Exclusiv Apel pentru Dan Petrescu, după umilința CFR-ului cu Farul: ”Nu au nicio șansă”. Florin Prunea avertizează: ”Degringoladă”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Digi Sport Special
Viitorul Viitorul
1 - 1
Du 04.10.2020 22:30

Viitorul - CFR Cluj 1-1. Campioana a fost condusă, a egalat dintr-un penalty controversat și a mai cerut unul

04.10.2020, 23:20

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Viitorul - CFR Cluj s-a terminat 1-1, într-un meci în care campioana a fost condusă și a cerut un penalty.

Viitorul - CFR Cluj 1-1. Ardelenii au cerut un penalty

Viitorul a deschis scorul după 7 minute, prin Luckassen, după o greșeală de marcaj. Ardelenii au răspuns prin Pereira, care nu a nimerit poarta.

În minutul 39, CFR Cluj a cerut penalty, la un henț al lui De Nooijer, dar arbitrul nu a acordat nimic. A dat însă un penalty discutabil pentru clujeni în minutul 52, iar Deac a egalat de la punctul cu var.

Bordeianu și-a încercat norocul de la distanță, dar a trimis pe lângă poartă. Portarul Viitorului, Cojopcaru, a fost aproape să se facă de râs după ce a pasat la adversar, dar constănțenii au scăpat.

Ultimele două ocazii ale meciului i-au aparținut lui CFR Cluj, prin Deac și Omrani, iar meciul s-a terminat 1-1.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Meciul dintre Viitorul și CFR Cluj poate fi urmărit, de la ora 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

Viitorul, cu Ruben de la Barrera pe bancă, a ”spart gheața” în etapa precedentă și a reușit să câștige primul meci din acest sezon, scor 4-1 ”acasă” cu Astra Giurgiu. Acum, tot la Constanța, vine campioana României.

CFR Cluj vine după meciul cu finlandezii de la KuPS, câștigat cu scorul de 3-1, în urma căruia ardelenii au obținut a doua calificare la rând în grupele Europa League. În campionat, echipa lui Petrescu nu își mai permite pași greșiți.

După egalul cu Chindia, CFR s-a distanțat de liderul Universitatea Craiova, care a câștigat primele șase partide din acest sezon. Acum, după meciul cu Poli Iași, oltenii au ajuns la șapte puncte distanțăp de campioana en-titre.

Dan Petrescu sare în apărarea lui Ruben de la Barrera: "E ales de Hagi și Popescu, n-are cum să nu știe meserie"

"Viitorul a jucat foarte bine cu Sepsi şi cu Astra, nici meciul cu Craiova nu l-ar fi pierdut dacă Artean nu ar fi luat roşu în minutul 2. E nevoie de puţin timp pentru antrenor (n.r. - Ruben de la Barrera). Nu are cum ca un antrenor spaniol care vine aici, care a fost ales de Hagi şi Popescu, să nu ştie meserie. E clar că ştie, e pasionat, se vede cum joacă echipa, agresiv, are posesie bună... joacă pe atac, aşa cum fac antrenorii spanioli.

Sper ca pauza competiţională să ne prindă după un rezultat pozitiv cu Viitorul, adică un egal sau o victorie, pentru că după o înfrângere ar fi greu", a declarat Petrecu, potrivit Agerpres.

• 90+3 fr2

Final de meci. Viitorul - CFR Cluj se termină 1-1.