UTA

Video FC Brașov - UTA Bătrâna Doamnă 2-3. Arădenii s-au calificat dramatic la baraj

Video Gaz Metan a ratat victoria în ultima secundă la Mioveni

rapidisti-1

News Alert Rapid a scăpat de depunctare. FIFA a anunțat FRF să anuleze sancțiunea giuleștenilor

mioveni medias

28.05.2016, 15:59
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Gaz Metan Mediaș şi-a asigurat promovarea directă în Liga 1. Liderul Seriei a II-a avea nevoie de un rezultat de egalitate la Mioveni pentru a nu depinde de alte rezultate şi a deschis scorul în finalul primei reprize, prin Radu Zaharia

Năstăsie a fost protagonistul celei mai mari ocazii a gazdelor, în minutul 65, când golgeterul argeşenilor a trimis puţin pe lângă poartă.

Cu zece minute înainte de final, Gazul a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Roberto Romeo.

Gazdele au profitat la ultima fază a partidei, când Bogdan Stoica a smuls o remiză, în urma unei lovituri libere.

Gaz Metan a terminat sezonul la egalitate cu UTA, dar cu rezultate directe mai bune, şi revine în prima ligă după doar un sezon în divizia secundă.

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

”În România mă simt ca acasă”! Revenire surpriză în Liga 1?

llullaku

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

VIDEO Gaz Metan - CS U Craiova 0-0. Mitriță a ratat un penalty! Gazdele, aproape de gol în prelungiri