FOTBAL:CS MIOVENI-CSC SELIMBAR, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (15.04.2024)
Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2
trofeu liga 2
Video Etapa a 4-a, play-off Liga 2: CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Remiză albă între Schumacher și Niculescu
zaval
Răzvan Zăvăleanu, mesaj tranșant pentru jucători: ”Trebuie să arate că au o anumită valoare”
LIVE Stirile Digi Sport

Video UTA Arad și-a mărit avantajul față de locul 2. Rapid, un nou pas greșit. Toate rezultatele etapei cu numărul 23

01.03.2020, 18:50

Etapa a 23-a din Liga a 2-a i-a adus pe cei de la UTA Arad la nouă puncte de urmăritoarea CS Mioveni. Echipa lui Laszlo Balint are șanse din ce în ce mai mari la promovare.

UTA Arad
Jucătorii de la UTA Arad, sărbătorind un gol / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Scorul etapei a fost reușit de cei de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, care s-au impus cu 4-0 în fața lui Pandurii Târgu Jiu.

FC Argeș - CS Mioveni 1-1

Minutul 90+4: Final de meci la Pitești! FC Argeș și CS Mioveni remizează, scor 1-1, cu două goluri marcate în finalul partidei. Matiș a deschis scorul în minutul 81, iar Raul Costin a egalat în minutul 90.

În următoarea etapă, CS Mioveni va juca pe teren propriu cu SCM Gloria Buzău, în timp ce FC Argeș se va deplasa la Târgu Jiu, pentru meciul cu Pandurii.

În urma acestui meci, CS Mioveni rămâne pe locul doi, la un punct de Rapid, iar FC Argeș urcă pe locul cinci, cu 35 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești.

Minutul 90: GOOOL CS Mioveni! Oaspeții egalează cu reușita lui Raul Costin.

Minutul 81: GOOOL FC Argeș! Tofan trimite mingea în careu din aut, Matiș reia din prima cu dreptul și îl învinge pe Croitoru.

Minutul 60: Ocazie imensă pentru cei de la CS Mioveni! Coșereanu este lăsat liber în careul advers, dar îl lovește în picior pe Ducan și mingea iese în afara terenului.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 13: Grecu, prima mare ocazie a partidei! Mijlocașul lui FC Argeș a trimis puternic spre vinclul porții lui CS Mioveni, dar Croitoru a fost atent și a respins în corner.

Minutul 1: A început meciul dintre FC Argeș și CS Mioveni!

Echipele de start:

• FC Argeş: Ducan - Tofan, Turda, Deslandes, Şerbănică - Grecu, Moihedja, Şerban - Blejdea, Buhăcianu, Matiş
  • CS Mioveni: Croitoru - Alexe, Beţa, Hreniuc, Albăstroiu - Costin, Anghelina - Işfan, Coşereanu, Hergheligiu - Balint

ASU Poli Timișoara - Rapid 0-0

Minutul 90+3: Final de meci la Timișoara! Poli și Rapid remizează, iar giuleștenii ratează șansa de a urca, cel puțin temporar, pe locul doi în Liga 2. Pentru Rapid urmează duelul cu CSM Reșița de pe teren propriu, în timp ce Poli Timișoara se va deplasa la Chiajna, pentru meciul cu Concordia.

Rapid a jucat în zece oameni din minutul cinci, după eliminarea lui Băjan. Giuleștenii au cerut două penalty-uri în repriza secundă, dar Djuric și Drăghiceanu nu l-au impresionat pe arbitrul Florin Mazilu.

Minutul 76: Drăghiceanu a căzut în careu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, spre nemulțumirea lui Daniel Pancu.

Minutul 60: Rapid a cerut penalty la o cădere în careu a lui Sandro Djuric. Acesta nu l-a impresionat pe centralul Florin Mazilu, care i-a arătat cartonașul galben pentru simulare, spre nemulțumirea jucătorilor giuleșteni.

Minutul 46: A început repriza secundă!

Minutul 45: Pauză la Timișoara!

Minutul 5: Eliminare la Rapid! Băjan a fost trimis la cabine după cinci minute, în urma unei ciocniri cu Cherecheș. Fundașul timișorenilor a fost transportat cu ambulanța la spital. Sergiu Popovici l-a înlocuit.

Minutul 1: Fluier de start la Timișoara!

• ASU Poli: Murariu - Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheș - Săulescu, Codrea - F. Trip, A. Munteanu, Ignea - Axente
  • Rapid: Mihai Popa - Băjan, Mallo, Iacob, Goge - Lazăr, Djuric - Sefer, Alami, Hlistei - Labeau

Rapid a remizat în primul meci din 2020, cu Turris, scor 0-0, dar acum are din nou șansa de a urca pe locul 2. Cel puțin până la derby-ul FC Argeș - CS Mioveni. Meciul ASU Poli Timișoara - Rapid va începe la ora 11:00 și va fi transmis în direct pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.

Liga a 2-a, Etapa 23

• Gloria Buzău - Universitatea Cluj, ora 17:00
Untitled
Clasament Liga 2/ Foto: Flashscore.

Petrolul - Farul 0-0

Minutul 90+5: Final de meci pe ”Ilie Oană”! Petrolul se încurcă pe teren propriu cu Farul, echipa lui Ianis Zicu, și rămâne pe locul cinci în eșalonul secund. De partea cealaltă, constănțenii au ajuns la 33 de puncte și urcă pe locul opt, la egalitate cu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Pentru Petrolul urmează meciul cu Csikszereda, în timp ce Farul va primi în următoarea etapă vizita celor de la Turris.

Minutul 90: Meciul va fi prelungit cu cinci minute.

Minutul 72: Ocazie importantă pentru Petrolul! Hamza centrează în careu, Gabriel Deac reia cu capul, dar Vlad Muțiu este atent și îi salvează pe constănțeni.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 1: Fluier de start pe ”Ilie Oană”, în Petrolul Ploiești - Farul Constanța!

UTA Arad - Ripensia Timișoara 3-0

UTA Arad s-a impus cu 3-0 pe teren propriu în etapa cu numărul 23 din Liga 2. Valentin Buhăcianu a marcat în prima repriză și a stabilit scorul pauzei, 1-0 pentru echipa lui Laszlo Balint. Tot Buhăcianu a marcat și după pauză, iar Octavian Ursu a stabilit scorul final, 3-0 pentru UTA.

Minutul 90+3: Final de meci la Arad! UTA a câștigat și al doilea meci din 2020, împotriva celor de la Ripensia Timișoara, și rămâne pe primul loc în Liga 2, la zece puncte distanță de urmăritoarea CS Mioveni.

Minutul 78: GOOOL UTA! Ursu trece de un adversar și îl execută pe portarul Moldovan din fața porții. Arădenii au 3-0, iar victoria e din ce în ce mai clară.

Minutul 61: GOOOL UTA! Tomozei a centrat din flancul drept, iar Buhăcianu a înscris cu sânge rece pentru 2-0.

Minutul 45: Pauză la Arad!

Minutul 29: GOOOL UTA! Valentin Buhăcianu deschide scorul după ce a fost scăpat din marcaj de defensiva timișorenilor. Este al 12-lea gol pentru atacantul UTA-ei în acest sezon.

Minutul 1: Fluier de start la Arad!

Etapa începe în forţă între UTA, principala candidată la promovarea în Liga 1 la finalul campionatului, şi una dintre marile sale rivale de la Timişoara, Ripensia. Aceasta din urmă este una dintre performerele rundei trecute, după 3-0 cu Metaloglobus.

• UTA-Ripensia va începe la ora 11:00 şi va fi în direct pe Digi Sport 1 şi pe siteul digisport.ro.

Tot astăzi va juca şi Petrolul, iar echipa care vine pe stadionul din Ploieşti este Farul, trupa patronată de Ciprian Marica şi antrenată de Ianis Zicu. Chiar dacă nimeni nu-i dădea nicio şansă echipei de pe Litoral, diferenţa de formaţia clasată pe locul 3 este de numai patru puncte, iar până la final mai este foarte mult de jucat.

Dacă va învinge, Petrolul poate urca, intermediar, până lpe locul 2, la egalitate de puncte cu Mioveni, echipă care a pierdut surprinzător în prima etapă din 2020.

• Petrolul - Farul Constranţa va începe la ora 13:00 şi va fi în direct pe Digi Sport 1 şi pe siteul digisport.ro

Etichete: uta ripensia , arges mioveni , etapa a 23-a liga a 2-a , video liga a 2-a , petrolul-farul , asu poli-rapid

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
zaval

Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,8 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Doi fotbaliști de la FCSB nu vor juca în derby-ul cu Rapid! Elias Charalambous a făcut anunțul
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Condiția pe care o pune Andriy Lunin pentru a semna prelungirea cu Real Madrid
ENG: Manchester City v Real Madrid.UEFA Champions League match. Quarter-finals Andriy Lunin of Real Madrid during the UE
FOTBAL:FC ARGES-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (19.05.2023)
Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"
UEFA Europa League: Feyenoord v AS Roma Rotterdam - The Europa League logo during the 1st leg of the UEFA Europa League
John Travolta și fiica lui de 24 de ani, la braț la o gală. Ella a moștenit ochii tatălui și delicatețea mamei pierdute prea devreme
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat
Uma Thurman, la 30 de ani de când juca rolul Miei Wallace în "Pulp Fiction". Și-a păstrat aura de mister și privirea magnetică
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Video Schumacher și Niculescu, reacții dure după Mioveni - Șelimbăr 0-0: ”Nu mi-a plăcut absolut nimic!” / ”E greu!”