Luceafarul Braila

Una dintre candidatele la promovare din Liga a II-a s-a retras după numai patru etape

Video CS Mioveni - Pandurii 0-4. Rezultatele etapei a 5-a din Liga 2 și clasamentul

Luceafarul meci

Luceafărul nu se mai retrage din liga a doua: "Am auzit și noi asta, dar toți jucătorii și-au reziliat contractele"

bucuri panduri

28.08.2017, 18:06
  • Liga 1, etapa 25: Viitorul - Botoşani e luni, ora 20:45, pe Digi Sport 1

Rezultatele etapei a 5-a din Liga 2:

CS Mioveni - Pandurii 0-4
Au marcat: Tudoran (45), Rus (80), Pîrvulescu (84), Șut (90)

Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timișoara 2-2
Au marcat: Roșu (5), Puia (35) / Matiș (4), Ungureanu (57 - pen.)

Academica Clinceni - ASU Poli 2-3
Au marcat: V. Mihalcea (2), I. Tătaru (16) / Stancu (45), Taub (45+2), Sorescu (82)

Metaloglobus - Știința Miroslava 1-2
Au marcat: Martin (41) / Taciuc (5), Buhăcianu (90+2)

Chindia - Foresta 6-0
Au marcat: Cherchez (11 - pen, 28 - pen, 50, 79, L. Mihai (62), Neguț (89 - pen)

CS Afumați - Dunărea Călărași 0-1
A marcat: V. Alexandru (43)

CS Balotești - Olimpia Satu Mare 2-0
Au marcat: Ciubuc (77), Hurdubei (90+1)

ASA Târgu Mureș - Sportul Snagov 1-1
Au marcat: Iacob (27) / Borțoneanu (11)

* FC Argeș - Luceafărul 3-0 (oaspeții s-au retras din campionat)

Clasamentul din Liga 2:

În ultimul meci al etapei a 5-a din liga secundă, Pandurii a câștigat la scor, 4-0 pe ternul Mioveniului, ÎN DIRECT la Digi Sport. Gazdele puteau prelua conducerea după doar două minute însă Năstăsie, rămas singur cu Stanca, a ratat. Oaspetii au intrat în avantaj la vestiare grație lui Tudoran, care a înscris în minutul 45 cu un șut deviat.

În repriza secundă, echipa lui Iencsi a beneficiat de un penalty însă reluarile au aratat că Andor a lovit mingea. Rezerva Ciprin Rus a transfomat lovitura de pedeapsă, cu 10 minute înainte de final. În minutul 84, un alt jucător intrat pe parcurs, Pîrvulescu a înscris și el din pasa aceluiași Rus. Scorul final a fost stabilit de Adrian Șut în minutul 90.

LIVE VIDEO&SCORE

Min 90: GOOOL PANDURII! A înscris și Adrian Șut, care a reluat în plasă o centrare venită din flancul stâng al ofensivei gorjene

Min 84: GOOOL PANDURII! Pîrvulescu înscrie și el. Jucătorul gorjenilor a marcat cu o scăriță peste portarul gazdelor, după o pasă a lui Ciprian Rus

Min 80: GOOOL PANDURII! Ciprian Rus a majorat diferența după ce a transformat cu siguranță o lovitură de la 11 metri obținută tot de el

Min 45: GOOOL PANDURII! Tudoran a deschis scorul cu doar câteva secunde înainte de pauză. Jucătorul gorjenilor a șutat din interiorul careului de 16 metri și a fost ajutat și de o deviere a unui fundaș al gazdelor.

Min 1: A început partida dintre CS Mioveni și Pandurii

Rezultatele etapei din Liga 2:

Într-un derby al etapei a 5-a din liga secundă, FC Hermannstadt a învins-o cu 2-0 pe UTA, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Sibienii au preluat conducerea în minutul 25. Neagu a profitat de lipsa de concentrare a adversarilor la un aut. Trupa lui Pelici putea înscrie un gol superb în minutul 33, însă Dâlbea a nimerit transversala.

Imediat, echilibrul numeric s-a rupt după ce a fundașul gazdelor, Pîrvulescu, a primit al doilea cartonaș galben.

Arădenii au avut o șansă bună în startul reprizei a doua, dar Crișan a salvat din fața liniei porții.

În inferioritate, Hermannstadt și-a dublat avantajul: servit ideal de Boboc, Rusu l-a învins pe Grahovac.

Ghinionistul meciului a fost Dâlbea, cel care și-a mai trecut în cont o bară, în minutul 72.

Min. 90+5: Finalul meciului. Hermannstadt - UTA 2-0.

Min. 53: GOOOOL Hermannstadt! Bogdan Rusu a dublat avantajul gazdelor, după ce a fost lansat în spatele apărării arădene, a rezistat unui atac umăr la umăr și a finalizat cu un șut pe lângă portarul oaspeților.

VIDEO Golul lui Rusu

Min. 46: Începutul reprizei secunde.

Min. 45: Pauză la Sibiu, acolo unde FC Hermannstadt conduce cu 1-0 în fața arădenilor de la UTA.

Min. 26: GOOOOL Hermannstadt! Cosmin Neagu a deschis scorul pentru gazde cu un șut imparabil, după o nesincronizare a apărării arădene la o aruncare de la margine.

VIDEO Golul lui Neagu

De la ora 12:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, AFC Hermannstadt și UTA se întâlnesc la Sibiu, în etapa a 5-a din liga a doua. Cele mai importante momente sunt ÎN TIMP REAL pe digisport.ro și m.digisport.ro!

Programul etapei din Liga 2:

11:00

CS Mioveni și Pandurii se întâlnesc luni, de la ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

public Sibiu

Ultimul mesaj trimis de la bordul avionului prăbușit. Un pasager i-a trimis o fotografie iubitei sale

Video Ripensia - UTA 1-1, după un meci cu două bare și ratări mari. Rezultatele etapei a 16-a din Liga 2

ripensia - uta

Video Mioveni - Târgu Mureș 2-1. Oaspeții, bară la ultima fază! Rezultatele etapei a 11-a din Liga 2 și clasamentul