budescu enache

VIDEO EXCLUSIV Negocierile dintre Steaua şi Astra au eşuat

Viitorul lui Hagi a debutat cu o remiză, în turneul din Croaţia. Penalty ratat de Ianis

aganovic

VIDEO Hagi a pierdut unul dintre cei mai buni jucători: "Mă duc la mai bine"

amical viitorul

15.01.2016, 14:57
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

FC Viitorul a debutat vineri la turneul internaţional "Arena Cup 2016", care are loc la Medulin, în Croaţia. Echipa lui Hagi a terminat la egalitate partida cu echipa din prima ligă croată, Inter Zapresic, 1-1.

Croaţii au deschis scorul în minutul 31 prin Ilija Nestorovski (din penalty), însă Viitorul a egalat în minutul 81 prin Vlad Rusu, în urma unei lovituri de colţ, anunţă site-ul oficial al clubului.

Viitorul ar fi putut obţine victoria, însă Perju, I. Hagi (min.71, penalty executat puţin pe lângă poartă) şi Benzar au irosit şanse importante de a marca.

Echipa aliniată de FC Viitorul:

Repriza I: Buzbuchi - Nicoliţă, Hodorogea, Boli, Ganea - Marin, Nedelcu, Casap - Chiţu, Cernat, Tănase.

Repriza a II-a: Pecanha - Benzar, Ţîru, Mitache, Perju - Achim, Filip, Dumitrescu - Rusu, I. Hagi, Coman.

Următorul meci din Grupa Histria va avea loc lunim de la ora 16:00 (ora României) contra croaţilor de la Slaven Belupo.

News Alert Hagi a făcut cea mai scumpă achiziție din istoria Viitorului. Și-a răscumpărat fiul!

FOTBAL:VIITORUL CONSTANTA-ASA TARGU MURES, PLAY OFF, LIGA 1 (2.05.2016)

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Fără precedent! Ce scriu italienii despre transferul lui Ianis: "O poveste la limita paradoxalului!"