hagi-farul-cfr
Farul - CFR Cluj | LIVE VIDEO, ora 20:30, DGS 1. Cu o victorie, trupa lui Hagi urcă pe locul 2
zaval
Răzvan Zăvăleanu, mesaj tranșant pentru jucători: ”Trebuie să arate că au o anumită valoare”
mujica-munteanu
Neașteptat! Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru Rafa Mujica și Louis Munteanu
LIVE Liga Digi Sport

VIDEO Severin - CSMS Iași 2-1. Rocadă la retrogradare și oltenii văd deja salvarea

20.04.2013, 09:40

CS Severin a câştigat derby-ul suferintei cu CSMS Iaşi! Prima ocazie a gazdelor a apărut în minutul 7, când Florin Costea a încercat un şut la colţul scurt.

costea captura
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Ieşenii au replicat un sfert de oră mai târziu. Ţiganaşu a avut o execuţie extraordinară, însă mingea a nimerit doar plasa laterală.

Rămas singur cu portarul, Onofraş n-a reuşit să concretizeze în minutul 38, însă şi-a luat revanşa până la pauză: a deschis scorul pentru moldoveni cu o lovitură de cap din doi metri.

Florin Costea a restabilit egalitatea în minutul 60 şi a bifat al treilea gol în 2013. Rezerva Joel Thomas a stabilit scorul final. Francezul a avut un lob peste poartă în minutul 73 şi a închis tabela cinci minute mai târziu.

Scor final 2-1, iar Liviu Ciobotariu a plătit cu postul înfrângerea cu severinenii.

REZUMATUL PARTIDEI

ECHIPELE DE START

CS Severin
(4-2-3-1): Panagopoulous - Dănanae, Durimel, Asanovic, Dzhalilov (73 Thomas) - D. Stoica, Hasanovic (52 M. Roman II) - Brata, Vranjkovic, Velcovici - Fl. Costea (90+3 Bălău). Antrenor: Jerry Gane

CSMS Iași
(4-1-4-1): C. Lungu - Mitic, Crețu, Tincu, Vladu - Straton (84 Keita) - Onofraș, Cl. Tudor (61 Ciucur), Moutinho, Țigănașu - Pătulea (54 Gado)

Arbitri: S. Colțescu - C. Nica, Al. Cerei. Rezervă: G. Găman

LIVE TEXT

Min - 90+4. Final! Pentru a doua etapă consecutivă, CSMS Iași conduce la pauză și pierde meciul, având mari emoții în ceea ce privește retrogradarea. Scor final 2-1, a treia victorie consecutivă pentru severineni pe teren propriu

Min - 90+3. Crețu irosește ultima mare ocazie de gol a trupei moldave: șut peste, din marginea careului

Min - 90+2. Intră Bălău, iese Florin Costea, cel mai bun jucător al gazdelor astăzi

Min - 90. Severinenii scapă cu fața curată la o lovitură liberă bâlbâită de Panagopoulous

Min - 81. Ciobotariu face ultima schimbare: iese Straton, intră Keita

Min  -79. GOOOOOOL CS SEVERIN! Rezerva Joel Thomas înscrie cu o lovitură de cap din fața porții, după o minge boltată de Costea peste Lungu. Revenire de senzație pentru olteni!

Min - 73. Același francez Thomas este aproape de gol, dar lobul său ocolește de puțin poarta

Min - 72. Thomas îi trimite mingea lui Roman, care șutează periculos. Reține însă Lungu

Min - 71. Dzhalilov iese, intră în locul lui atacantul Joel Thomas. Velcovici a coborât pe postul de fundaș

Min - 61. Ciucur a intrat în locul lui Claudiu Tudor, la CSMS Iași

Min - 60. GOOOOOOL CS SEVERIN! Scăpat singur cu portarul după pasa lui Brata, Florin Costea îl execută pe goalkeeperul advers

Min - 53. Iese Pătulea, intră Ramses Gado

Min - 52. Hasanovic este înlocuit de Mihai Roman II. Gane riscă

Min - 46. S-a reluat partida

Min - 45+1. Pauză.

Min - 44. GOOOOOOL CSMS IAȘI! Atac prelungit al oaspeților, Panagopoulous respinge un șut dificil, dar mingea sare în 6 metri la Onofraș, care înscrie cu o lovitură de cap excelentă

Min - 38. Onofraș scapă singur cu portarul, dar execuția sa este foarte modestă și mingea iese în aut de poartă

Min - 33. Dorel Stoica execută peste poartă o lovitură liberă

Min - 25. Același Țigănașu este autorul unui șut foarte bun, fără preluare, care se duce în plasa laterală

Min - 15. Țigănașu a centrat periculos, Onofraș i-a așezat mingea lui Pătulea, care a șutat din șase metri în blocaj. Corner!

Min - 12. Panagopoulous greșește o pasă din careu, dar atacul lui CSMS Iași este stopat de arbitru, care fluieră fault

Min - 7. Florin Costea driblează în careu și trage la colțul scurt, dar mingea se duce pe lângă

Min - 1. Țigănașu a centrat periculos, iar Durimel a fost aproape de autogol, dar portarul gazdelor a reținut

Min - 1. A început partida

Etichete: csms iasi , cs turnu severin , iasi , severin , cs turnu severin - csms iasi , video cs turnu severin - csms iasi , cs turnu severin - csms iasi digi sport , cs turnu severin - csms iasi digi sport 1 , live cs turnu severin - csms iasi , live text cs turnu severin - csms iasi

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Exclusiv Reacție fermă despre plecarea lui Constantin Budescu de la Farul: ”Nu mai putea”
budescu rapid-farul (1)
Antrenorul din SuperLigă care are ”contract pe viață”! ”Un fel de Alex Ferguson”
FOTBAL: SC OTELUL GALATI - FC UNIVERSITATEA CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (18.04.2024)
ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Anunțul lui Mihai Stoica, înaintea derby-ului FCSB - Rapid. ”Îmi schimb numele, ca să scap”