FOTBAL:GLORIA BUZAU-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (1.03.2024)
Video Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză spectaculoasă la debutul în play-off-ul din Liga 2
Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Video Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză în primul meci din play-off-ul Ligii 2
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Video Liga 2, etapa a șasea | CS Mioveni - Turris 0-0. Niculescu și Lincar, meci fără goluri. Toate rezultatele etapei

06.10.2020, 21:23

Liga 2 s-a reluat vineri cu primul meci din etapa 6, Rapid - Concordia Chiajna 4-2. FC U Craiova s-a încurcat pe terenul celor de la Comuna Recea, scor 3-3, și rămâne, momentan, pe primul loc cu 14 puncte.

Logo Liga 2 / foto: frf.ro
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

CS Mioveni și Turris Turnu Măgurele au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 6 din Liga 2. Blănaru putea aduce victoria pentru echipa sa în finalul partidei, dar a trimis în bară. Oaspeții au terminat meciul în zece, după eliminarea lui Cioinac.

Minutul 90+4: Final de meci la Mioveni!

Minutul 85: Ionuț Cioinac a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de arbitrul Adrian Illyes.

Minutul 83: Bară pentru Turris! Blănaru scapă singur cu Iustin Popescu, trage pe jos și lovește stâlpul din stânga porții gazdelor. Mingea trece prin fața porții și pericolul este îndepărtat.

Minutul 75: Ocazie mare pentru Mioveni! Șerban intră în careu, trimite în mijloc către Velblum, dar mingea reluată de acesta este trimisă în corner de Duțu.

Minutul 63: Ocazie pentru Turris! Țegle trage puternic de la distanță, dar Iustin Popescu este atent și reușește să respingă.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 10: Massaro are prima ocazie a partidei! Atacantul Mioveniului a trimis, însă, paralel cu poarta.

Minutul 1: Fluier de start!

În penultimul joc al etapei a șasea din Liga 2, Universitatea Cluj a câștigat în fața celor de la Pandurii Târgu-Jiu, scor 2-0. Echipa lui Costel Enache a urcat, cu zece puncte, pe locul șase.

Clasament etapa a 6-a (înaintea ultimul meci al etapei)

Universitatea Cluj - Pandurii Târgu-Jiu 2-0

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 47: Ocazie mare pentru oaspeți! Remacle trage la colțul scurt din lovitură liberă, da Muțiu este atent și respinge în corner.

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 45+2: GOOOL Universitatea Cluj! Goga trage pe jos, în partea dreaptă. Iovcin nu a ghicit colțul.

Minutul 45+1: Penalty pentru Universitatea Cluj, după ce portarul Iovicin l-a faultat în interiorul careului pe Luchin.

Minutul 23: GOOOL Universitatea Cluj! Ardelenii au deschis scorul prin Idan Golan, după ce acesta a profitat de o gafă a portarului advers, care nu a putut reține o minge trimisă pe jos din partea stângă.

Universitatea Cluj ocupă poziția a 10-a în liga secundă, după cinci etape. De la venirea lui Costel Enache pe banca tehnică, "șepcile roșii" au obținut o victorie cu Unirea Slobozia și un rezultat de egalitate la Metaloglobus.

Ultimele șase confruntări directe, trei în Liga 2, două în Liga 1 și una în Cupa României, dintre cele două formații au fost câștigate de clujeni. Înainte de această serie de victorii a ardelenilor, Pandurii a fost neînvinsă în fața Universității 11 partide consecutive.

Pandurii este lanterna roșie din liga a doua. Gorjenii au patru înfrângeri în primele patru runde și un golaveraj extrem de slab, 2-13. Mai mult, formația din Târgu-Jiu a obținut ultima victorie într-un meci oficial pe 14 septembrie 2019, 1-0, pe terenul lui Metaloglobus. De atunci, a înregistrat 17 eșecuri și trei remize.

LIVE VIDEO Universitatea Cluj - Pandurii Târgu-Jiu, ora 18:00, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

• U Cluj: Mutiu - Rus, Telcean, Luchin, Neciu - Filip, Negrean - Meșter, Golan, Ștefănescu - Goga
  • Pandurii: Iovcin - Grecu, Moisie, Luzemo, Peia - Dobre, Remacle - Tănăsoiu, Velcotă, Bunga - Doboi

__________________________________________________________________________________

Comuna Recea - FC U Craiova 3-3

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 81: Ocazie imensă ratată de Recea! Micaș nu a putut profita de o ieșire greșită a lui Popa. Acesta a tras, de la aproximativ 30 de metri, peste poarta goală.

Minutul 69: GOOOL Recea! Gazdele au restabilit egalitatea prin Romario Rus, care a fost lăsat liber de defensiva olteană în careu. Popa nu a putut să intervină la șutul decarului de la Recea.

Minutul 67: GOOOL Craiova! Oltenii au întors rezultatul după o fază superbă. Munteanu a înscris după ce a fost servit excelent de Raicea.

Minutul 58: GOOOL Craiova! Anghelina înscrie din nou din lovitură liberă, așa cum a făcut-o și în prima etapă. Bota a fost prins pe picior greșit și a fost doar spectator la execuția olteanului.

Minutul 49: GOOOL Recea! Gazdele au preluat conducerea. Marius Coman a pasat excelent pe poziție viitoare pentru Luboya, iar acesta a înscris cu latul în poarta lui Robert Popa.

Minutul 45+4: Final de primă repriză!

Minutul 45+3: GOOOL Recea! Romario Rus execută un corner, Marius Coman se înalță și îl execută pe Robert Popa cu o lovitură de cap.

Minutul 26: GOOOL Craiova! Oltenii deschid scorul dintr-un penalty transformat de Bălan. Atacantul Criovei a trimis în partea dreaptă, iar portarul Bota nu a ghicit colțul. Tot Bălan a obținut penalty-ul, după ce a fost faultat de Bakmaz.

UPDATE, 3 octombrie, ora 11:00: Astăzi se joacă șapte meciuri din Liga 2. Primele șase începând cu ora 11:00, în timp ce partida Comuna Recea - FC Universitatea se dispută de la 13:00 și poate fi urmărită în direct la Digi Sport 1. Rezultate finale:

• Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploiești 1-1
  • Csikszereda - ASU Poli Timișoara 2-0
  • Ripensia Timișoara - Gloria Buzău 2-1
  • Comuna Recea - FC Universitatea (ora 13:00, în direct la Digi Sport 1)

Știrea inițială

Sâmbătă, meciurile zilei sunt Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Petrolul și Dunărea Călărași - Aerostar Bacău, ambele de la ora 11:00. Duminică nu se joacă niciun meci, iar luni se dispută "U" Cluj - Pandurii Tg. Jiu. Etapa se încheie marți, cu CS Mioveni - Turris.

LIVE VIDEO Rapid - Concordia Chiajna 4-2:

UPDATE min. 90+4: GOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 4-2. Bălan transformă lovitura de pedeapsă.

UPDATE min. 90+3: Penalty pentru Rapid. Portarul îl faultează pe Pop în careu.

UPDATE min. 86: Bară Rapid. Hlistei execută o lovitură liberă în transversală.

UPDATE min. 68: GOOOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 3-2. Goge ia o acțiune pe cont propriu și înscrie frumos, cu un șut la vinclu.

UPDATE min. 61: Ocazie Rapid. Hlistei îi pasează superb lui Drăghiceanu, dar portarul iese la timp și îi blochează șutul.

UPDATE min. 60: GOOOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 2-2. Goge îi pasează lui Drăghiceanu, care înscrie din mijlocul careului.

UPDATE min. 52: Ocazie Chiajna. După un corner, Herghelegiu reia e poartă, dar Drăghia intervine din nou.

UPDATE min. 51: Ocazie Chiajna. Lazăr bate o lovitură liberă pe colțul scurt, Llullaku reia cu capul, din plonjon, dar Drăghia intervine spectaculos.

UPDATE min. 44: GOOOOL Chiajna! Rapid - Chiajna 1-2. Cherecheș centrează de pe stânga, iar Herghelegiu marchează din alunecare.

UPDATE min. 32: GOOOOL Rapid! Rapid - Concordia 1-1. Bălan deviază cu experiorul pentru Pănoiu, care scapă spre poartă și îl execută pe Isvoranu superb, tot cu exteriorul.

UPDATE min. 12: GOOOOL Chiajna! Rapid - Concordia Chiajna 0-1. De această dată, Dumitru nu mai ratează ținta, după o fază similară cu cea anterioară. Lansat de Marcu, jucătorul Condordiei preia de lângă Nastos, care greșește pasul la offside, și îl învinge pe Drăghia.

UPDATE min. 10: Ocazie Chiajna. Marius Dumitru șutează, dar portarul Drăghia iese din poartă excelent.

UPDATE min. 1: Începe meciul.

Liga 2, programul etapei 6:

• Rapid - Concordia Chiajna, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1

Echipele de start:
Rapid: Drăghia - Voicu, Crișan, Nastos Anestis, Goge - Lazăr, Jorza - Sefer, Pănoiu, Hlistei - Bălan
Concordia: Isvoranu - Borța, Vișan, Marc, Rosado - Lazăr, Cherecheș, Herghelegiu - Dumitru, Llullaku, Arnăutu

Clasamentul din Liga 2, înainte de etapa 6

Meciurile din Liga 2 pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și în format live video pe site-ul digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.

Etichete: clasament liga 2 , meciuri liga 2 , meciuri rapid , video liga 2 , meciuri petrolul , meciuri u cluj

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația
aza3
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!
profimedia-0774483276

Ce surpriză! Schimbarea majoră pe care UEFA o ia în calcul pentru EURO 2024
”Nu mai pot. E inadmisibil!”. S-a săturat și vrea să plece din România!
ciprian marica
Exclusiv ”Ați avut ofertă de 8 milioane de euro?”. Șeful lui Dinamo a răspuns imediat și a lămurit situația
fcd
Accidentare la FCSB! Titularul ”s-a rupt" și ar putea rata tot sezonul!
Prima apariție a lui Gigi Becali, după ce a ținut post negru 5 zile! Cum arată: ”Dacă mănânci mult, te uiți după femei”
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
Ungaria introduce vinieta de o zi. Cât costă și de ce nu merită să o cumperi?
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
Lovitură pentru Simona Halep! Românca a primit "interzis" la turneul favorit al Mariei Șarapova
Video Liga 2, etapa a 17-a | CSA Steaua - Viitorul Pandurii Târgu Jiu 5-0. Toate rezultatele etapei