Daniel Oprița le dă speranțe fanilor CSA Steaua: anunț despre promovarea în SuperLigă
FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
Exclusiv ”Cazul Ianis” continuă: cum ar fi reacționat Edi Iordănescu, după ce a fost ”înțepat” de Gică Hagi
LIVE Fotbal Club
Voluntari Voluntari
1 - 1
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Lu 30.07.2018 19:00

Voluntari - Gaz Metan 1-1. Ilfovenii rămân fără victorie în Liga 1, după primele două etape

30.07.2018, 14:49

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1 (1-1), luni, în etapa a 2-a a Ligii I de fotbal, într-un meci urmărit din tribune de celebrii antrenori Mircea Lucescu şi Anghel Iordănescu.

FC Voluntari a deschis scorul încă în minutul 3, prin Abdelhak Belahmeur, la pasa lui Aissa Bilal Laidouni, doi mijlocaşi francezi, veniţi în această vară.

Oaspeţii au egalat după un sfert de oră prin atacantul portughez Carlos Fortes, care a trimis cu capul din apropierea porţii la o centrare a lui Olaru. Fortes a înscris şi în etapa precedentă.

Echipa din Mediaş a controlat meciul, unul destul de bun pentru Liga I, iar portarul Drăghia a salvat la lovitura liberă a lui Chamed (30). Oaspeţii au avut altă mare ocazie prin Olaru, în minutul 36, iar două minute mai târziu Romero a fost blocat de Drăghia. În actul secund, echipa antrenată de Mihai Teja a fost periculoasă mai ales la şuturile lui Fortes (50), Chamed (62) şi Marius Constantin (90+2).

Gaz Metan Mediaş a acumulat 4 puncte şi este pe poziţia a 3-a a clasamentului, iar FC Voluntari are un singur punct şi ocupă locul 11.

FC Voluntari - CS Gaz Metan Mediaş 1-1 (1-1) stadion Anghel Iordănescu - Voluntari,
Au marcat: Abdelhak Belahmeur (3), respectiv Carlos Fortes (18)
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Adrian Vidan (Bucuresti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF

VIDEO CU REZUMATUL

• 90+4 final

FINAL DE MECI. FC Voluntari şi Gaz Metan Mediaş au terminat la egalitate, scor 1-1. Astfel, ilfovenii rămân fără victorie în Liga 1, după primele 2 etape.

• 90+2 oc oc

Gaz Metan putea da lovitura în prelungirile partidei. Marius Constantin a executat o lovitură liberă de la marginea careului, mingea a lovit zidul. Balonul a revnit la Marius Constantin, care a tras din prima, puţin peste poarta lui Drăghia.

• 90 cg cg

Belahmeur primeşte cartonaşul galben.

• 85 oc oc

Prima ocazie a celor de la Voluntari în cea de a doua repriză. Căpăţînă trage de la 30 de metri, însă mingea trece de puţin peste poarta lui Pleşca.

• 74 s s

Schimbare la Voluntari. A ieşit Ciucur, a intrat Malfleury.

• 73 s s

A ieşit autorul golului, Carlos Fortes, a intrat Buziuc.

• 71 s s

Schimbare la Mediaş. A ieşit Chamed, a intrat Caiado.

• 65 s s

Schimbare la Voluntari. A ieşit Tudorie, a intrat Szijj Bogdan.

• 61 oc oc

Mediaşul controlează cu autoritate mecdiul de la Voluntari. Buşu pătrunde în careu, trimite mingea spre poarta gazdelor, mingea ajunge la golgheterul Fortes, care se afla în offside.

• 56 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Sesar, intră Răuţă.

• 50 oc oc

Oaspeţii continuă să atace, însă şutul lui Fortes de la marginea careului este deviat în corner.

• 48 cg cg

Ciucur este avertizat după un fault din spate comis la mijlocul terenului.

Schimbare la oaspeţi. A ieşit Romeo Roberto, a intra Ely Lopes.

• 46 sr2 sr2

A început cea de a doua repriză.

• 45 cg cg

Primul cartonaş galben al meciului este primit de Iulian Cristea.

Pauză la Voluntari. Cele două echipe se află la egalitate, scor 1-1, după primele 45 de minute.

• 39 oc oc

Chamed îl lansează pe Romeo Roberto, acesta scapă singur cu Drăghia, însă şutul jucătorului de la Gaz Metan este blocat de portarul ilfovenilor.

• 36 oc oc

Oaspeţii controlează partida. Olaru este lansat în adâncime de Fofana, acesta trece şi de Drăghia, însă şi-a prelungit prea mult mingea.

• 30 oc oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Chamed execută o lovitură liberă de la marginea careului, de pe partea dreaptă, Drăghia respinge mingea în bară.

• 27 oc oc

Ocazie pentru ilfoveni. Căpăţînă reia cu capul o centrare de pe partea dreaptă a lui Alfonso Artabe, mingea trece de puţin pe lângă poarta apărată de Pleşca.

• 18 g g

GOOOOL MEDIAŞ.Carlos Fortes reia cu capul din 3 metri după ce a primit o centrare de pe partea stângă de la Olaru. Este al doilea gol consecutiv marcat de portughez în Liga 1.

• 10 oc oc

Acţiune periculoasă a celor de la Voluntari. Centrarea lui Olaru de pe partea dreaptă, care îl căuta pe Tudorie, este respinsă în corner de Wallace. Mingea a trecut de puţin pe lângă poarta lui Wallace.

• 8 oc oc

Acţiune periculoasă a celor de la Gaz Metan Mediaş. Creţu a centrat de pe partea dreaptă, Fortes a preluat în careu, mingea a ajuns la Cristea, însă şutul mijlocaşului Mediaşului a fost deviat în corner.

• 3 g g

GOOOOL FC VOLUNTARI. Belahmeur deschide scorul după ce a reluat în plasă, din 6 metri, centrarea de pe partea dreaptă a lui Laidouini.