0-1

Video FC Brașov – Foresta Suceava 2-1. Programul etapei a 12-a din Liga 2

Video CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila 2-0. Rezultatele și clasamentul din Liga 2

satu mare uta

Video Olimpia - UTA 3-0. Rezultatele și clasamentul din Liga 2 după etapa a 12-a

captura mioveni braila

15.10.2016, 12:32
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Programul etapei a 12-a:

Vineri, 14 octombrie:

FC Braşov - Foresta Suceava 2-1 (VIDEO&DETALII)

Sâmbătă, 15 octombrie:

Dunărea Călăraşi - Unirea Tărlungeni 1-0
Juventus Bucureşti - ASU Poli Timișoara 5-0
Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Baloteşti 0-0
CS Afumaţi - ACS Berceni 4-0
Luceafărul Oradea - Chindia Târgovişte 2-0
Şoimii Pâncota - CSM Râmnicu Vâlcea - 0-3 (la masa verde)
Academica Clinceni - Metalul Reşiţa 2-3
CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila 2-0

Duminică, 16 octombrie:

Olimpia Satu Mare - UTA Bătrâna Doamnă, ora 11:30, Digi Sport 1

CLASAMENTUL DIN LIGA2

CS Mioveni își continuă parcursul perfect pe teren propriu în Liga a doua. Argeșenii au bifat a șasea victorie consecutivă, după 2-0 cu Dacia Unirea Brăila. Oaspeții puteau deschide scorul în minutul 8 însă Olenic a trimis puțin pe lângă poartă.

Echipa lui Alexandru Pelici a preluat conducerea în minutul 38. Tirică a pornit cu mingea din propria jumătate și a înscris cu un șut plasat. Gazdele și-au dublat avantajul în minutul 78 prin Năstăsie, fază la care brăilenii au reclamat offside.

Min 90: Final de partidă. CS Mioveni se impune cu 2-0

Min 78: GOOOL MIOVENI! Năstăsie a majorat diferența de pe tabelă cu o reluare din 6 metri, dintr-o poziție suspectă de ofsaid

Min 39: GOOOL MIOVENI! Andrei Tirică a deschis scorul în partida de la Mioveni cu un șut din afara careului de 16 metri

Min 1: A început partida dintre CS Mioveni și Dacia Unirea Brăia

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

A lucrat cu Dică, Gâlcă și Contra, iar acum a ajuns la CS Mioveni

rosu dica galca

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Rezultatele etapei a 13-a din Liga a II-a. Clasament

BUC HER

Video Liga 1 s-a terminat, dar arbitrajul creează în continuare probleme. Memorii la FRF şi CCA