Video "You'll Never Walk Alone" a răsunat la Turnu Măgurele! Cum au fost motivați jucătorii lui Turris înaintea play-off-ului
FOTBAL:CONCORDIA CHIAJNA-CS MIOVENI, LIGA 2 (17.11.2019)
Exclusiv Concordia Chiajna a primit rezultatele testelor COVID-19. Un singur jucător a rămas pozitiv
FOTBAL:FC VIITORUL-DINAMO BUCURESTI, PLAY-OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.07.2020)
Exclusiv Straton, alesul lui Mihalcea pentru returul cu FCSB din Cupa României! Meciul este în direct la Digi Sport
Live Stirile Digi Sport

Video ASU Poli - FC Argeș 2-1. Revenire spectaculoasă a bănățenilor. Rezultatele etapei a 2-a și clasamentul din Liga 2

12.08.2017, 16:02

În direct la Digi Sport, ASU Poli Timişoara a trecut cu 2-1 de nou-promovata în liga secundă, FC Argeş. Piteştenii şi-au marcat un autogol de cascadorii râsului.

asu poli
  • Barcelona - Espanyol (miercuri, ora 23:00, Digi Sport 1)

• FCSB - Dinamo (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1)

Stancu a ratat prima ocazie încă din minutul 12. FC Argeş nu s-a lăsat intimidată şi a deschis scorul prin Nilă la atacul următor.

Până la pauză, bănăţenii au restabilit egalitatea cu noroc - căpitanul oaspeţilor, Cotigă, a vrut să trimită propriului portar, dar lovitura sa de cap l-a păcălit pe Popescu, în minutul 41.

În repriza secundă, Motreanu a mai ameninţat poarta oaspeţilor, în minutul 52, înainte ca Bădăuţă să marcheze pentru 2-1, patru minute mai târziu.

Acesta a fost şi scorul final al unei partide încheiate pe o ploaie torenţială. Etapa viitoare, timişoara joacă la Târgovişte, iar Argeşul acasă cu Miroslava.

LIVE SCORE&VIDEO

Min. 90+4: Finalul meciului. ASU Poli - FC Argeș 2-1.

Min.56: GOOOL ASU POLI! Timișorenii preiau conducerea, după golul lui Bădăuță.

Min.41: GOOOL ASU POLI! Timişorenii au egalat graţie autogolului spectaculos al lui Cotigă.

Min 13: GOOOL FC ARGEȘ! GOOOL NILĂ! Atacantul oaspeților a deschis scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri

CLASAMENTUL DIN LIGA 2

Remiză spectaculoasă la Motru în meciul de Liga a 2-a dintre Pandurii şi Chindia Târgovişte. Oaspeţii au deschis scorul repede, prin Honciu (min. 3) şi l-au majorat în minutul 16 prin Stoica.

Echipa lui Adrian Iencsi a reintrat în joc, după golul marcat în prelungirile primei reprize de Dodoi. Fostul rapidist Raiciu a egalat la 2 pentru Pandurii la jumătatea reprizei secunde. Revenirea gorjenilor a fost desăvârşită de juniorul Dodoi, care a reuşit dubla în minutul 70.

Fundaşul Pandurilor, Vodă, a făcut henţ în careu cu un sfert de oră înaintea finalului. Honciu a transformat lovitura de pedeapsă şi a stabilit scorul final, 3-3. Cele două foste prim-divizionare rămân fără victorie după două etape. Pandurii acumulează două puncte, iar Chindia punctează pentru prima oară în acest sezon.

LIVE VIDEO&SCORE:

Min. 90: Final de partidă. Pandurii - Chindia s-a terminat 3-3

Min. 77: GOOOOL CHINDIA! Honciu a egalat la 3 dintr-un penalty acordat pentru un henț comis de un apărător al Pandurilor în propria suprafață de pedeapsă. Căpitanul oaspeților a punctat cu un șut în dreapta portarului, iar Stanca nu a putut interveni, chiar dacă a ghicit colțul.

VIDEO Golul lui Honciu

Min. 70: GOOOL PANDURII! GOOOL DODOI! Atacantul gorjenilor a reușit dubla după ce a reluat din 8 metri o centrare venită din partea stângă a ofensivei Pandurilor

VIDEO Golul lui Dodoi

Min. 67: GOOOL PANDURII! GOOOL RAICIU! Dănăricu a executat excelent o lovitură liberă de pe linia careului de 16 metri, mingea a lovit transverala și a ajuns la Raiciu, care a trimis, cu capul, în plasă

VIDEO Golul lui Raiciu

Min. 45+1: GOOOL PANDURII! GOOOL DODOI! Atacantul gazdelor a redus din diferență chiar înainte de pauză. Dodoi a trimis în poartă din 6 metri, o centrare venită de pe partea stângă a ofensivei gorjene

Min. 16: GOOOOL CHINDIA! Crinel Stoica a dublat avantajul oaspeților cu un șut din careu, trimis la colțul lung, pe lângă portarul Pandurilor.

VIDEO Golul lui Stoica

Min 4: GOOOL CHINDIA! GOOOL Honciu! Căpitanul oaspeților a deschis scorul după o degajare a portarului Chindiei și o prelungire a unui coechipier. Decarul a finalizat cu un șut la colțul lung.

Min 1: A început partida dintre Pandurii și Chindia

Etapa a doua din Liga 2 a început vineri seară, cu duelul dintre Știința Miroslava și Dacia Unirea Brăila. Partida încheiată cu o remiză a fost una extrem de spectaculoasă, cu 8 goluri. Astăzi sunt programate celelalte 9 partide, iar două dintre acestea vor fi transmise ÎN DIRECT la Digi Sport.

Prima dintre ele este Pandurii Târgu Jiu - Chindia Târgovişte, de la ora 11:00, iar a doua este cea dintre ASU Poli Timișoara și FC Argeș, confruntare care va închide runda a doua.

Lider după prima etapă este nou-promovata Ripensia Timșioara. Bănățenii au reușit un incredibil 16-0 în fața celor de la Foresta Suceava în meciul de debut. Podiumul este completat de CS Mioveni și Academica Clinceni.

Ştiinţa Miroslava - Dacia Unirea Brăila 4-4

Pandurii - Chindia, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
Luceafărul Oradea - Ripensia Timișoara, ora 11:00
Foresta Suceava - ASA Tg. Mureș, ora 11:00
UTA Arad - Metaloglobus, ora 11:00
Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni, ora 11:00
Dunărea Călărași - CS Mioveni, ora 11:00
CS Afumați - AFC Hermannstadt, ora 11:00