FOTBAL:GLORIA BUZAU-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (1.03.2024)
Video Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză spectaculoasă la debutul în play-off-ul din Liga 2
Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Video Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză în primul meci din play-off-ul Ligii 2
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
4 - 0
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Jo 25.10.2018 18:45

Universitatea Cluj - ACS Poli Timișoara 4-0. Succes categoric al "şepcilor roşii" în primul meci al etapei din Liga 2

25.10.2018, 20:37

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Universitatea Cluj a obţinut o victorie lejeră, 4-0 pe teren propriu cu ACS Poli Timişoara, în primul meci al etapei a 14-a Ligii 2.

Cristian Gavra (minutele 24 şi 70), Doru Dumitrescu (48) şi Dorin Goga (87) au marcat golurile întâlnirii de pe Cluj Arena.

"Şepcile roşii" au urcat pe poziţia a patra a clasamentului, cu 27 de puncte. Pe primele locuri sunt Sportul Snagov, 30 de puncte, Chindia Târgovişte, 29 puncte, şi Academica Clinceni, 27 de puncte, toate după 13 meciuri. ACS Poli este penultima clasată, cu cinci puncte, câte are şi echipa de pe ultimul loc, Dacia Unirea Brăila.

• 90 fr2

Final de meci la Cluj. Universitatea a surclasat-o pe ACS Poli, scor 4-0.

• 87 g g

Goooool Universitatea Cluj! Veteranul Dorin Goga a marcat fără probleme, cu capul, golul de 4-0 al "şepcilor roşii".

• 84 s s

Schimbare la ACS Poli. Sergiu Românu a intrat în locul lui Dorin Codrea.

• 82 cg cg

Răzvan Greu a primit cartonaşul galben cu opt minute înaintea finalului partidei.

• 79 s s

Schimbare la "U" Cluj. Autorul unei "duble", Cristian Gavra, a fost înlocuit cu Marius Coman.

• 74 s s

Schimbare la ACS Poli. Giani Stere i-a lăsat locul lui Nafi Iseini.

• 73 s s

Schimbare la "U" Cluj. Berci a intrat în locul lui Sepsi.

• 70 g g

Goooool Universitatea Cluj! Încă un gol frumos marcat de ardeleni, după ce Cristian Gavra a liftat mingea pe lângă portarul timişorenilor, Mario Contra.

• 58 s s

Schimbare la clujeni. Cristian Ene i-a luat locul lui Iuliu Haţiegan.

• 48 g g

Gooool Universitatea Cluj! Doru Dumitrescu a majorat scorul pentru ardeleni cu o execuţie superbă, un lob de la 35 de metri peste portarul Contra. Dumitrescu a primit mingea chiar de la goalkeeperul lui ACS Poli, care a degajat greşit.

Schimbare la ACS Poli. Cristian Bocşan a intrat în locul lui Dusan Ivanov.

A început repriza a doua a partidei dintre Universitatea Cluj şi ACS Poli.

Pauză pe Cluj Arena. Universitatea Cluj o conduce cu 1-0 pe ACS Poli după primele 45 de minute.

• 44 cg cg

Denis Haruţ a primit primul cartonaş galben al meciului.

• 24 g g

Gooool Universitatea Cluj! Cristian Gavra a deschis scorul pentru clujeni, după ce a trimis pe sub portarul oaspeţilor, din apropierea careului mic, după o pasă excelentă a lui Iuliu Haţiegan.

A început partida de la Cluj, dintre Universitatea şi ACS Poli Timişoara.