Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Video Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză în primul meci din play-off-ul Ligii 2
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
Exclusiv De ce Anghel Iordănescu nu îl sfătuiește pe Edi privind prelungirea contractului cu FRF
Liga Digi Sport

Video Liga 2, etapa 19 | Rapid pierde la Slobozia și cade pe 11. ASU Poli Timișoara, noul lider! Rezultate și clasament

14.03.2021, 15:50

Runda cu numărul 19 din Liga 2 s-a încheiat duminică, cu partidele Csikszereda - Dunărea Călărași 0-1 și Unirea Slobozia - Rapid 2-1, ambele transmise în direct pe Digi Sport 1.

Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Joi, Concordia Chiajna și Petrolul Ploiești au remizat în prologul etapei, 0-0. Vineri, de la ora 18:00, Universitatea Cluj a învins-o pe U Craiova 1948, scor 1-0, în derby-ul rundei, iar sâmbătă, de la ora 11:00, s-au disputat alte cinci meciuri din Liga 2.

ASU Politehnica Timișoara s-a încurcat cu ultima clasată Pandurii Tg. Jiu, scor 1-1, dar bănățenii au urcat pe primul loc. În schimb, Farul a câștigat la limită contra celor de la Comuna Recea, scor 3-2, și e pe podium. Duminică, Csikszereda a pierdut la Miercurea Ciuc, 0-1 cu Dunărea Călărași, și Unirea Slobozia a produs surpriza și a trimis-o pe Rapid până pe locul 11.

Unirea Slobozia - Rapid 2-1

Minutul 90+5: Final! Unirea Slobozia se impune, iar Rapid cade pe 11.

Minutul 85: Cartonaș roșu Rapid! Ionuț Voicu este eliminat pentru proteste.

Minutul 73: GOOOL Unirea Slobozia! Diarra profită de o pasă greșită spre portar a lui Zunic și îndeplinește o simplă formalitate.

Minutul 53: GOOOL Rapid! Cătălin Hlistei, golgheterul giuleștenilor, restabilește egalitatea, fructificând o pasă excelentă a lui Bălan.

Minutul 49: Ocazie Rapid! Ioniță execută o lovitură liberă, iar mingea, deviată de zid, trece puțin pe lângă buturile gazdelor.

Minutul 46: Începe repriza secundă.

Minutul 45+1: Pauză.

Minutul 32: Ratare uriașă a gazdelor! Ionuț Voicu se opune unui gol ca și făcut. Danciu, liber în câțiva metri, nu reușește să înscrie. Șutul său îl lovește pe căpitanul Rapidului, iar Slobozia beneficiază de un corner.

Minutul 18: GOOOL Unirea Slobozia! Toma, căpitanul gazdelor, transformă penalty-ul.

Minutul 17: Penalty Unirea Slobozia! Adăscăliței este faultat de Florică în interiorul careului, iar arbitrul arată punctul cu var.

Minutul 1: Începe partida.

Echipele de start:

• Unirea Slobozia: Gurău - Ghiță, Lazăr, Ibrian, Toma - Suciu, Trascu - Ciobanu, Adăscăliței, Danciu - Diarra
  • Rapid: Moldovan - Voicu, Dandea, Zunic, Florică - Jorza, Lazăr, Sefer - Benzar, Bălan, Ioniță

Csikszereda - Dunărea Călărași 0-1

Minutul 90+5: Final! Dunărea Călărași pleacă cu toate cele trei puncte de la Miercurea Ciuc.

Minutul 81: Încă o șansă ratată de gazde! Bor ratează întâlnirea cu mingea în interiorul careului mic.

Minutul 77: Casiadi este aproape de a restabili egalitatea cu un șut de la aproximativ 20 de metri, dar execuția sa nu prinde spațiul porții.

Minutul 52: GOOOL Dunărea Călărași! Kanda deschide scorul după o pasă a lui Cârstocea care l-a lăsat în fața porții goale.

Minutul 46: Începe actul secund.

Minutul 39: Dunărea Călărași are prima sclipire ofensivă. Un șut-centrare din flancul stâng al atacului oaspeților prinde spațiul porții, dar Rybasky respinge cu o paradă spectaculoasă.

Minutul 31: Bauza nu-l poate învinge pe goalkeeper-ul oaspeților într-o situație unu contra unu.

Minutul 14: O nouă ocazie pentru gazde! Același Meszaros, găsit în interiorul careului, șutează periculos, dar Began este la post.

Minutul 7: Meszaros se descurcă foarte bine, însă șutul său dintr-o poziție excelentă trece mult peste poarta oaspeților.

Minutul 1. Începe partida.

• Csikszereda: Rybansky - Palmeș, Kelemen, Apro, Bor - Csuros, Casiadi - Bara, Schieb, Meszaros - Bauza
  • Dunărea Călărași: Began - Rus, Șandru, Lopez, Petre - Pușcaș, Bedea, Cârstocea - Alami, Kanda, Alexandru

__________________________________________________________________________________

clasament liga 2
Clasamentul din Liga 2, după meciurile de sâmbătă contând pentru etapa 19 / Foto: Captură flashscore.ro

Universitatea Cluj - U Craiova 1948 1-0

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 70: GOOOL Universitatea Cluj! Alexandru Pop deschide scorul cu un șut puternic din afara careului. Popa atinge mingea, dar nu reușește să o respingă în corner.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 4: Huyghebaert trage de la distanță și lovește bara transversală a porții lui Muțiu.

Minutul 1: Fluier de start!

Universitatea Cluj: Muțiu - Dican, Telcean, Tauc - Pîrvulescu, Filip, Acka, Ribeiro - Golan, Gavra, Meșter
U Craiova 1948: Popa - Git, Paramatti, Ispas, Hutghebaert - Pop - Baeten, Cristea - Negru, Bălan, Munteanu

Concordia Chiajna - Petrolul Ploiești 0-0

• Concordia Chiajna: Chesneau – Borța, Marc, L. Ion, Cherecheș - Al. Lazăr, Piper, Hergheligiu, Gab. Deac - Llullaku, Cocoș
  • Petrolul: Kitanov – Bărboianu, Meijers, V. Lică, Țicu – Constantinescu, R. Moise - Nir Lax, Pol Roige, Pană - Buhăescu

Min. 90: Fluier final! Meciul dintre Concordia şi Petrolul se termină cu scorul 0-0.

Min. 45: Pauză la Chiajna.

Min. 18: Ocazie pentru Petrolul. Chesneau a respins șutul lui Moise.

Min 1: A început meciul de la Chiajna.

Lupta pentru locurile fruntașe din Liga 2 este din ce în ce mai strânsă. Primele 11 echipe sunt despărțite de șase puncte, cu trei etape înainte de final, și doar șase vor participa în play-off.

Petrolul vine după trei victorii consecutive în Liga 2, ultima scor 4-0 pe terenul celor de la Pandurii Târgu-Jiu, iar Chiajna vine după un rezultat de egalitate obținut cu liderul U Craiova 1948.

Etichete: asu poli timisoara , csikszereda , video meciuri concordia , concordia petrolul , meciuri liga 2 , meciuri rapid , video liga 2 , meciuri petrolul , viitorul pandurii tg jiu

A crezut că a înghițit un os, dar medicii au fost oripilați când au văzut ce era, de fapt. Ce a pățit o femeie

O femeie din Peru a ajuns de urgență la spital, după ce ar fi înghițit un os. Medicii, însă, au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația
aza3
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!
profimedia-0774483276

”Cea mai frumoasă femeie din România”, gata de un gest necugetat după ce soțul ei a fost umilit: ”I-am văzut mașina”
enache-lena7
Stadion de 18.000.000 € pentru o echipă fără drept de promovare: ”În 3 ani ar putea fi gata”
Suporterii din Reșița, la meciul cu Petrolul / Foto: Captură Digi Sport
Anunțul venit din Spania: ”Erling Haaland va juca pentru Barcelona”
Chelsea v Manchester City - Premier League - Stamford Bridge
Video Csikszereda - Ceahlăul 2-0. Richard Jelena a decis meciul cu o ”dublă”
csziksereda - ceahlaul caoptura
Video Liga 2, etapa a 17-a | CSA Steaua - Viitorul Pandurii Târgu Jiu 5-0. Toate rezultatele etapei
csa
"Am avut metastaze la plămâni și la coloană". Teodora, fiica lui Mihai Stoica, despre dificila perioadă când a luptat cu cancerul
Accidentare la FCSB! Titularul ”s-a rupt" și ar putea rata tot sezonul!
Prima apariție a lui Gigi Becali, după ce a ținut post negru 5 zile! Cum arată: ”Dacă mănânci mult, te uiți după femei”
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
Povestea sportivei românce care a ajuns campioană mondială, dar a plătit un preț uriaș: „Am dureri"
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
Lovitură pentru Simona Halep! Românca a primit "interzis" la turneul favorit al Mariei Șarapova
Video Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză spectaculoasă la debutul în play-off-ul din Liga 2
FOTBAL:GLORIA BUZAU-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (1.03.2024)