captura mioveni braila

Video CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila 2-0. Rezultatele și clasamentul din Liga 2

Video Olimpia - UTA 3-0. Rezultatele și clasamentul din Liga 2 după etapa a 12-a

captura penalty juventus

Video Decizie jenantă a arbitrului, în favoarea liderului din Liga 2

satu mare uta

16.10.2016, 11:36

Rezultatele etapei a 12-a:

Vineri, 14 octombrie:

FC Braşov - Foresta Suceava 2-1 (VIDEO&DETALII)

Sâmbătă, 15 octombrie:

Dunărea Călăraşi - Unirea Tărlungeni 1-0
Juventus Bucureşti - ASU Poli Timișoara 5-0
Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Baloteşti 0-0
CS Afumaţi - ACS Berceni 4-0
Luceafărul Oradea - Chindia Târgovişte 2-0
Şoimii Pâncota - CSM Râmnicu Vâlcea - 0-3 (la masa verde)
Academica Clinceni - Metalul Reşiţa 2-3
CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila 2-0 (VIDEO&DETALII)

Duminică, 16 octombrie:

Olimpia Satu Mare - UTA Bătrâna Doamnă 3-0

CLASAMENTUL DIN LIGA2

La primul meci cu Laurenţiu Roşu antrenor, UTA Bătrâna Doamnă a ajuns la a treia înfrângere consecutivă în liga secundă. Olimpia Satu Mareş a primit penalty după nouă minute, fază la care fundaşul Bogdan Burlă a fost eliminat.

Silviu Pană nu a reuşit să transforme lovitura de pedeapsă, dar Olimpia a deschis scorul 18 minute mai târziu, prin Dumitru Muntean, aflat la a treia etapă consecutivă cu gol marcat. În minutul 74, Florin Mureşan a dublat avantajul Olimpiei.

În al şaptelea minut de prelungire, golgheterul Vasile Pop a executat o lovitură liberă de la mare distanță, iar Bogdan Miron şi-a bagat mingea în proprie poartă. S-a terminat 3-0 pentru Olimpia Satu Mare care, cu 23 de puncte, s-a apropiat de podium.

Min 90+6: GOOOL OLIMPIA! Vasile Pop trimite direct pe poartă dintr-o lovitură liberă de la peste 35 de metri, mingea sare în fața goalkeeperului oaspeților, care reușește în cele din urmă să o prindă, dar alunecă după linia porții

Min 74: GOOOL OLIMPIA! Florin Mureșan a majorat diferența de pe tabelă cu o lovitură de cap, în urma unui corner

Min 27: GOOOL OLIMPIA! Dumitru Muntean a deschis scorul cu o reluare din 6 metri, după o centrare venită din flancul drept al ofensivei gazdelor

Min 11: Penalty ratat Olimpia! Vasile Pop a fost faultat în careu de Burlă, centralul a arătat punctul cu var și l-a eliminat pe fundașul oaspeților, dar Silviu Pană a ratat lovitura de la 11 metri

Min 1: A început partida dintre Olimpia Satu Mare și UTA Bătrâna Doamnă

Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneul de la Doha, după ce a ajuns în semifinală...

Olimpia Satu Mare s-a retras din Liga a II-a şi a postat cum a fost prăduit clubul

Olimpia Satu Mare

Descoperire uimitoare. Ce se întâmplă în corpul tău dacă bei doar 2 pahare de bere pe zi

Foto Liga a doua rămâne cu o echipă mai puțin. Avea 42 de puncte penalizare

olimpia satu mare

Video Dezastru total în Liga a II-a. Oli a câştigat 7 jocuri pe teren, dar în clasament a ajuns la -15