hagibecali
Gică Hagi și Gigi Becali, în cursă pentru același jucător! "Regele" a făcut anunțul în direct
stadion-farul
Video Surpriză! Gheorghe Hagi nici nu vrea să audă: ce a spus despre ”bijuteria” de 76.000.000€ de la Constanța
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
Play-out
Viitorul Viitorul
0 - 3
Sepsi Sepsi
Sb 01.08.2020 20:00

Viitorul - Sepsi 0-3. Constănțenii, de nerecunoscut. Au luat 3 goluri în 16 minute, după o sumedenie de greșeli

01.08.2020, 20:40

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Viitorul a fost de nerecunoscut în meciul cu Sepsi. Constănțenii au luat 3 goluri în 16 minute, după gafe de începători.

Mai întâi Safranko a primit o pasă de la adversar și i-a trimis mai departe lui Carnat, care a deschis scorul. Apoi, după o nouă greșeală, același Safranko i-a furnizat lui Ștefănescu o pasă decisivă.

Viitorul - Sepsi 3-0. Oaspeții au marcat de 3 ori în 16 minute

În minutul 32 era deja 3-0 după ce Carnat a reușit dubla în urma unei noi greșeli. Partea a doua a început cu o nouă ocazie a lui Sepsi, pentru ca prima fază mai periculoasă a Viitorului să vină abia în minutul 56, dar rezerva Bodișteanu a tras în plasa laterală.

Până la final, Sepsi a mai avut o șansă, prin Istvan Fulop, iar meciul s-a terminat cu victoria la scor de neprezentare a celor de la Sepsi, care scapă matematic de retrogradare. Viitorul nu a tras niciun șut pe spațiul porții.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Viitorul și Sepsi OSK se înfruntă în această seară, de la ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

LIVE VIDEO Viitorul - Sepsi, de la 19:00, pe Digi Sport 1. Oaspeții tremură pentru rămânerea în Liga 1

Salvată matematic de la retrogradare, Viitorul a început să le ofere șanse jucătorilor tineri din Academie în ultimele meciuri rămase din play-out, așa cum Hagi ne-a obișnuit deja. De partea cealaltă, Sepsi mai are doar două puncte peste Poli Iași, ocupanta locului de baraj, astfel că trebuie să scoată ceva din acest joc de la Ovidiu.

Sepsi nu a mai câștigat de pe 13 iulie, de la acel 2-0 cu Chindia, iar runda precedentă a pierdut la Voluntari, scor 0-2. Viitorul vine de asemenea după un eșec, scor 0-2 la Sibiu.

În tur, Viitorul și Sepsi au remizat spectaculos, scor 3-3.

LIVE VIDEO Viitorul - Sepsi, de la 19:00, pe Digi Sport 1. Așa arată clasamentul din play-out înaintea meciurilor de sâmbătă

Sepsi Sepsi
  • 90+3

Final de meci. Viitorul - Sepsi 0-3.

• 80 s s

Gal Andrezly intră în locul lui Ștefănescu.

• 80 s s

Celea intră în locul lui Kovacs.

• 75 s s

Achahbar intră în locul lui Istvan Fulop.

• 71 cg cg

Istvan Fulop primește cartonaș galben.

• 70 oc oc

Ocazie Sepsi. După un corner, mingea e respinsă până la Istvan Fulop, care trage din prima, din afara careului, dar exact pe direcția portarului Căbuz.