BUC UTA

Video ASU Poli Timișoara - UTA Bătrâna Doamnă 0-3. Atmosferă de poveste în tribune

Video Gafa anului vine de la Suceava! A scăpat în poartă o minge ca în curtea școlii

suporteri UTA 2

gafa portar

20.05.2017, 13:11
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Fază incredibilă în repriza secundă a partidei dintre Foresta Suceava şi Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a 35-a a Ligii a II-a.

În minutul 70 al partidei de pe stadionul Areni, la scorul de 3-1 în favoarea trupei din Covasna, un şut deviat al unui jucător de la Foresta se îndrepta spre braţele portarului lui Sepsi, Roland Niczuly, care a comis o gafă rar întâlnită pe terenurile de fotbal.

Goalkeeperul în vârstă de 21 de ani format de Universitatea Cluj a bâlbâit mingea înainte de a o scăpa în poartă şi a o readuce în joc pe Foresta.

VIDEO GAFA LUI NICZULY

Niczuly este portarul titular al celor de la Sepsi în acest sezon, cu 28 de meciuri în care a intrat în actualul campionat.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

gorrin

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Prima mutare făcută de Dinamo în această iarnă. Anunţul făcut înaintea meciului de la Timişoara

miriuta-5

Etapa trecută a fost scos din minţi de execuția lui și l-a schimbat! Acum, Niculescu îl admiră: ”Ce gol, ne-a adus liniștea”