uta logo
Lovitura primită de UTA Arad
rednic
Mircea Rednic a pus tunurile pe arbitraj și pe jucători, după înfrângerea cu Hermannstadt. ”Nu e normal”
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.02.2020)
Jo 08.04.2021 20:00

Viitorul - Poli Iași | Meciul, amânat de ieri, din cauza ceții, s-a mai amânat o dată și azi. Trebuia să se joace la 16:00

23.02.2021, 16:58

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Partida de la Ovidiu, dintre Viitorul și Poli Iași a fost întreruptă luni seară, din cauza ceții, în minutul 67, la scorul de 0-0.

UPDATE 23.02.2021, ora 17:00. Nici de această dată nu se poate juca. Arbitrii au ieșit pe teren, au inspectat condițiile și au făcut semn că nu se mai poate relua, din cauza vizibilității reduse. Partida din etapa a 24-a se va relua la o dată ulterioară, din minutul 1, iar cartonașele galbene de ieri vor fi anulate. Doar cartonașele roșii nu se anulau, în caz că existau.

UPDATE 23.02.2021, 15:55 Arbitrul Andrei Chivulete a discutat cu căpitanii celor două echipe, cu 10 minute înainte de startul programat pentru azi, şi au hotărât o nouă amânare a partidei. Ceaţa este la fel de densă ca şi luni seară şi nu se vede la 150 de metri distanţă, aşa cum prevede regulamentul în astfel de cazuri.

Ion Crăciunescu, prezent la emisiunea Liga Digi Sport, a precizat dacă partida se va reprograma la o dată ulterioară se va relua din minutul 1.

Conform regulamentului, articolul 16.6 din Roaf, dacă meciul nu se poate juca de la 17:00, atunci se va reprograma la o data ulterioara, din minutul 1, iar cartonaşele se anuleaza.

Meciul se va relua azi, din minutul 65, de la ora 16:00, pe același stadion, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Conform regulamentului în vigoare, arbitrul Florin Chivulete a decis întreruperea partidei pentru 60 de minute. Mai apoi, jucătorii ambelor formații și brigada de ”fluierași” au revenit pe teren. Pentru că ceața era la fel de densă, s-a decis amânarea meciului pentru 24 de ore.

Cele două cluburi au decis ca partida să fie continuată mâine, marți, 23 ianuarie 2021, de la ora 16:00

Epilogul etapei cu numărul 24 din Liga 1 se va consuma în această seară, la Ovidiu. Echipa lui Mircea Rednic este condamnată să câștige pentru a mai păstra șanse în lupta pentru accederea în play-off. De partea cealaltă, Poli Iași caută prima victorie sub comanda lui Andrei Cristea și totodată prima victorie în Liga 1 în 2021.

LIVE VIDEO Viitorul - Poli Iași, de la 20:30, la Digi Sport 1. Mircea Rednic este obligat să câștige

FC Viitorul traversează de asemenea o formă de coșmar. Constănțenii vin după opt etape la rând fără succes și trei eșecuri consecutive în Liga 1. Înaintea duelului de la Ovidiu, Viitorul se află pe locul 13, cu 25 de puncte, la zece puncte de Academica Clinceni, ocupanta locului 6. Poli Iași se află pe ultima poziție din Liga 1, cu 16 puncte, la cinci puncte de FC Voluntari, penultima echipă din clasament.

Meciul din această seară va fi arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de asistenții Florin Neacșu și Andrei Constantinescu.

LIVE VIDEO Viitorul - Poli Iași, de la 20:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Viitorul: Cojocaru - R. Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - C. Matei, Artean, Ciobanu - Grădinaru, G. Ganea, Jo Santos
  • Poli Iași: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - Mihalache, Passaglia - Vega, Flores, Popadiuc - Zaharia

Viitorul - Poli Iași, de la 20:30, la Digi Sport 1. VIDEO Meciul tur a fost decis la masa verde după ce nocturna a picat la Iași

• 90+4 fr2

Final de meci!

• 90+3 cg cg

Galben pentru Brănescu.

• 86 g g

GOOOOL Poli Iași! Un contraatac al moldovenilor se încheie cu un șut din alunecare al lui Calcan. Căbuz se aruncă târziu, atinge mingea, dar nu o poate respinge în corner.

• 84 s s

Popadiuc este înlocuit de Cristea.

• 82 g g

GOOOOL Viitorul! Dussaut centrează în careu către Tsoumou, acesta reia cu capul de lângă Popa și îl învinge pe Brănescu.