Alex Chipciu, poveste necunoscută. ”Voiau să mă tragă la Rapid. Se apuca și-i suna pe Pancu, pe Daniel Niculae!”
pancu
Exclusiv Acuzat că s-a implicat în ”cazul Moldovan”, Daniel Pancu nu s-a mai abținut: ”Mă confunzi!”
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Rapid - Lech Poznan 3-1. "Dublă" Grigore

07.02.2013, 11:25

Rapid a reușit să treacă peste pasa proastă din ultimele meciuri și a câștigat finala mică a competiției Marbella Cup. Giuleștenii s-au impus cu 3-1 în fața polonezilor de la Lech Poznan, echipă care a pierdut cu același scor contra lui Dinamo.

bucurie pancu
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Partida începutse nefast pentru elevii lui Marian Rada, care s-au văzut conduși după doar 8 minute. Polonezii au profitat de o greșeală colectivă la un corner, iar Kedziora a înscris nestingherit din suprafața de pedeapsă.

Rapid a egalat după doar 5 minute, în urma unui penalty transformat de Daniel Pancu. Lovitura de pedeapsă fusese dictată de central în urma unui henț în careu la un șut al lui Nicolae Grigore.

Lech Poznan a trecut pe lângă gol în două rânduri până la pauză, însă Pecanha a făcut minuni de fiecare dată.

Marian Rada a trimis parcă altă echipă pe teren în repriza secundă, cu toate că la cabine făcuse doar două schimbări. Giuleștenii nu au mai comis greșeli în defensivă și s-au năpustit asupra careului advers.

Nicolae Grigore a rezolvat meciul într-un sfert de oră, după ce a reușit să puncteze în minutele 53 și 69, din interiorul careulului, după faze asemănătoare.

Până la finalul jocului, antrenorul Rapidului a rulat tot lotul, iar pe tabelă nu s-a mai făcut nicio schimbare. Este cea de-a treia victorie din amicale, după cele cu Guangzhou Evergrande și Rubin Kazan (1-0 în ambele partide).

Giuleștenii au disputat 7 partide în stagiul de pregătire din Marbella și au următorul bilanț: 3 victorii - un egal (partidă pierdută apoi la penalty-uri) - 3 înfrângeri.

Min 90. S-a încheiat partida. Rapid câștigă cu 3-1.

Min 80. Rapid are posesia, dar nu și-a mai creat alte șanse de a mai înscrie.

Min 69. Gol Rapid! Nicolae Grigore a preluat în suprafața de pedeapsă centrarea lui Roman din corner și a reușit "dubla" printr-un șut din interiorul careului.

Min 52. GOL Rapid! Nicolae Grigore își aduce echipa în avantaj după ce îl învinge din careu pe portarul advers. Mijlocașul a fost perfect lansat în suprafața de pedeapsă de Ștefan Grigorie.

Min 50. Ciolacu i-a luat locul lui Martin.

Min 49. Emil Dică a fost găsit foarte bine în adâncime de Voicu, atacantul rapidist a intrat în unghi și a șutat slab.

Min 46. S-a reluat partida. La Rapid au ieșit Abrudan și Oros, care au fost înlocuiți de Wallace și Dăescu

PAUZĂ

Min 45. S-a încheiat prima repriză. Cele două formații se află la egalitate - 1-1 - după 45 de minute.

Min 32. Hamalainen a ratat incredibil. Finlandezul a luftat incredibil din 3 metri.

Min 26. Șut frumos de la peste 20 de metri a lui Tonev, plasat sub bară, dar Pecanha a fost la post și a respins acrobatic în corner

Min 23. Pancu a tras frumos, din lovitură liberă de la 20 de metri. Mingea se îndrepta spre colțul scurt, dar portarul lui Lech a respins în corner.

Min 13. GOL Rapid! Pancu de a restabilit egalitatea pe tabelă după ce a transformat lovitura de la 11 metri.

Min 12. Penalty pentru Rapid! Grigore a tras din afara careului, un fundaș polonez a atins mingea cu mâna în suprafața de pedeapsă, iar centralul a arătat punctul cu var.

Min 8. GOL Lech Poznan! Kesdziora a reluat cu capul din careul mic și a trimis în plasă. Polonezul a profitat de degringolada din apărarea Rapidului.

Min 5. Eroare incredibilă venită din partea unui fundaș polonez, Martin nu reușește să trimită în poartă din 6 m.

Min 1. A început partida

Rapid aliniază următorul 11: Pecanha – Voicu, Abrudan, Oros, Vasile - Roman, N. Grigore, Grigorie – E. Dică, Pancu, Martin. Antrenor: Marian Rada.

UPDATE: Meciul va începe în cel mai scurt timp. Cele două echipe sunt la centrul terenului și așteaptă să înceapă. Fluierul de start a fost amânat cu 20 de minute. Brigada de arbitri nu a ajuns la meci, astfel că centralul și asistenții sunt oameni din staff-ul tehnic de la Torpedo Kutaisi.

Etichete: marian rada , daniel pancu , torpedo kutaisi , amical rapid , marbella cup , rapid - lech poznan live , rapid - lech poznan live video , rapid - lech poznan video

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
farul-cfr

Decizie finală: Malcom Edjouma se întoarce la FCSB!
CFR Cluj v FCSB - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 05 Feb 2023
Lovitura primită de UTA Arad
uta logo
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
”Vor pleca mulți”. Șucu l-a pus antrenor pe Lobonț, dar Pancu e convins că Rapid va avea alt ”principal”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
S-a dat verdictul în cazul lui Liviu Ungurean. Ce veste a primit liderul galeriei lui Rapid
HANDBAL FEMININ:RAPID BUCURESTI-CSM BUCURESTI, LIGA FLORILOR (7.02.2024)
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Video Cristi Săpunaru, mai emoționat ca niciodată! Ce s-a întâmplat în ziua în care a împlinit 40 de ani