Bayer 04 Leverkusen vs Qarabag FK - UEFA Europa League
Qarabag i-a avut de 3 ori ”în mână” pe regii din Bundesliga! Câte goluri a marcat Leverkusen în prelungiri
Liverpool FC v AC Sparta Prague Mohamed Salah of Liverpool (11) scores his sides third goal of the match and celebrates
Record absolut! Mo Salah este singurul fotbalist din istoria lui Liverpool care a reușit acest lucru
Edi Iordănescu / Foto: Sport Pictures
Exclusiv După trei ani, s-a aflat adevărul despre trecerea lui Edi Iordănescu la FCSB
LIVE Stirile Digi Sport

VIDEO Vaslui - CFR Cluj 0-0. Tensiuni mari, realizări puține

25.02.2013, 09:44

Campioana CFR Cluj a obținut un punct mare pe terenul lui FC Vaslui, după ce a jucat dinaintea pauzei cu doi oameni mai puțin pe teren. Scorul final a fost 0-0.

vaslui CFR rezumat
  • Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Vasluienii au dominat jocul încă de la început, dar puteau fi taxați serios la prima ocazie a CFR-ului. După câteva ocazii semnate de Liviu Antal (2) și Lucian Sânmărtean (21), Varela l-a faultat în propriul careu pe Weldon, iar arbitrul Radu Petrescu a acordat fără dubii lovitură de la 11 metri. Tot atunci a început și ziua neagră a căpitanului clujenilor, Ricardo Cadu. Portughezul a tras pe centru, iar Cerniauskas, rămas pe loc, a respins cu piciorul.

Antal a ratat imens și în minutul 32, înainte ca lucrurile să degenereze pe gazon. În minutul 40, Ricardo Cadu l-a lovit cu gheata în plină figură pe Zhivko Milanov, iar bulgarului i-au zburat doi dinți, alți trei urmând să îi fie scoși la spital, deoarece se clătinau. Lusitanul a primit direct cartonașul roșu, iar până ca fundașul vasluian să fie scos de pe teren, a fost eliminat și Diogo Valente, pentru primirea celui de-al doilea "galben". Au fost opt minute de prelungire, dar fără alte evenimente notabile.

În repriza secundă, jocul s-a desfășurat numai în jumătatea de teren a ardelenilor. La patru minute de la reluare, Varela a trimis în bară cu o execuție ratată. "Galben-verzii" au continuat să se prăvălească spre poarta lui Felgueiras, care a făcut un meci mare și a avut și noroc la ratările elevilor lui Viorel Hizo. Raul Costin (55), Mike Temwanjera (62), Varela (81) și Nicușor Stanciu (83) au trecut agonizant pe lângă deschiderea scorului, care nu a mai venit.

ECHIPELE DE START

LIVE TEXT & VIDEO

Min. 90+5: Fluier final

Min. 90+4: Ocazie pentru Vaslui! Șut puternic, dar peste poartă trimis de Nicușor Stanciu, în urma unui corner

Min. 90+1: Șut din colțul careului trimis pe jos de Mike Temwanjera, dar pe direcția portarului Felgueiras, care a prins fără probleme

Min. 90: De la margine se arată patru minute de prelungire

Min. 88: Piotr Celeban este lovit în săritură de portarul Felgueiras, la o centrare înaltă și rămâne inert pe teren. Este scos cu greu pe margine pentru a primi îngrijiri medicale și reușește să reintre pe teren

Min. 86: Schimbare la CFR: iese Ioan Hora și intră Vasile Maftei

Min. 84: Felgueiras întârzie să repună mingea în joc la un aut de poartă și încasează un cartonaș galben, pentru trageri de timp

Min. 83: Încă o ocazie de zile mari pentru gazde! Mario Felgueiras a avut o nouă intervenție salutară, la un șut al lui Nicușor Stanciu, din mijlocul careului

Min. 81: Ratare imensă pentru gazde! Varela a tras pe lângă poartă, din centrul careului, deși se afla liber și adversarul venise târziu la blocaj

Min. 77: Portarul CFR-ist Mario Felgueiras se accidentează în momentul unei degajări din colțul careului mic și rămâne minute bune pe gazon. Jocul se reia după ce portughezul primește îngrijiri medicale

Min. 76: Șut de la distanță trimis de Ousmane N'Doye, dar mingea trece peste poarta CFR-ului

Min. 75: Ratare pentru Vaslui! Lucian Sânmărtean a centrat de pe dreapta, pentru lovitura de cap a lui Andrei Cordoș, care s-a poziționat greșit și a lovit la fel de prost, trimițând în sus. Felgueiras a prins fără probleme

Min. 73: Vasluienii presează, dar, deși au doi oameni mai mult, nu reușesc să perforeze poarta oaspeților. Pasează numai în jumătatea de teren a clujenilor, care trec foarte rar de linia mediană și nu mai amenință deloc poarta lui Cerniauskas

Min. 72: Modificare și la CFR: iese Robert Maah și intră Obiora

Min. 70: Schimbare la Vaslui: iese Caue, întră Nedzipi

Min. 62: Ratare imensă pentru vasluieni! Mike Temwanjera a primit în spatele apărării clujene, a recentrat cu capul, pentru reluarea din plonjon a lui Liviu Antal, dar Felgueiras a intervenit din nou senzațional, respingând în corner

Min. 62: Schimbare la Vaslui: iese Raul Costin și intră Ousmane N'Doye, care preia și banderola de căpitan de la cel pe care îl înlocuiește

Min. 55: Ocazie mare pentru gazde! Raul Costin a primit în centrul careului, și-a făcut mingea pe stângul și a șutat, dar Felgueiras a avut un reflex excelent cu care a respins mingea în corner, peste bară

Min. 49: Bară pentru Vaslui! Varela a reluat greșit o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta, iar mingea a lovit pământul, a lovit încheietura barelor și a ieșit în aut de poartă

Min. 46: Începutul reprizei secunde

Min. 45+8: Fluier de pauză la Vaslui, după o primă repriză care a fost prelungită cu opt minute, din cauza incidentelor de pe final

Min. 45+5: Modificare și la CFR: iese Weldon și intră Ionuț Rada

Min. 45+4: Schimbare la Vaslui: iese Zhivko Milanov, înlocuit de Andrei Cordoș

Min. 45:     A doua eliminare la CFR! Diogo Valente încasează al doilea cartonaș galben și este și el eliminat. Doi oameni mai puțin pe teren pentru oaspeți, în acest moment! Jocul încă nu se reluase, după eliminarea lui Cadu

Min. 43:     Cartonaș galben pentru Sălăgeanu (Vaslui)

Min. 42:     Eliminare la CFR! Căpitanul CFR-ist Ricardo Cadu a primit direct cartonașul roșu și a fost trimis la vestiare. Clujenii vor juca în inferioritate numerică. Cadu l-a lovit cu gheata în plină figură pe Zhivko Milanov, care stă minute bune pe gazon. În cele din urmă, este urcat în ambulanță și transportat la spital. Pe reluări se poate vedea și cum i-au zburat doi dinți bulgarului, în momentul primirii loviturii

Min. 40: Ocazie pentru Vaslui! Lucian Sânmărtean a  săltat mingea peste apărarea clujeană, Nicușor Stanciu a preluat p piept și a tras la colțul scurt, dar Felgueiras a respins în plasa laterală. Corner pentru vasluieni

Min. 38:     Cartonaș galben pentru Diogo Valente

Min. 32: Ocazie pentru Vaslui! Liviu Antal a trimis cu puțin pe lângă poartă, cu o lovitură de cap din plonjon, din centrarea lui Sânmărtean

Min. 29: Ratare CFR! Portarul Cerniauskas a parat cu piciorul șutul trimis pe jos, pe centrul porții, de căpitanul CFR-ist Ricardo Cadu

Min. 27: Penalty pentru CFR! Varela l-a faultat în careu pe Weldon, iar arbitrul a arătat fără dubii punctul cu var. Brazilianul rămâne întins pe gazon și este scos cu greu de pe teren, pentru a primi îngrijiri medicale

Min. 21: Ocazie pentru Vaslui! Lucian Sânmărtean a tras puternic, din afara careului, dar portarul Felgueiras a reușit să respingă

Min. 14:     Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Weldon

Min. 11: Gazdele arată mai bine în acest început de meci, dar ocaziile cu adevărat importante întârzie să apară

Min. 2: Liviu Antal reia cu capul către poarta lui Mario Felgueiras, dar trimite pe lângă poartă

Min. 1: Fluier de început al meciului dintre Vaslui și CFR Cluj

Etichete: liga 1 , derby , live , video , europa league , cfr , vaslui , porumboiu , viorel hizo , paulo sergio , ovidiu hategan , cadu suspendat , text , vaslui-cfr , etapa 20 , locul 7 , locul 4 , vaslui - cfr 0-0 , rezumat vaslui - cfr 0-0 , video vaslui - cfr 0-0 , online vaslui - cfr 0-0 , final vaslui - cfr 0-0 , cadu eliminat , eliminare cadu , dinti milanov

A crezut că a înghițit un os, dar medicii au fost oripilați când au văzut ce era, de fapt. Ce a pățit o femeie

O femeie din Peru a ajuns de urgență la spital, după ce ar fi înghițit un os. Medicii, însă, au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
Ianis Hagi, răspuns tranșant pentru Edi Iordănescu după golul înscris în România - Columbia 2-3
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14

”Revoluție” la Barcelona! Primii 4 fotbaliști aflați pe ”lista neagră”
FC Barcelona and Tottenham Hotspur, Pre-season friendly, Joan Gamper Trophy match. Football, Lluis Companys Stadium, Barcelona, Spain - 8 Aug 2023
Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului rămân în arest
bocciu
Se pregătește o lovitură fără precedent în Formula 1
VERSTAPPEN Max (ned), Red Bull Racing RB20, portrait during the Formula 1 Rolex Australian Grand Prix 2024, 3rd round of the 2024 Formula One World Championship from March 22 to 24, 2024 on the Albert Park Circuit, in Melbourne, Australia
CSA Steaua, top secret! Măsură fără precedent luată de MApN
Surpriză uriașă: Dinamo a renunțat la varianta Târgoviște! Unde vor evolua „câinii” până la finalul play-out-ului
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
În ce orașe va întârzia pensia în luna aprilie? De ce se întâmplă acest lucru
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale
Știm sferturile de finală UEFA Europa League! Cu cine au picat Liverpool, AC Milan și Bayer Leverkusen