promovare-asu

Video Spectacol unic pe Bega. Echipa suporterilor, ASU Poli, a promovat în Liga 2

Exclusiv Omul care i-a adus Rapidului promovarea s-a supărat și a vrut să plece acasă înainte de meci

mama Alexa

Video Exclusiv Emoționant! Mama lui Dan Alexa a fost în Giulești și a plâns la finalul meciului care a adus promovarea

vlad morar rapid

22.05.2016, 18:21
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO Rapid - Clinceni 3-1. Vlad Morar, autorul unei duble în victoria Rapidului cu 3-1 în fața Academicii Clinceni, cea care a le-a adus alb-vișiniilor promovarea în Liga 1 încă din această penultimă etapă, a fost la un pas să părăsească echipa cu doar o seară înainte de meci.

Sâmbătă seară, atacantul și-a făcut bagajul și a intenționat să plece, motivul principal fiind că nu a fost plătit. În cele din urmă, a fost convins să rămână de antrenorul Dan Alexa și de impresarul său, Anamaria Prodan. 4 ore au durat discuțiile cu Vlad Morar, care a hotărât să rămână pentru a juca duminică.

Morar (22 de ani) a fost titularizat duminică, în penultima etapă a sezonului din Liga 2 și el a fost și cel care a deschis scorul pentru giuleșteni. A punctat cu două minute înainte de pauză, cu o execuție cu sânge rece, după ce a preluat excelent în careu o centrare de pe dreapta.

Al doilea gol a venit tot într-un moment important. În minutul 73, la un minut de când egalaseră ilfovenii, a readus Rapidul la conducere, cu un voleu din marginea careului.

8 goluri a înscris Vlad Morar pentru Rapid (4 în sezonul regulat din Liga 2 și 4 în play-off).

VIDEO Primul gol al lui Morar cu Academica Clinceni

VIDEO Al doilea gol al lui Morar cu Academica Clinceni

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video&Foto Rapid a revenit în Liga Națională! Cea mai dulce înfrângere într-un derby cu Dinamo, serbată în tribune, cu fanii

rapid 7

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video 14 goluri în Giulești, la primul meci în nocturnă din ultimul an. Invitat special și mesaj superb al oaspeților

afc rapid - galaxia

Video "Eroul" Viitorului cu Timișoara: "Sperăm să luăm titlul!" Ce spune de lupta cu Steaua