Vejle Boldklub - FC Copenhagen, 3F Superliga, football, Denmark, Vejle
Costel Gâlcă a spus cum va gestiona relația cu Mihai Rotaru în privința deciziilor tehnice: ”O să fiu clar”
A plecat după șapte luni de la CFR Cluj și a mers la comisii: gruparea din Gruia, bună de plată. Decizia CNSL
alex chipciu flash
”Săreau tibiile în aer”. Alex Chipciu a reacționat după ratarea calificării în finala Cupei și a avut o ”țintă”
LIVE Digi Sport Special
Voluntari Voluntari
1 - 0
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Du 11.03.2018 18:00

Voluntari - Timișoara 1-0. Victorie ”smulsă” în minutul 90+4 de Cernat, după o gafă uriașă a lui Oliva!

11.03.2018, 19:55

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

În prima etapa din play-out, FC Voluntari a câştigat la ultima fază a meciului duelul cu ACS Poli Timişoara, cu 1-0, grație golului marcat de Cernat, din penalty.

Daniel Benzar, mijlocașul lăudat de Claudiu Niculescu înainte de meci, a avut primul şut periculos spre poarta lui Straton. Până la pauză, replica oaspeţilor a venit la şutul lui Denis Haruţ, scos de Mincă. În partea a doua, echipa lui Claudiu Niculescu, aflat în tribună, suspendat, a avut două ocazii mari de a deschide scorul, prin Adrian Bălan. Mai întâi şutul său s-a dus milimetric pe lângă poartă. Apoi a venit reflexul excelent al lui Straton.

În prelungiri, fostul dinamovist, Maxi Oliva, l-a faultat în careu pe Gabriel Deac, iar Florin Cernat a stabilit scorul final, FC Voluntari - ACS Poli Timişoara, 1-0.

• 90+6 fr2 fr2

FINAL! FC VOLUNTARI s-a impus grație golului marcat de Cernat, în prelungiri, din penalty

• 90+5 s s

ULTIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Alexandru Munteanu, a intrat ȘERONI

• 90+4 gp gp

GOOOOOL FC VOLUNTARI: 1-0, CERNAT! Mijlocașul ilfovenilor a transformat, fără emoții, deși Straton a ghicit colțul, în dreapta sa.

• 84 oc oc

OCAZIE MARE VOLUNTARI! Bălan, excelent găsit cu o pasă în careu, a șutat, dar Straton a salvat miraculos

• 81 s s

ULTIMA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Ivanovici, a intrat CERNAT!

• 77 s s

A DOUA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Deac, a intrat CĂPĂȚÎNĂ

• 70 cg cg

CARTONAȘ GALBEN OLIVA! Fostul dinamovist a fost sancționat pentru un fault.

• 69 cg cg

CARTONAȘ GALBEN LAZĂR! Mijlocașul a fost sancționat pentru un fault din spate asupra lui Munteanu

• 68 s s

PRIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Ciucur, a intrat POPOVICI

• 62 cg cg

CARTONAȘ GALBEN MELINTE! Fundașul a fost sancționat pentru un clinci cu Pleașcă

• 62 cg cg

CARTONAȘ GALBEN PLEAȘCĂ! Fundașul dreapta a fost sanționat pentru un conflict cu Melinte

• 57 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Bălan a reluat bine spre gol, dar Straton, cu un reflex absolut uluitor, a respins în corner.

• 55 cg cg

CARTONAȘ GALBEN CAZAN! Fotbalistul a fost sancționat pentru un fault.

• 48 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Acțiune rapidă de atac a gazdelor, Bălan l-a deschis bine pe Benzar și acesta din urmă a încercat un gol de efect cu un șut plasat, dar mingea a trecut razant pe lângă bara din stânga porții lui Straton

A început repriza a doua!

PRIMA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Adrian Voicu, a intrat BĂLAN

PAUZĂ!

• 38 cg cg

CARTONAȘ GALBEN MIHAI ROMAN! Jucătorul bănățenilor a fost sancționat pentru un cot aplicat lui Marinescu

• 37 oc oc

OCAZIE TIMIȘOARA! Haruț a șutat din interiorul careului, după ce Roman i-a retrimis în spate cu capul, dar Mincă a respins cu piciorul.

• 26 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Daniel Benzar a executat o lovitură liberă, din afara careului, puțin pe lângă bara din stânga porții lui Straton

• 25 s s

CARTONAȘ GALBEN VAȘVARI! Mijlocașul a fost sancționat pentru un fault asupra genunchiului lui Ivanovici

• 1 sr1 sr1

A început partida! Lovitura de start le-a aparținut celor de la Voluntari

• 0

În cea mai recentă întâlnire dintre cele două formații, disputată în returul sezonului regulat, FC Voluntari s-a impus la Timișoara cu 3-2.