Dan Petrescu

CFR, la 90 de minute de titlu! Petrescu: "Depindem numai de noi. Nu mă uit la meciul Stelei, ca de obicei"

Video Dunărea Călăraşi - Brăila 2-0. Liderul s-a impus prin "dubla" lui Valentin Alexandru. Două roşii pentru oaspeţi

Foresta suporteri

Live Score Liga a II-a, etapa a 36-a. Duel direct pentru supraviețuire la Suceava! Programul și rezultatele etapei

captura gol calarasi

17.05.2018, 19:30
  • Tenis, finala Roma: Simona Halep - Elina Svitolina (azi, 14:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, play-off, azi, 20:45: FCSB - Astra (Digi Sport 1), CFR Cluj - Viitorul (Digi Sport 2) și CSM Poli Iași - CS U Craiova (Digi Sport 3)

Dunărea Călăraşi a obţinut o nouă victorie, scor 2-0, cu Dacia Unirea Brăila, care rămâne pe loc retrogradabil în Liga 2.

Deja promovaţi, elevii lui Dan Alexa şi-au respectat statutul de lideri în eşalonul secund. Oaspeţii au reuşit să facă faţă doar în prima repriză.

Imediat după pauză, Cătălin Stănciulescu a fost eliminat pentru un fault in careu, iar penalty-ul a fost transformat fără probleme de Valentin Alexandru.

Atacantul călărăşenilor a realizat "dubla" în minutul 65, stabilind totodată scorul final.

Dacia Unirea Brăila a terminat meciul în nouă jucători, după ce Marian Dima a văzut şi el cartonaşul roşu, pe final.

Mioveni - Academia Clinceni 1-1

FINAL DE MECI! Dunărea Călăraşi s-a impus cu 2-0, prin "dubla" lui Valentin Alexandru, după un meci pe care Dacia Unirea Brăila l-a terminat cu doi eliminaţi.

Min. 87 - Brăilenii au rămas în 9 oameni, după ce Marius Dima a primit la rândul său cartonaşul roşu.

Min. 65 - GOOOOOL, 2-0 Dunărea! Călărăşenii s-au desprins, prin a doua reuşită a lui Valentin Alexandru, care s-a şi accidentat uşor la faza la care a făcut "dubla".

Min. 51 - GOOOOOL, 1-0 Dunărea! Gazdele au deschis scorul din penalty, prin Valentin Alexandru. Mai mult decât atât, brăilenii au rămas în 10, Stănciulescu fiind eliminat după ce a comis faultul care a dus la acordarea loviturii de la 11 metri

Remiză fără goluri la Sibiu, între Hermannstadt şi Metaloglobus. Bucureştenii au obţinut un punct important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Cu situaţia promovării rezolvată şi cu gândul la finala Cupei României, Hermannstadt şi-a permis o abordare mai lejeră a partidei cu Metaloglobus.Dacă pentru sibieni singura miză era primul loc în clasament la finalul sezonului, bucureştenii au reuşit să smulgă un punct care poate fi vital în vederea menţinerii în Liga 2.

Intrat pe teren după pauză, Olivian Surugiu a semnat primele ocazii importante ale gazdelor, în decurs de doar două minute.Până la final, Hermannstadt a mai avut două şanse de a marca, prin Blănaru şi acelaşi Surugiu.

Peste două săptămâni, formaţia sibiană întâlneşte CS U Craiova, în finala Cupei, transmisă în direct la Digi Sport.

La aceeaşi oră cu întâlnirea transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 s-a jucat partida CS Baloteşti - Chindia 0-0, în timp ce mai devreme a avut loc meciul Ştiinţa Miroslava - Sportul Snagov 2-3.

Video Halep - Garcia 6-2, 6-3. Simona rămâne lider mondial şi o va întâlni pe Sharapova în semifinale la Roma

Halep pumn Roma1

Răsturnare de situație în cazul copilului care a murit după ce ar fi mâncat shaorma. Ce spun primele analize

Florentino Perez vrea sa deturneze un fundas de clasa din Primera din drumul catre FC Barcelona - presa

Video Cîrstea şi Ostapenko s-au calificat în sferturi la Roma, la dublu. Gest de fair-play al Soranei

cirstea ostapenko dublu

Video Inter şi PSG, pe urmele jucătorului care i-a dat două goluri Barcelonei în ultima etapă

bardhi

Video Sepsi - ACS Poli Timișoara 3-0! Dezastru pentru bănățeni! Doi eliminați și o accidentare gravă