Latovlevici a reușit să marcheze la meciul său cu numărul 150 în Liga 1*

Min 37: Încă un gol anulat pentru Steaua! Papp este lansat din nou cu o minge peste defensiva gălățeană și reușește să trimită balonul în plasa porții lui Hotoboc însă reușita sa este din nou anulată corect pentru ofsaid

*Aproape 10.000 de fani asistă la partida de la Galați, un record de asistență pentru trupa de la malul Dunării în această stagiune*

Min 35: Rusescu încearcă o execuție pretențioasă din colțul stâng al careului gălățean dar mingea trimisă de atacantul Stelei nu prinde cadrul porții

Min 30: Gol anulat pentru Steaua! Papp a marcat însă reușita sa a fost corect anulată de centralul Popa pentru o poziție de ofsaid

*Nicușor Stanciu nu e nici pe banca de rezerve la meciul de la Galați. Mijlocașul a fost pedepsit de Gâlcă după evoluția slabă de la Kiev când a fost schimbat după doar 25 de minute*

CLICK AICI PENTRU A URMĂRI GOLUL LUI SÂNMĂRTEAN

Min 23: GOOOOOL STEAUA! GOOOL SÂNMĂRTEAN! Mijlocașul Stelei finalizează cu un șut la colțul lung un contraatac al echipei lui Gâlcă și mărește avantajul oaspeților.

*Cartonașul roșu văzut de Helder a fost al 9-lea încasat de gălățeni în acest sezon*

CLICK AICI PENTRU A URMĂRI GOLUL LUI LATOVLEVICI

Min 21: GOOOOOL STEAUA! GOOOL LATOVLEVICI! Fundașul stânga al roș-albaștrilor a deschis scorul cu un șut pe sub portarul Hotoboc. Mingea a ajuns la el după un șut al lui Tănase deviat de Miron

Min 18:     Cristi Tănase este avertizat pentru proteste

*Pentru că oficialii clubului au tipărit prea puține tichete pentru disputa cu Steaua, o bună parte din suporterii gălățeni au intrat la meci pe baza unor chitanțe eliberate la casele de bilete*

Min 16:     Helder vede al doilea cartonaș galben și Oțelul va juca mai bine de 70 de minute în inferioritate numerică

Min 15: Florin Cernat a mai beneficiat de o lovitură liberă din preajma careului Stelei însă căpitanul Oțelului nu și-a reglat încă tirul și a trimis din nou în afara cadrului porții lui Arlauskis

CLICK AICI pentru VIDEO cu ratarea lui Cernat

* Florin Cernat este în premieră titular în echipa Oțelului de la revenirea la Galați și poartă banderola de căpitan*

Min 6: Încă o oportunitate de gol pentru gazde. Brigido a primit o pasă lungă, a preluat și a șutat din colțul drept al careului mare însă mingea a trecut peste transversala lui Arlauskis

Min 5:     Helder vede primul cartonaș galben al meciului

Min 4: Ocazie de gol pentru Oțelul! Cernat a tras puțin pe lângă poarta lui Arlauskis dintr-o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri al Stelei

*Otelul Galați are ce mai slabă ofensivă din Liga 1. Dunărenii au marcat doar 3 goluri în primele 9 meciuri din acest sezon. Steaua se află la polul opus, cu 20 de reușite*

Min 1: Centralul Cătălin Popa fluieră startul partidei de la Galați. Vremea este aproape perfectă pentru fotbal la Galați și gazonul se prezintă în condiții excelente de joc.

Etichete: steaua , liga 1 , otelul , otelul steaua , live text otelul - steaua 5 octombrie 2014

Dispariția alarmantă a fiicei de 16 ani a unui miliardar american. Ce se știe despre Mint și cine sunt părinții ei

Fiica de 16 ani a cofondatorului Slack, miliardarul Stewart Butterfield, a fost dată dispărută...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756

Reacția lui Carlo Ancelotti, după ce Xavi s-a răzgândit și a decis să rămână la Barcelona
Real Madrid CF v FC Barcelona - LaLiga Santander
Live Video&Text UTA Arad - Oțelul Galați 0-0, ACUM pe DGS 1. Duel tare la vârful play-out-ului
FOTBAL: AFC UTA ARAD - ACS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2023)
Neașteptat! Adversarul României de la EURO, gata să preia un club uriaș al Europei
profimedia-0826193176
FOTBAL:OTELUL GALATI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (21.04.2024)
Cel mai mare coșmar al unei mirese. Ce a făcut mama acesteia chiar în ziua nunții: „Nu voia să se plictisească”
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Salarii uimitoare pentru jucătorii echipei care a promovat deja în Superliga. Ce bani vor încasa în prima ligă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
O sportivă celebră devine moderatoare la TVR. Ce emisiune va prezenta aceasta
Dorinel Munteanu s-a comparat cu Xabi Alonso, după calificarea în finala Cupei României